Ali RKC izpolnjuje pogoje za prepoved delovanja?

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Oprosti, izbira vrtca je prostovoljna. Če izbereš katoliški vrtec, točno veš, v kaj se podajaš.
bonk.gif


Če nočeš imet katoliške vzgoje, ga pa ne daj v ta vrtec.
Očitno je, da nimaš otrok ali pa da še nisi iskal vrtca. Z vrtci je stvar taka, da ga daš otroka tja, kjer dobiš mesto.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Hvala. Drugače misleč ne more biti drugega kot zaslepljen, a ne. Bo bolje, da utihnem in se tu pogovarjate samo enako misleči. Pri tem boste pa seveda vsi prepričani, kako ste tolerantni.
bonk.gif
Nobeden se pa ne spravi in dejansko preveri situacije.

Če imate že namen kaj očitat, vsaj očitajte stvari, ki so resnične, ne pa neke fabrikacije, ki se jih potem prodaja kot suho zlato.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ne pritožuj se, če ga daš v katoliški vrtec. Za pomanjkanje prostora v vrtcih ni kriva RKC, temveč država in njene podenote, občine. Torej se za ta problem obrni na ustrezne državne inštitucije, ne pa katolikov pljuvat.
wink-1.gif
 
Jaz nisem toleranten do cerkve, nikoli nisem rekel da sem. Na [censored] mi gre cerkev kot stavba, kar predstavlja in vsi ki tem bedarijam verjamete. Zame ste butasti slabiči.

Dej ti meni odgovori zakaj sem jaz prisiljen poslušati cerkveno zvonenje cele dneve in noči? Ni to posiljevanje nečesa?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Ne pritožuj se, če ga daš v katoliški vrtec. Za pomanjkanje prostora v vrtcih ni kriva RKC, temveč država in njene podenote, občine. Torej se za ta problem obrni na ustrezne državne inštitucije, ne pa katolikov pljuvat.
wink-1.gif

Ne pljuvam katolikov, ampak cerkvene oblasti. Cerkev je pač zelo stara institucija, ki pozna vse vzvode vladanja in jih s pridom uporablja, tudi tiste najbolj nizke.
Uči poštenosti, ponižnosti in skromnosti, sama pa deluje ravno nasprotno in to je višek dvoličnosti.

s22b: verjetno poznaš, kakšna je urna tarifa zasebnih varušk. Pomnoži jo z 9 urami dnevno, potem pa še krat 22 delovnih dni v mesecu. Preveri še kolikšna je povprečna plača v RS, potem pa povej, kakšno je tvoje mnenje o tem.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Nisem zagovornik zvonjenja in tudi nimam pojma, kako je to urejeno. Se strinjam, da je lahko moteče, če je v gostih stanovanjskih naseljih, predvsem pa ni potrebe, da se zvoni ponoči. Očitno je tudi, da ni povsod enako urejeno, ker v našem naselju tega problema ni, pa še marsikje tudi ne. Torej bi se bilo treba obrnit na ustrezne ustanove, pa tudi na odgovorne v tistih župniščih. Če se k problemu pristopi tolerantno, torej da je problem hrup in ne svetovnonazorski trk, potem se da marsikaj dogovorit.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Nisi odgovoril, na kakšen način je RKC odgovorna za pomanjkanje prostora v vrtcih. Ostalo je tvoje mnenje, do katerega imaš seveda vso pravico.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Patriot, težko boš dokazal, da si katera fizična oseba (npr. škof), ki je uradni del cerkve, ustvarja bogatstvo in se mu veča njegovo premoženje. In bo potem to premoženje zapustil svojim potomcem. Kot to delajo "tajkuni", če uporabim letos popularen izraz. Dokler pa tega ne boš dokazal, boš pa še težje dokazal, da Cerkev ne nabira premoženja za izvajanje svoje dejavnosti, dobrobiti njenih vernikov in ostalih prebivalcev Slovenije. Brez stavbe se niti lovci ne morejo sestajati in tudi verniki se bolj težko.

Sicer pa se z nobenim od vas ne bi strinjal, ker ni noben nič pametnega napisal. Spomnil pa sem se na en komičen dogodek ob tisti pripombi, da so nekje ovili zvonove, da so jih utišali. Zadnjič sem prebral obsodbo mojega pradedka, ki je nekje okrog leta 1910 z neko skupino utišal orgle v cerkvi (ustavljali so meh?). Obsojeni so bili na neko denarno kazen, nekaj dni zapora (mislim, da tri dni) od tega en dan posta
smile-1.gif
. Včasih se ni bilo dobro hecati s temi rečmi. Še, če si organista užalil, si bil zaprt. Obsojenci so se branili, da je organist slabo igral in ga ni bilo možno poslušati, priče pa so menile, da je šlo za spopad med političnimi strankami, ki sta si povsod nagajali. Maša je bila menda del nekega strankarskega srečanja. Sicer pa je bil pradedek politični veljak neke takratne stranke in tudi lokalni župan. Po pripovedovanju njegovih sodobnikov pa tudi kar velika baraba, ki je gledal samo nase.
 
Ne verjamem, da bi na mojo željo češ "ne morem spati" ugasnili zvonove. Žal ne, res.

Čez zimo je zadeva še kar prebavljiva, poleti - odprta okna ponoči - pa ne vem kako bo.

btw: to da zvoni vsakih 15min je čele cca.1 leto (od odločbe da to ni motenje javnega reda in miru - čeprav zdaj to šele zares je)
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.324
2.696
113
Stvari se dajo povsem normalno debatirat. Brez razburjanja. Kar se tice tock zakona bi se jih tezko dokazalo, oz. skoraj nemogoce. Sej cerkev nic ne zahteva, samo drzava ji pride nasproti.... Le zakaj?

Osebno nimam proti ljudem ki verujajo nic, dokler se vse skupaj ne dotika mene. Torej siljenje vere, verouka, financiranje s strani drzave, krsenje zakonov, prikrivanje kaznivih dejanj, zavzemanje za spreminjanje zakonov...
Ce pa ljudje cutijo odpor do cerkve, bi se mogoce bilo smiselneje vprasat zakaj, kaksno svojo napak priznat, ne pa skocit v zaklon in 'streljat' na 'nevernike'.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Saj pravim, debatirajmo o tistih stvareh, ki so resnične. Če pa nekaj enostavno ni res, bom to tudi povedal, brez da bi zavijal v celofan. Kot je bilo prej govora o verouku v šolah in katoliških vrtcih.

Zvonjenje pa je problem in tu se popolnoma strinjam. Bitch, naredi peticijo in se odpravi do lokalnega župnika. Pri tem bodi uglajen in povej, da vas moti hrup. Če se ne bo dalo nič zmenit, je pa z župnikom nekaj narobe.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
Nisi odgovoril, na kakšen način je RKC odgovorna za pomanjkanje prostora v vrtcih.
Nisem rekel, da je cerkev odgovorna za pomanjkanje prostora v javnih vrtcih. Rekel sem samo, da starši včasih nimajo izbire in dajo otroka v tisti vrtec, kjer lahko dobijo prostor.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ker vejo, v kaj se spuščajo, se nimajo kaj pritoževat. Če dajo zavestno otroka v katoliški vrtec, potem nimajo kaj jamrat, da so posiljevani z vero.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
49
evo me
Ok. Eno hipotetično vprašanje. Si katolik. Imaš otroka, za katerega v javnem vrtcu nisi dobil prostora. Edina razpoložljiva mesta so v vrtcu, ki ga vodi muslimanska verska skupnost. Nimaš niti najmanjše možnosti, da bi kdo drug čuval otroka (za zasebno varstvo bi dal celo plačo) in si samohranilec/ka. Otroka vpišeš v vrtec, kjer ob vsakem sončnem vzhodu, ob dvanajstih,... razvijejo preproge, se obrnejo prosti Meki in molijo. Kako bi se počutil?
Saj ne pričakujem odgovora.
 

nadi

Pripravnik
2. avg 2007
906
0
16
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
aja... no pri nas je pa tko...kupili so en vrtec, ga prenovili, obnovili, in sedaj ko so enega zaprli, ker je bil dotrajan, so ti in drugi otroci priseljeni hodit v cerkeven vrtec, kjer jih lepo počasi in potiho pumpajo z vero! čeprav so bila zagotovila, da se tega ne bo počelo! in tako delajo tudi drugod - vrtce zidajo in jih odpirajo! in ker je problem s prostorom, staršem ne preostane drugega kot ga unim de.bilom dat... začne se z molitvami pri kosilu...

konec koncev vrtec plačuješ in če ti zagotovijo, da ne bo pumpanja z vero, potem se je treba tega držat..a ne?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ne bi bil srečen, ampak muslimanov pa tudi ne bi krivil za problem. Niso oni krivi, da imajo edini prostor. Še vedno je tu problem občina.