Elektronska vinjeta

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.233
-2.260
113
Saj ves, da je potrebno ceste tudi vzdrzevati?
A namiguješ, da bi morale bit povsod vinjete in kazni, saj je vse ceste treba vzdrževati?

Saj jih v Nemčiji tudi vzdržujejo, pa tudi v Avstriji, na Slovaškem.... za precej manjšo ceno vinjete.
Koliko avtoceste pa uniči osebni avto, ko se zapelje po avtocesti? Pomoje prav nič, v primerjavi s tovornjakom.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
A namiguješ, da bi morale bit povsod vinjete in kazni, saj je vse ceste treba vzdrževati?

Saj jih v Nemčiji tudi vzdržujejo, pa tudi v Avstriji, na Slovaškem.... za precej manjšo ceno vinjete.
Koliko avtoceste pa uniči osebni avto, ko se zapelje po avtocesti? Pomoje prav nič, v primerjavi s tovornjakom.
Replika je bila na idejo, da so bile ceste zgrajene in zdaj stroskov ni vec. Kazni so povsod, tudi v AT/DE, vem iz prve roke :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in jendomen

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
A namiguješ, da bi morale bit povsod vinjete in kazni, saj je vse ceste treba vzdrževati?

Saj jih v Nemčiji tudi vzdržujejo, pa tudi v Avstriji, na Slovaškem.... za precej manjšo ceno vinjete.
Koliko avtoceste pa uniči osebni avto, ko se zapelje po avtocesti? Pomoje prav nič, v primerjavi s tovornjakom.
V AT je vinjeta cenejša zato, ker velja samo za cca 2/3 avtocest. Za ostale posebaj računajo predonine, ki pa niso ravno poceni. Sploh če se večkrat voziš tam. Si predstavljaš, da bi bila naša vinjeta 60€, ampak bi ti vsakič znova posebaj zaračunali še trojanske predore? Al pa mostnino čez viadukt črni kal? ipd.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ales85

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.761
4.905
113
V AT je vinjeta cenejša zato, ker velja samo za cca 2/3 avtocest. Za ostale posebaj računajo predonine, ki pa niso ravno poceni. Sploh če se večkrat voziš tam. Si predstavljaš, da bi bila naša vinjeta 60€, ampak bi ti vsakič znova posebaj zaračunali še trojanske predore? Al pa mostnino čez viadukt črni kal? ipd.

včasih so avstrijci tud mel brezplačne avtoceste
tunele je bilo sicer vedno treba plačevat, potem so se pa enkrat izmislili še vinjete za avtoceste

to ni tko zelo strašno daleč nazaj
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in Pepe

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.233
-2.260
113
V AT je vinjeta cenejša zato, ker velja samo za cca 2/3 avtocest. Za ostale posebaj računajo predonine, ki pa niso ravno poceni. Sploh če se večkrat voziš tam. Si predstavljaš, da bi bila naša vinjeta 60€, ampak bi ti vsakič znova posebaj zaračunali še trojanske predore? Al pa mostnino čez viadukt črni kal? ipd.
haha a kar tretina avstrijskih avtocest je v predoru? hehe, ampak tudi preostala 2/3 je mnogo daljša, kot pa naš avtocestni križ.

Seveda si predstavljam, da bi dodatno zaračunavali predore, saj tak sistem že imamo, naš sistem je povsem enak avstrijskemu, daljše predore zaračunavamo, krajše pa ne. Razlika je samo, da imajo avstrijci več daljših predorov, mi pa samo enega. In tako kratkih predorov, kot je trojanski (še 3km nima), tudi avstrijci ne zaračunavajo posebej.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.352
5.626
113
Ok kere dalše zaračunavamo. Da vidimo. Prosim v množini, če že predore v množini omenjaš.
Drugač pa idi v Flachau po AC pa povej kolk si zraven vinjete dal še za tunele.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Če greš po A9 (Graz - Passau), imaš dve tunelnini v skupni vrednosti 24€. V eno smer. Poleg vinjete.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.143
4.013
113
Plača se samo Karavanke ampak tisto drugače itak ne gre, ker avstrijci racunajo proti Sloveniji mi pa bi šenkali proti Avstriji kar je bedarija.
V glavnem v smer sever te pride tunel cca 13 eur v eno smer, lahko pa dobiš veliki popust če kupiš letno karto skupaj z letno vinjeto.

Če se pa voziš na delo skozi predor pa država časti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.509
842
113
Ne vem, zakaj ste se pustili zvleči na tuje avtoceste. Vsaka država ureja svoje zadeve, kakor ve in zna. Zelo narobe (ampak popularno) je, da se vzame samo en segment in reče, X dela to takole. Ja, ampak dela pa še vse kaj drugega, tako da se za X izzide. Če pa pobereš samo to od X pa ono od Y, dobiš spačka, ki seveda ne funkcionaira.
V vsakem primeru, cena naše vinjete odraža ceno avtoceste - ki nikoli niso veljale za poceni. Konec koncev je LDS od nečesa morala živeti, in ker vemo, kako se v tej državi kaj doseže, je potrebovala denar. Še vseeno je bila gradnja avtocest na km cenejša od 2TIR. Ampak, denar se potrebuje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.454
4.987
113
Nima smisla, da je cestnina pri nas poceni. Mi smo tranzitna država in to je lahko naš biznis. Kot turizem v kaki drugi državi ali avtomobilska industrija v tretji. Ali nam Nemci svoja vozila prodajajo po sindikalnih cenah? Še malo pa bodo redne naročnine. Vinjeta pa naj bo zastonj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.143
4.013
113
Saj zato pa pravim, da je treba takoj cene na AC bencinskih črpalkah sprostiti in še nabiti dodatno trošarino pri teh črpalkah, ker avstrijci delajo tako in tudi Nemci.
Ker gori vsi domači tankankajo na TI autohofih in ne direktno na AC kjer je cena višja med 20 do 40 centov na liter.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Saj zato pa pravim, da je treba takoj cene na AC bencinskih črpalkah sprostiti in še nabiti dodatno trošarino pri teh črpalkah, ker avstrijci delajo tako in tudi Nemci.
Ker gori vsi domači tankankajo na TI autohofih in ne direktno na AC kjer je cena višja med 20 do 40 centov na liter.
Že itak je bil jamr, da nihče ni več tankal pri nas, ko smo imeli visoke cene.
Na AC pa so cene goriv v DE in AT višje ne zaradi višjih trošarin temveč ker so lahko in si prodajalci nabijajo marže. Ta pametni itak zavijejo iz avtoceste dol tankat v kako vas.
Največji uničevalec naših avtocest je itak tovorni promet. Tako, da tam se lahko še malo navijejo cestnine.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.233
-2.260
113
Ok kere dalše zaračunavamo. Da vidimo. Prosim v množini, če že predore v množini omenjaš.
Drugač pa idi v Flachau po AC pa povej kolk si zraven vinjete dal še za tunele.
Vse kar je daljše od 3km zaračunavamo, vse kar je krajše pa ne. V Avstriji tudi ne zaračunavajo tunelov krajših od 3km. Torej smo na istem.
Vse kar je daljše ne pomeni nujno da je množina.

Do Flachaua je X predorov daljših od 3km. S katerim odsekom v slo se lahko primerja ta odsek? - ko bi rad primerjal?
 
  • Haha
Reactions: sad

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.233
-2.260
113
Že itak je bil jamr, da nihče ni več tankal pri nas, ko smo imeli visoke cene.
Na AC pa so cene goriv v DE in AT višje ne zaradi višjih trošarin temveč ker so lahko in si prodajalci nabijajo marže. Ta pametni itak zavijejo iz avtoceste dol tankat v kako vas.
Največji uničevalec naših avtocest je itak tovorni promet. Tako, da tam se lahko še malo navijejo cestnine.
Samo pri nas iz vasi zavijajo na AC in poleg dražjega bencina plačajo še kazen za brez vinjete, ter še vinjeto za katero še ni nihče tu ugodovil, kdaj točno naj bi bila veljavna.