Dogajanje v ostalih komunističnih biserih po svetu

erikson

Guru
25. avg 2007
22.218
6.058
113
Iz nevarne Venezuele v (zaenkrat še) varno Slovenijo.

 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.218
6.058
113
Me res zanima, kaj vas ta komunizem tolk moti, če vse to sploh lahko kako povežeš s komunizmom
Kaj pa vem, kakšen sistem imajo. Kordiš je bil tam (s predsedniškim letalom) in je bil navdušen. Neka "participativna demokracija".


Kordiš navdušen nad favelami "Prvi vtis je zelo spodbuden, zlasti, ko obiščeš barriose, to so kot denimo favele v Braziliji. Vidi se, da se ljudje organizirajo, da so vpeti v vsakodnevno odločanje, da gre za neko participativno demokracijo. To je najbolj demokratična skupnost, ki sem jih imel priložnost videti. In ta sistem deluje," o Venezueli, ki se redno uvršča na rep mednarodnih lestvic, ki merijo svobodo in spoštovanje človekovih pravic, razlaga Kordiš.
Venezuelsko gospodarstvo, ki je od leta 1998 popolnoma pod nadzorom chavistov (imenovani tako po pokojnem predsedniku Hugu Chavezu), je, sodeč po pisanju tujih medijev in statistikah, v razsulu. Recesija, hiperinflacija, brezposelnost na približno 20 odstotkih.
Nimajo toaletnega papirja, Kordiš pa trdi, da ni tako dramatično Zahodni mediji so polni fotografij praznih trgovskih polic, nepreglednih vrst pred trgovinami in zgodb o pomanjkanju denimo toaletnega papirja. "Pričakoval sem, da bo takih slik več, a ob sprehajanju po Caracasu tega nisem opazil veliko. Pa ne gre za to, da bi organizator za nas pripravil Potemkinovo vas, to sem si ogledal na lastno pest," razlaga Kordiš.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.639
5.837
113
Me res zanima, kaj vas ta komunizem tolk moti, če vse to sploh lahko kako povežeš s komunizmom
Moti nas ne, dokler je to na drugi strani planeta. Moteče pa postane, ko ena stranka, ki jo nekateri tukaj goreče zagovarjate, obožuje ta sistem, in nam celo z tako ideologijo sprejema zakone. Nekaj njihovih ljudi celo vodi miniaterstva.
To pa je problem, se ti ne zdi?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.175
2.555
113
Me res zanima, kaj vas ta komunizem tolk moti, če vse to sploh lahko kako povežeš s komunizmom
BOTER 3.gif
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ta stranka ima 4% podpore in nam piše usodo. Temu se reče slovenska demokracija.
Kakšno usodo ti pa pišejo? Do sedaj niso kaj napravili drugega, kot da so revežem priskrbeli malo veš denarja. Sicer pa Kordiš tako trdi, da so se pomaknili preveč na desno. Samo počakaj, da bodo zeleni prišli v vlado, takrat boš šele videl hudiča.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.639
5.837
113
Kakšno usodo ti pa pišejo? Do sedaj niso kaj napravili drugega, kot da so revežem priskrbeli malo veš denarja. Sicer pa Kordiš tako trdi, da so se pomaknili preveč na desno. Samo počakaj, da bodo zeleni prišli v vlado, takrat boš šele videl hudiča.
Z strokovnim znanjem ekonomije so dvignili minimalno plačo ja... naslednji teden pa vse cene gor za ravno taisti procent. Reveži ostali na istem, ostali na slabšem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Med drugim so nam zrihtali popolnoma neživljenjsko beleženje delovnega časa, pod pretvezo skrbi za reveže.
Sedaj, ko ga nameravajo skoraj popolnoma razveljaviti, so pa sindikati popizdili in gredo na sodišče EU. Sicer pa kolikor vem, je bil ta zakon popolnoma usklajen med sindikati in delodajalci, bil je pol leta v javni obravnavi, delodajalci so pa pričeli noreti en teden prej, preden je šel v parlament. Sedaj pa ni čudno, če se sindikati počutijo izigrane.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.589
15.628
113
Hja... jaz tega, da mora država izplačati odškodnine, ne vidim kot neko realno odgovornost teh klovnov, ki se v parlamentu delajo da delajo in zganjajo populizme. Če bi pa polanci morali to plačati iz lastnega žepa, bi bilo pa drugače ampak seveda se o tem čahko žal samo sanja...