dvig premije zavarovanja hiše za 19 %

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Najbrž tako kot pri nezgodnem na max 200dni.
Ne smerglajo ce si 2000 dni na bolniški
Dejansko. Tako kot so povprečne hiše gradbeno gledano vredne pod 700k€, so bolniške zaradi nezgode v povprečju krajše od 200dni in tako lahko dobiš dnevno nadomestilo za max.200 dni. Če si pa želiš zagotoviti finančno nadomestilo za (še) daljšo bolniško odsotnost (tako zaradi nezgode kot tudi zaradi bolezni) pa so na voljo druga zavarovanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
uf danes spet zavarovanje hiše...2021 337€, danes 556€, od lani dobrih 100€+ , bolana scena.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Za koliko % so ti pa dvignili zavarovalno vsoto in kakšno imaš zdaj gradbeno vrednost kvadratnega metra? Ali gre za (večinoma pre)drag Triglav kjer ne veš na koliko ti dejansko ocenjujejo nepremičnino ampak je znana zgolj zgornja meja? (nekako imam v glavi da si bolj fan Triglava)
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.440
1.043
113
Imam Sava dolgoročno zavarovanje, verjetno 10 let od leta 2018. Ista premija, iste temeljne zavarovalne vsote, pomojem solidno visoke, kakor sem gledal nazadnje. 6 mesečni odpovedni rok. Hiša je zavarovana proti potresu, premija fiksna 381,01€.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Enake ZV že od 2018 dalje? Pri Savi? Se pravi si na okoli 800€ gradbene vrednosti na kvadratni meter? Če je temu tako ti toplo priporočam dvig za cca.50% saj so dandanes te vrednosti krepko višje od 800€/m2 in te lahko v primeru večje škode zaradi podzavarovanja to konkretno udari po denarnici.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.440
1.043
113
Ja iste od 11/2018. Sem šel do agenta, sva pregledala leta 2022 in pustila. Hvala za info. Bom še enkrat pogledal, če me spomin ne vara imam nepremičninske temeljne zav. vsote 175k€, kar je vredu, ker imam dodatno premičninske zav. vsote še ene 75k. Bom to preveril dodatno.

Prosim za info, 11/2018 sem dobil 100% protipotresno zav. za 80€ na leto, to so ob Petrinji (12/2020) umaknili, kako je s tem sedaj?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Ja iste od 11/2018. Sem šel do agenta, sva pregledala leta 2022 in pustila. Hvala za info. Bom še enkrat pogledal, če me spomin ne vara imam nepremičninske temeljne zav. vsote 175k€, kar je vredu, ker imam dodatno premičninske zav. vsote še ene 75k. Bom to preveril dodatno.
Če sta jih pustila (do česar lahko pripelje več razlogov), še ne pomeni, da je zavarovalna vsota OK saj je med 2018 in 2022 prišlo do konkretnega dviga, na blef s cca.800€ (+/-50) na 1150€ (+/-50), zdaj smo na cca.1200-1300e/m2, je pa to odvisno tudi od same zavarovalnice. Ustrezna bi ZV bila lahko samo v primeru, da si imel leta 2018 krepko nadzavarovano kar pa v bistvu tako kot podzavarovanje tudi ni ok, je pa to za stranko v primeru večje škode vseeno boljša opcija od podzavarovanja saj dobiš izplačano vso škodo ampak jo pač preplačaš za razliko od podzavarovanja, kjer ne dobiš izplačane celotne škode ampak boš pa "privarčeval" na premiji.

Sama zavarovalna vsota ti ne pove ničesar dokler ne daš zraven še kvadrature za bivalno in nebivalno obdelane prostore, zavarovalna vsota za premičnine je pa spet povsem svoja zgodba in se je ne more dojemat kot nekaj "za doštukat" ZV za nepremičnino.

Prosim za info, 11/2018 sem dobil 100% protipotresno zav. za 80€ na leto, to so ob Petrinji (12/2020) umaknili, kako je s tem sedaj?
Potresna postavka je dražja kot je bila 2018 tako da je to zate plus ampak v primeru možnosti podzavarovanja spet niti ne (več). Kaj ti pomaga privarčevati (nekaj) deset €€€ na leto v primerjavi s tem, da dobiš izplačane zgolj (npr.) 60% dejanske škode? Nič.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
P.S. (zaradi časovne omejitve ne morem več urejati zgornjega prispevka) - sama zavarovalna vsota seveda nikoli ni "zabetonirana" oz. fiksno določena ter uporabljena za vse primere in se jo lahko prilagaja dotični situaciji saj so nekatere nepremičnine grajene bolj kvalitetno, po novejših standardih ali z bolj "fancy"(dražjimi) materiali kot druge ipd.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.440
1.043
113
Bom preverjal še enkrat hvala. Ne gre se mi za prihranek premije, gre se mi za pravilno zavarovanje. In pa kaj je s tem hudičem, da se sajkek kar dviga premija, jaz imam pa neko dolgoletno permanentno zavarovanje, kaj je to razlika? Nalašč pišem, da sem zavaroval 11/2018, ker to pomeni, da moram v 3. mesecu leta iti prekiniti pogodbo, če želim spremembe. Zav. jajca. Na koncu, če bom imel škodo, bom tako do advokata moral.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
jaz imam na triglavu, lani al 2 leti nazaj so pogram menjali in se je začelo... Drugo leto vse skup skenslam, sam se moram prej zraven spravit. Ker to ni več normalno, sploh za tiste ki "zavarovanja" ne koristijo. Sej hvala bogu, ampak pi..da, daj nek bonbonček.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.440
1.043
113
Revolarizacija cen se ti dogaja, oz. matematičnim genialcem na Triglavu za dobičke vodilnim računajo, medtem mi, ta "permanentni", je pa na nas ugotavljanje ali imamo pod ali nadzavarovano in kako ti agent to razloži in seveda kdaj. Samo halo, nekaj deset € ali podvojitev premije?
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Bom preverjal še enkrat hvala. Ne gre se mi za prihranek premije, gre se mi za pravilno zavarovanje. In pa kaj je s tem hudičem, da se sajkek kar dviga premija, jaz imam pa neko dolgoletno permanentno zavarovanje, kaj je to razlika? Nalašč pišem, da sem zavaroval 11/2018, ker to pomeni, da moram v 3. mesecu leta iti prekiniti pogodbo, če želim spremembe. Zav. jajca. Na koncu, če bom imel škodo, bom tako do advokata moral.
No saj tudi moj nasvet ni mišljen s pridobtinimi nameni ampak ti svetujem popolnoma dobronamerno. Sajkek ima drugačne sorte pogodbo, on ima (najverjetneje) permanentno pogodbo kar pomeni enoletno z avtomatsko obnovo in v takih so indeksacije (dvig ZV in posledično tudi dvig premije) redno obračunane. Ti imaš pa 10 letno pogodbo s fiksno ZV in premijo (to je bilo do začetka konkretnega dviga inflacije pred leti povsem sprejmljivo) spremembe katere so izvedljive kadarkoli, samo prekinit (kao) ne moreš prej kot v treh letih od sklenitve oz. lahko najpre prekineš šele 3 leta od sklenitve na podlagi odstopne izjave, ki jo je treba poslati 6 mesecev prej. Kasneje pa kadarkoli, ko se ti tako zahoče ampak po preteku 6 mesečnega roka od poslanega dopisa o odstopu. Kar se pa tiče aktivacije odvetnikov zaradi neke škode je pa to taka gostilniška fora. Žal se jih res rabi (pre)velikokrat ampak vedno pa spet ne, je veliko odvisno kaj točno se ti zgodi in od samih okoliščin.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Valhalla

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
jaz imam na triglavu, lani al 2 leti nazaj so pogram menjali in se je začelo... Drugo leto vse skup skenslam, sam se moram prej zraven spravit. Ker to ni več normalno, sploh za tiste ki "zavarovanja" ne koristijo. Sej hvala bogu, ampak pi..da, daj nek bonbonček.
Produkt (ne program) so zamenjali ja ter ljudem, ki so prej imeli večletne pogodbe ob poteku porinili pod nos permanentne kar iz določenih pogledov niti ni slabo, iz kakšnih drugih pa lahko tudi je. Bonbončkov je pa zadnja leta pri zavarovalnicah izredno malo, se obnašajo kot da so tik pred bankrotom in si stranke nobenega dodatnega darila (ali v obliki popusta ali pa v obliki dežnika, senčnika, strgala, dišavic, itd) ne zaslužijo več. To res ni lepo od njih in bi lahko v prihodnosti kaj postorili v to smer samo dvomim, da bodo.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.130
10.500
113
tudi program, povsem drugač te vodi, torej oboje...sem mislil da gre malo bolj kao prikrojeno stranki, pa finančno zagotovo ne. Izgovori so klasični, veš poplave, pa toče so ble pa take fore... spet noter služijo na tistih ki nimajo škod...vedno bolj razumem pajace, ki vsako leto, nazaj cuknejo 2x premijo. Prek šajb, tvja strele, in podobno.
sej fem fura se na čustva, načelno ne rabim zavarovat...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.541
15.548
113
Revolarizacija cen se ti dogaja, oz. matematičnim genialcem na Triglavu za dobičke vodilnim računajo, medtem mi, ta "permanentni", je pa na nas ugotavljanje ali imamo pod ali nadzavarovano in kako ti agent to razloži in seveda kdaj. Samo halo, nekaj deset € ali podvojitev premije?
No, podvojitve premije see ne dogajajo, ob enakih oz. primerljivih kritjih seveda. Lahko pa hitro pride do res konkretnega dviga premije, tam od kakšnih 30 pa tudi do 60%. Se strinjam, to ni malo ampak saj se ti dvigne tudi zavarovalna vsota torej znesek za izplačilo v primeru škode.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Vidim Matey da si nazaj, upam da si dobro prebolel.

Ker je ravno tema o dvigu premije (ne leti nate, sva pregledovala s tvojo sodelavko, pa tudi ona ni poznala odgovora): Merkur je novim zavarovancem pred potekom prvega leta zavarovanja poslal obvestilo o dvigu zavarovalne vsote za 3%, v skladu z dogovorjeno indeksacijo. Tako pise v dopisu, dvig pa je dejansko 12%.

Kje je razlog mi ni uspelo izvedeti, je pa obvestilo zavarovalnice skrajno neresno, ce se milo izrazim.
 
  • Wow
Reactions: Matey