Dončič - NBA

mr_

Guru
20. sep 2007
9.333
2.706
113
Gledati Jordana in Pippna je bil presežek, plus da se je tam vedelo, kdo je Batman, kdo Robin.
Luka in Kyle je top, nekako se mi zdi, da nista toliko iz drugega planeta kot je bil Jordan, pa tudi ne bi mogel reci, da je Luka batman, sta oba izjemno močna. Kaj porečete mojstri košarke?
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.699
1.488
113
Emona / Carnium
Sem se počutil poklicanega, ko sem prebral "mojstri košarke" :valjamse:

Te primerjave so po eni strani popolnoma zgrešen način gledanja na posameznega igralca v kolektivnem športu, kjer na rezultat zares vpliva veliko stvari. Po drugi strani pa so seveda zanimive, ker si ljudje vedno želimo najboljšega, najhitrejšega, najdaljšega :evil:

Da bi se primerjal z Jordanom (Bryantom in Jamesom), moraš imeti nekaj, kar je na trenutke lahko videti kot bolana želja (bolj potreba) po tem, da zmaguješ in hkrati tudi zavedanje, kaj vse je potrebno storiti (zdrave navade, treningi, skrb za telo, skrb za mentalno in čustveno zdravje,...), da do zmage prideš.
Po mojem mnenju to naredi razliko med tistimi, ki so s tega planeta in tistimi, ki imajo "samo" veliko drugih lastnosti, kot so učljivost, inteligenca, tehnika, motorika, višina, kilaža...
Luka ima to potrebo po zmagovanju zelo izraženo. Je pa še mlad in s specifično mentaliteto (balkanec vzgajan v profesionalnem okolju), kar se trenutno kaže, kot prednost...
Če že moramo, potem mislim, da glede na trenutne razmere, za Luka lahko rečemo, da je z drugega planeta. Težko ga namreč ustavijo. In ko to rečem, mislim tudi na to, da s svojo igro dela svoje soigralce (ekipo) nekoliko boljše, podobno, kot so jih Jordan ali Bryant.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.548
1.081
113
Titograd
Deluje vedno bolj kot lider, ampak Kobe in Jordan sta bila prava šampiona, ki nista 100% zahtevala samo od sebe, ampak tudi od soigralcev. Sta znala biti drugim pain in the ass. To še po moje manjka Luku, plus da ima tudi sam rezerve. Ampak bo, z leti pač zori
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.212
3.614
113
Nisem neki stručko...
Pri Luki mi je "fino" to, da njegova igra izgleda "povsem enostavno", kar bi "skoraj":D:valjamse: lahko zmogel vsakdo, če bi le imel višino:fredi:.
Pri Jordanu je bilo že zaradi njegovih atletskih (nad)spodobnosti - zabijanje s črte prostih metov itd... - jasno, da "ni s tega planeta" in "mulc s sosednjega igrišča" ne bo nikoli prišel do takega nivoja, ker preprosto nima fizičnih predispozicij.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.743
432
83
Goriška
www.avtopro.si
Včeraj sem za nazaj pogledal drugo tekmo Denver/Minnesota. Michael Malone, trener Nuggetsov je iskreno povedal, da so se osramotili pred domačim občinstvom. Sicer malo grobo rečeno, ampak pod črto res. Ne morem si predstavljat kako bi izgledal "počasni" Dallas ob tako fanatični obrambi, kot so jo demonstrirali Timberwolvesi. Kot da bi gledal "premium" verzijo NBA lige. Noro. Praktično vse ključne Denverjeve igralce so popolnoma odrezali iz igre, vključno z Jokičem, ki je bil popolnoma izgubljen. Nisem še videl takšno nemoč ekipe s šampionskim prstanom iz prejšnje sezone. Minessota je fanatično garala od prve do zadnje sekunde, četudi je bilo že precej pred koncem vse odločeno. Če mi še en reče, da se v NBA ne zna igrat obramba..
To se je na srečo slabo postaralo. Sorry Janch. :p:D:p
 
  • Všeč mi je
Reactions: Janch

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
523
108
43
Tista "lastovka" pač volkovom ni prinesla pomladi :ostrzek: :)

Še dobro, da ni. Je pa tudi res, da Dallas ni več počasen, kot je bil. So fizično močni, atletski in predvsem DLive vedno bolj preseneča. Potem dodajo svoje še PJ, Gaf in DJ. Tu so še Hardy, Green in Dante (ki mu v playoffu sicer ne gre najbolj) pa zdaj je Maxi nazaj. Me prav zanima, kako bo v finalu.
Antman je pač lahko bluzil o obrambi, ko je kril Murraya, kriti Irvinga je pa nekaj čisto drugega. 22 let in prve tri tekme tako zadihan po 3 četrtinah, da je bil samo še na urgenco.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.548
1.081
113
Titograd
Dlive je bil prisiljen presenetiti ker je bil od serije z Clippersi praktično edini center, ko se je Kleber poškodoval... za 20 letnika je pubec nadpovprečen in izgleda da so Mavsi centra rešili na dolgi rok preko drafta
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.605
1.026
113
Jah, nekam v krcu (razen Luke) so bli. Porzingis pa isto naspidiran. Gremo naprej, vse se odprto.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.483
1.050
113
Obišči stran
Največji krivec Kidd. Vzel tekmo, kot da gre za redni del... Rotacije nikakve.

Potem pa vsi ostali, na čelu s KAI-jem in DJJ.

Luka je imel 1 asistenco, kar pove vse o tem, koliko so zadeli soigralci. Boston pa praktično vse zadel. KP pa tekma kariere, ne vem če je v dallasu v vseh letih odigral skupaj tako dobro, kot to tekmo.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.200
1.352
113
Tole zadnjo poved si mi vzel iz jezika, glede KP. Ce zeli Dallas kaj praskat v tem finalu, se morajo kar zbudit. Rabijo tako razpolozenega Doncica kot tudi Irvinga. Brez teh dveh skupaj, bojo ostali na nicli.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
793
812
93
KP je imel vrhunski prvi polčas. Boston je zadel vse živo. Dallas pa zelo dober začetek 3. četrtine, da so prišli pod 10 zaostanka. In ko se nato Boston prebudi, Kidd čaka s TO, da bi prekinil nalet..
Ne vem, če je Dallas tako slab, kakor je bil Boston boljši. Ampak, če se igralci Dallasa ne prebudijo in začno zadevati zza črte bo tole gladko 4:0..
Upam, da se prebudijo ...