Elektronska vinjeta

WPT78

Majstr
6. maj 2015
1.099
-869
83
Eh, jaz ne vem to, našla na google, ker mi je uraden postopek preveč, sem iskala lažji, hitrejši, in naletela na ta link, zame super.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Verjetno zato, ker moraš pri DARS-u najprej vnesti nekaj podatkov, da prideš do tega.
Velja seveda v primeru, da nisi registriran uporabnik. Če si registriran, vidiš svoje veljavne vinjete v nadzorni plošči.
Verjetno res. Mi je pa zanimivo, da se da ljudem, ki niso upokojenci, bockat na petrolu, ko pa zadevo rešiš s par kliki, pa še zahebat ne moreš. Svoje vozilo imaš vnešeno, tri dni pred iztekom vinjete ti pošljejo mail ali SMS, ko sem poklikal vinjeto sem seveda pomotoma dal od 1.2.2023 in te opozori, da imaš na ta dan še veljavno staro.

Zdajle sem recimo kupoval svoji dve in eno še za tasta in je nekaj zaštekal sistem in nisem nikakor mogu dobit potrdila. Ker je stari siten, sem poklical na DARS in mi je zelo prijazen operater v par minutah poslal potrdilio na mail, da bo stari lohk še dons shranil papir v sovoznikov predal.

Tud notranjosti Petrola recimo nisem videl že vsaj tri leta. Slikaš QR kodo na črpalki, dvakrat tapneš po telefonu, natankaš in se odpelješ. Zanimiv, da ljudje še zmer debelo gledajo za mano, ker mislijo, da sem pozabil plačat. Zadnjič me je en celo nahrulil iz avta, da naj se zmigam in naj pustim telefon za po tankanju. Sem se sam nasmehnil, natankal in odpeljal, pomoje mu še dons ni jasno kaj je blo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.452
4.990
113
Imaš še kako drugo situacijo, ko te resno zanima, če ima vozilo res vinjeto. Nadomestno vozilo na servisu, službeno vozilo, v glavnem voziš tuje vozilo iz takega ali drugačnega razloga ...
Kazen plača voznik, če ga ustavijo, ne glede na to, kaj je o vinjeti vozniku trdil lastnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in Matey

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.922
2.344
113
Jaz kupujem vinjete po netu, razen letos, ko mi MOL nudi dodatne točke za aplikacijo in posledično znižanje cene goriva in pa še od Petrola sva dobila dve darilni kartici za vinjeto, sicer je ta vrednostna in lahko tudi tankam na njo, ampak bo treba it s praznim ta velikim rezervoarjem, da bo 110€.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.509
842
113
Glede na naravo produkta bi bil prometni davek bolj primeren kot DDV, ampak smo ga ukinili.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.727
-171
113
hmmm
vinjeto mi tkorekoč proda država, za nucat neki, kar je država zgradila z mojim dnarjem
in na vse to mi zaračuna davek.
dobr so nas
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.317
145
63
Drzava ti proda se marsikaj…. cemur doda se davek… ;)
Ok. Tako pač je z davki.

Glede podaljšanja. Torej če smo lani izbrali datum 1.2.2022, moramo letos 2.2.2023. Da pa si človek ne dela preveč težav s tem preskakovanjem, pa vseeno lahko spet izberemo 1.2.2023 in imamo spet v glavi za naslednje leto, da je treba na prvi februar imeti novo vinjeto in jim pač podarimo en dan? Tisti, ki so kupili med letom, pa pač izkoristijo naslednji dan...

Jernej
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.509
842
113
hmmm
vinjeto mi tkorekoč proda država, za nucat neki, kar je država zgradila z mojim dnarjem
in na vse to mi zaračuna davek.
dobr so nas
Dobro so te, samo ne država.

Vozi se ti po svojem denarju, ki si ga skozi davke namenil za gradnjo in vzdrževanje AC, pa da vidimo, kako daleč boš prišel. Od denarja do uporabnega dovoljenja je doga pot, in kar nekaj dodane vrednosti.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.727
-171
113
tko al drgač gradnjo in vzdrževanje plačujemo davkoplačevalci
a misliš da je ceca to plačala al kwa?