Blazno resno o načinu dopustovanja in opremi

I

Izbrisan uporabnik #488

Za moje pojme je prikolica mimosun.
Še tako luksuzna da je, na koncu pristaneš v kampu s Čehi
priden.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Precej dobro poznam sceno avtodomarskih ali prikoličarskih popotnikov in brez pretiravanja je mogoče za dve ali največ tri roke takih, ki potujejo s prikolico. Za kamp pa je avtodom mimosun, čeprav kar nekaj prijateljev - tujcev pa še več, zapelje enkrat letno v kamp za dva do tri tedne in that is. Od takega kupit 10 let star avtodom je kot jackpot.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Ja, povsod imaš minuse in pluse. Mi si lastimo starejšo ampak res dobro ohranjeno knausko. Glede na to, da so otroci še zelo mali, je to to. Sem se pa lani v kampu smejal, ko se je poleg parkiral slovenc, pa sva mal pričala pa gor pa dol...No naslednji večer, jih je že melo da bi šli v mesto (sploh otroc pa žena), pa prav dec, da se mu ne da pospravljat krame zunaj, da bodo rajš v kampu
smile-1.gif
)))

Mi smo se čez 15 minut lepo vsedli v avto in v mesto...

Zgodbic imaš nebroj. Pomoje morš pa probat kaj ti ustreza. Pa seveda, če si finančno to lahko privoščiš. S prikolico se ti bo smejalo, ko jo boš šel registrirat, nekih blaznih servisev itak ne rabiš, pa tudi če ti bo stala 1 leto, se ne boš neki sekiral (govorim za prikolico vredno okol 5 jurjev recimo, plus minus 2 jurja).

Nekaj dela pa vseeno je. Odvisno koliko imaš krame, pa koliko kompliciraš. Lani recimo, baldahina sploh postavljali nismo, nekako se mi ni ljubilo v tistem vročinskem valu, pa je bilo vseeno čisto v redu.
No leto za 1 mesec ga najbrž bom, če ti kdo lahko pomaga je toliko boljše. Je pa res, da pomoči v kampu nikoli skoraj da ne zmanjka. Preden sem recimo odpel, sta bila že 2 zraven :). Če imaš pa kak mover, si pa itak zmagal...
 

cordo

Pripravnik
21. maj 2008
52
0
6
AD je ena boljših stvari za aktivno preživljanje počitnic. Kjerkoli se ustaviš; si kot doma. Avtodomar ima 52 vikendov po 2 dni počitnic v letu. Cilj je pot.
 

MojsterS

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Ne vem v čem bi bil problem v kampu biti zraven Čeha? Trenutno imam za soseda šveda z ogromno prikolico, drugi sosed je prav Čeh z na uč 100.000 eur vrednim avtodomom, čez cesto pa Slovenec, ki dela še največjo galamo. Vsi ostali so umirjeni in se imamo prav fino. Tudi v hotelu ali apartmaju imaš lahko zraven/nad/pod idiote, pa še drugam ne moreš, kot greš lahko v kampu.

Avrodom bi bil zame zmaga, če bi bil cenovno ugodnejši. Ne morem upravičiti stroška, niti nimam dovolj dopusta, da bi ga koristil na polno. Če bomo šli kam dlje, gremo raje z letalom in tam rent a car.

Prikolico lahko zategnem v kamp in tam stoji nekaj časa, pa sem tam jaz, žena, otrok ima daljše počitnice, pride bakica malo do morja celo, itd. Za kak 1 mesec letno recimo, ostalo pa jo še vedno lahko zapnem in gremo za vikend kam. Avtodom bi bil za take stvari verjetno boljši, samo denarno ne morem upravičiti stroška. Star avtodom...zna biti jama brez dna za moje pojme.
 

MojsterS

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Aja pa glavni problem avtodoma. Kolikor si mobilen med potjo, si nemobilen ko si na cilju. Mi smo trenutno na otoku. Parkirani v senci kampa, wifi dela, pol gremo dol v barček na sladoled. Žena se zvečer spomni iti v 15km oddaljeno mesto. Rečem ni problema in se odpeljemo z avtom. Parkiral bom izi. Jutri bomo da šli pogledat drug konec otoka. Spet ni problema. Ne predstavljam si tega z avtodomom. Pospravi, s karavelo na pot. Karavelo parkiraj, prideš nazaj v kamp, postavi nazaj, niveliraj...no go. Avtodom s pripetim avtom zadaj...to bi bilo pa to
smile-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Butneš na tisoče eur za prikolico (ok od 5 jurjev dalje maš že solidne rabljene), nato pa se "gužvaš" v nekem kampu s Čehi, top parcele itak ne dobiš, če že pozimi na bivakiraš pred rampo
smile-1.gif


Dovolj je en butl v okolici pa je pokvarjen dopust.

S prikolico si zelo omejen, rabiš tudi pošten avto, da vso to navlako nekam spraviš, nato pa si zabetoniran v kurčevem kampu.

Hvala lepa za tak dopust.

Boš ja zapel prikolico in se "malo" zapeljal okoli, boš videl kako je cijazenje s pravo prikolico...

AD si lahko tudi rentaš, v bistvu so "džabe", po uporabi pa ga lepo vrneš in te boli džoka.

A tudi z AD si precej omejen glede dostopnosti do krajev, plaž itd., je pač neka vmesna varianta, malo bolj mobilna.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.549
36
48
44
Če se hočeš gužvat v kampu poleg xy...se lahko s prikolico, šotorom, avtodomom, hišo...you name it. Hvala bogu je ponudba kampov pestra, tako da vsak za sebe nekaj najde. Tudi tistii, ki ne maram gužve...sploh gužve na plažah..

In vožnja prikolice, če res nimaš 6-7metrske ni nek bavbav. So pa pač neka pravila, ki se jih je treba držat.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.381
171
63
Ah Šneci kle se pa ne morem s tabo strinjat.

Mi prav lepo preživimo poletni dopust malo naokoli s prikolico, pravo prikolico. Med vandranjem gremo v kemp, pogledamo kar smo si zamislili da je za pogledat, zapnemo in hopnemo naprej.

Občasno pade kakšna noč kje na hofu, zraven adomarja, drugič pa v kempu adomar išče v kempu prevoz do mesta.

Plusov in minusov enega in drugega je kolikor hočeš. Razlogov zakaj eno ja in drugo ne pa tudi.
 

MojsterS

Fizikalc
10. sep 2007
1.279
45
48
Govoriš neumnosti. Meni ni všeč robinzon tip dopusta. Rad imam ljudi, mesta, dogajanje. Parcelo si lahko rezerviraš vnaprej, da tudi, za drugo leto, če ti je blazno všeč. Tako, da imaš lahko tudi take, ki nimajo veliko sosedov. En butelj je povaos dovolj, da pokvari vse, vključno s tem forumom
wink-1.gif


Pošten avto imam. Ko je prikolica odpeta sem prost, ne vem zakaj bi jo zapenjal, da grem na ogled nekega mesta?
Avtodom je super, če potuješ. Če pa si nekje stacioniran in raziskuješ bližnjo in daljno okolico, je pa boljša prikolica za moje pojme.

Če je tebi rent avtodoma 150.eur na dan v sezoni + obvezni dodatki džabe, super. Sploh ko moraš za vsak rent zadevo še napolnit s svojimi stvarmi.

Sicer si pa spljuval AD in prikolo. Kaj je torej zate top? 3x3 soba hotela?
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.135
354
83
To vse drži. Zame je stvar odločitve med šotorom prikolico in prikolico samo stvar denarja. Za solidno prikolico je treba odrinit soliden kupček. Ki ga lahko z dobro šotor prikolico bolj koristno porabiš
grims-1.gif


Ampak to je samo moje razmišljanje. Ti in tvoja familija ste se že odločili.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Govoriš neumnosti. Meni ni všeč robinzon tip dopusta. Rad imam ljudi, mesta, dogajanje. Parcelo si lahko rezerviraš vnaprej, da tudi, za drugo leto, če ti je blazno všeč. Tako, da imaš lahko tudi take, ki nimajo veliko sosedov. En butelj je povaos dovolj, da pokvari vse, vključno s tem forumom
wink-1.gif


Pošten avto imam. Ko je prikolica odpeta sem prost, ne vem zakaj bi jo zapenjal, da grem na ogled nekega mesta?
Avtodom je super, če potuješ. Če pa si nekje stacioniran in raziskuješ bližnjo in daljno okolico, je pa boljša prikolica za moje pojme.

Če je tebi rent avtodoma 150.eur na dan v sezoni + obvezni dodatki džabe, super. Sploh ko moraš za vsak rent zadevo še napolnit s svojimi stvarmi.

Sicer si pa spljuval AD in prikolo. Kaj je torej zate top? 3x3 soba hotela?

Letalo-hotel all in-rent a car.

Samo porivaš in ne brineš.
priden.gif


Sem pa že vse oblike sprobal, tudi kampiranje+motorno kolo, na koncu prideš do tistega, malo denarja, malo muzike.

In lani celo mobilno hiško v kampu (premajhne so, nagužvane, Solaris).

Patetika lani v kampu, greš preblizu parcele, že prleti Švaba, kaj mu hodiš po hofu.

Priceless, ko butne 10 tisoče EUR za kamper, pol pa "kampira" tri tedne v nagužvanem kampu, isti rituali, se bori na plaži za prostor in zvečer zapira okna pred ušesi
evil.gif


p.s.
top bi bila jahta
evil.gif
ampak tisto je drug svet, z gliserjem sem že bil, pa z jadrnico tudi
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Na alterju iščeš potrditev za neoptimalno izbiro dopusta in se tolažiš
evil.gif


To je poanta tvoje teme.
 

mdragan

Pripravnik
30. okt 2014
993
6
18
Ehhh zdaj neka ugibanja.
Avtodom je zakon,povem iz prve roke,predvsem ko imas majhne otroke.
Funkcijonalen cez celo leto,poleti sem vsak vikend z njim na plazi,pozimi na smuciscu...kdor tega ni probal naj ne nabija u prazno.
Da stvar ni poceni je pa res
Zato dopust 1x na leto zame je samo hotel all inclusive 👍🏻
 
Nazadnje urejeno:

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.260
152
63
Ker ste tu resni prikoličarji in poznavalci kampov: kako je s hlajenjem v prikolici - ima to klimo da ni notri +30 stopinj on 10ih zvečer? Kako je po kempih zvečer - kakor slišim iz prve roke ga še vedno slovenceljni dol (sploh čez vikende) na polno galamijo do nezavesti (muska, harmonika, pijača, roštiljanje) - a to drži? Ma men se strga pri takem dopustu, daš 2-3k EUR za pavšal pol pa tak cirkus.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.477
1.047
113
Obišči stran
Kaj si campletko prodal?

Sam sem še vedno v isti dilemi kot ti, ampak za moje potrebe bi bila ena campletka classic s tendo topšit. Problem je edino cena, saj so nove konkretno drage, sploh z vso opremo
frown-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Ker ste tu resni prikoličarji in poznavalci kampov: kako je s hlajenjem v prikolici - ima to klimo da ni notri +30 stopinj on 10ih zvečer? Kako je po kempih zvečer - kakor slišim iz prve roke ga še vedno slovenceljni dol (sploh čez vikende) na polno galamijo do nezavesti (muska, harmonika, pijača, roštiljanje) - a to drži? Ma men se strga pri takem dopustu, daš 2-3k EUR za pavšal pol pa tak cirkus.

Lej se pridužiš sosedom z litrom travarice in gajbo pira že zjutraj in nimaš ne problemov z galamo ne problemov s klimo. Če imaš dobro ženo te vmes ko omagaš še namaže da te sonce ne opeče, poskrbi za mularijo (starejša mularija je že malo koristna zato ker ti za kepico sladoleda nosi iz trgovine mrzel pir in čike) in skuha kosilo (v bistvu ti vrne usluge ker is jo pripeljal na morje).
grin1.gif
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
ksz
V avatarju je vidna naša (predvsem) poletna rezidenca. Rajši ne napišem kok sem dal zanjo, bo še kdo mislil da smo klošarji.
evil.gif

V pluse/minuse v primerjavi z AD se ne bi spuščal, zadevi sta si v marsičem podobni, razlike so pa menda ja več kot očitne. Upam.
Lahko rečem samo da so stroški lastništva/vzdrževanja nikakvi, težav nimamo - kljub starosti preko 30 let
redface-1.gif

Vozili smo se že marsikje, tudi po cestah, kjer kaki bakici ne bi priporočal vožnje niti s Twingecem
cool-1.gif
, noben problem niso tudi dnevni premiki, baldahina nimamo, samo plahto (če jo sploh postavimo). Parkiramo se lahko v cca. 10 minutah. Prednost pred šotorom ali "brakico" je v tem, da pripelješ na cilj pospravljen in tako tudi ostane (cunje v omarah, hrana in pijača na hladnem na svojem mestu). Drži da rabiš za vleko spodoben avto (relativen pojem) in še to povem vsakemu ki se zanima ali sprašuje: za 1x letno za 14 dni za na eno mesto za "na morje" je ne bi imel nikoli. Raje oreng kvaliteten šotor in opremo in basta.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik bigMIKE pravi:
Ker ste tu resni prikoličarji in poznavalci kampov: kako je s hlajenjem v prikolici - ima to klimo da ni notri +30 stopinj on 10ih zvečer? Kako je po kempih zvečer - kakor slišim iz prve roke ga še vedno slovenceljni dol (sploh čez vikende) na polno galamijo do nezavesti (muska, harmonika, pijača, roštiljanje) - a to drži? Ma men se strga pri takem dopustu, daš 2-3k EUR za pavšal pol pa tak cirkus.
Prikolica ima lahko klimo, bodisi namensko (serijsko), marsikdo pa sam kaj sčara in jo ima.
Galama.... na srečo se dopustniške destinacije ne začnejo in končajo na Hrvaškem, še manj pa v Istri ali na Krku. Na destinacijah, kjer je večina na pavšalih (Slovenci) nekega resnega miru najbrž res ne boš doživel.