50' TV

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
na 2.5 metra je tudi 55'' premajhna. Tale iz Hoferja bo kar prava dimenzija za tvoje potrebe.
zmaga.gif
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
A ima kdo možnost primerjave Sony KDL-50W828 in starejše Panasonic plazme?

Kaj konkretno te zanima? Prvo povej model plazme.

Model je Panasonic TH-42PV60E. Konkretno me zanima neposredna primerjava kvalitete slike v celoti oz. ali bo slika na Sonyju boljša.
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Dacho pravi:
Jaz gledam UE55F6170 z 2-2,5m (ga imam že 9 mesecev) in ni niti malo prevelik.
smile-1.gif


Ko pridem k sestri na obisk mi izgleda njen 47" smešno majhen.

Meni je že 55" po dveh mesecih premajhen
tongue-1.gif

No, sam slika na Sony je bla pa
zmaga.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
A ima kdo možnost primerjave Sony KDL-50W828 in starejše Panasonic plazme?

Kaj konkretno te zanima? Prvo povej model plazme.

Model je Panasonic TH-42PV60E. Konkretno me zanima neposredna primerjava kvalitete slike v celoti oz. ali bo slika na Sonyju boljša.

Slika je relativna, bom opisal + in - :

Pany:

prednosti:
- boljši vidni kot gledanja
- kvalitetnejša PAL in 720p slika ( več detajlov )
- pravilnejši prikaz barv, predvsem odtenkov kože ( v zelo temnem prostoru oz. popolni temi )
- v popolni (!) temi in ob pravilni nastavitvi slike, je slika bolj cinemagrafska, nežnejša.

slabosti:
- greje so ko
evil.gif
,
- napake pri odbdelavi 1080 slike
- slika v dnevni svetlobi občutno izgubi na kontrastu ( beri: črne ni več, je siva )
- v svetlih prostorih vidiš odsev predmetov v paneli ( ker je spredaj steklo )
- nima NIČ od SMART funkcij
- (pre)malo vhodov
- brez DVBC in DVBT sprejemnikov
- ...
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
A ima kdo možnost primerjave Sony KDL-50W828 in starejše Panasonic plazme?

Kaj konkretno te zanima? Prvo povej model plazme.

Model je Panasonic TH-42PV60E. Konkretno me zanima neposredna primerjava kvalitete slike v celoti oz. ali bo slika na Sonyju boljša.

Slika je relativna, bom opisal + in - :

Pany:

prednosti:
- boljši vidni kot gledanja
- kvalitetnejša PAL in 720p slika ( več detajlov )
- pravilnejši prikaz barv, predvsem odtenkov kože ( v zelo temnem prostoru oz. popolni temi )
- v popolni (!) temi in ob pravilni nastavitvi slike, je slika bolj cinemagrafska, nežnejša.

slabosti:
- greje so ko
evil.gif
,
- napake pri odbdelavi 1080 slike
- slika v dnevni svetlobi občutno izgubi na kontrastu ( beri: črne ni več, je siva )
- v svetlih prostorih vidiš odsev predmetov v paneli ( ker je spredaj steklo )
- nima NIČ od SMART funkcij
- (pre)malo vhodov
- brez DVBC in DVBT sprejemnikov
- ...

Hvala za trud, ampak vse to več ali manj vem, saj imam to plazmo.

Problem je v tem, ker ne vem natančno, kakšno sliko ima omenjeni Sony, saj ga ne morem nikjer videti v živo.

Predvsem želim, da slika ne bi bila slabša (gledano v celoti) in sprašujem za nasvet, ali bi bila zamenjava sploh smiselna.
 

Tomsonman

Majstr
30. maj 2010
3.640
273
83
Še kar kolebaš s Sonyem?
smile-1.gif


Skoraj sigurno ga imajo razstavljenega trgovini Sony ACS ali Lorex, preveri še HarveyNorman, pa BigBang BTC ...
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Tomsonman pravi:
Še kar kolebaš s Sonyem?
smile-1.gif


Skoraj sigurno ga imajo razstavljenega trgovini Sony ACS ali Lorex, preveri še HarveyNorman, pa BigBang BTC ...

Ja, imajo, ampak model 805 (400 Hz) in 815 (600 Hz). Iz testov sem razumel, da je ravno 800 Hz Motionflow XR osveževanje pri
modelih 828 ali 829 "zaslužno" za odlično sliko.

Morda me bo za nakup najbolj prepričal tale zaključek:

"Should I buy a Sony 50W829?
Yes, you probably should. The Sony 50W829 is an absolutely outstanding LCD TV for its money, combining superb picture quality with a vastly improved smart TV system to nigh-on irresistible effect.

If you aren’t fussed about 3D you could go for one of Sony’s imminent new W7 series instead, as these are essentially the same as the W829 models minus 3D. Otherwise the only potential other sets you might consider for similar money would be a Panasonic P50GT60 and maybe a Samsung UE46F7000 – though the Samsung is, of course, smaller, and its pictures aren’t as good."

Vir: http://www.trustedreviews.com/...kA3oORt7rW8v.99
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Citat:
Uporabnik Anonim pravi:
A ima kdo možnost primerjave Sony KDL-50W828 in starejše Panasonic plazme?

Kaj konkretno te zanima? Prvo povej model plazme.

Model je Panasonic TH-42PV60E. Konkretno me zanima neposredna primerjava kvalitete slike v celoti oz. ali bo slika na Sonyju boljša.

Slika je relativna, bom opisal + in - :

Pany:

prednosti:
- boljši vidni kot gledanja
- kvalitetnejša PAL in 720p slika ( več detajlov )
- pravilnejši prikaz barv, predvsem odtenkov kože ( v zelo temnem prostoru oz. popolni temi )
- v popolni (!) temi in ob pravilni nastavitvi slike, je slika bolj cinemagrafska, nežnejša.

slabosti:
- greje so ko
evil.gif
,
- napake pri odbdelavi 1080 slike
- slika v dnevni svetlobi občutno izgubi na kontrastu ( beri: črne ni več, je siva )
- v svetlih prostorih vidiš odsev predmetov v paneli ( ker je spredaj steklo )
- nima NIČ od SMART funkcij
- (pre)malo vhodov
- brez DVBC in DVBT sprejemnikov
- ...

Hvala za trud, ampak vse to več ali manj vem, saj imam to plazmo.

Problem je v tem, ker ne vem natančno, kakšno sliko ima omenjeni Sony, saj ga ne morem nikjer videti v živo.

Predvsem želim, da slika ne bi bila slabša (gledano v celoti) in sprašujem za nasvet, ali bi bila zamenjava sploh smiselna.

Ok.

Zamenjava je smiselna, ker slika je zelo kvalitetna, s pravilnimi nastavitvami tudi boljša od tvoje plazme. Nastavitev je dovolj, motionflow se da izklopiti oz. da dati na auto.
Clouding efekta je relativno malo, bistveno manj od Samsunga in v testih zelo dobro ocenjeni Pany E60 ( ET 60 je druga liga ).
Input lag je najboljši med vsemi Tvji ! Nujno za gamerje.

Poleg tega je odličen smart tv s še preveč aplikacij. Wireless povezave delujejo. Bluetooth dela.
 

Anonim

Pripravnik
12. nov 2007
66
0
6
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:

Zamenjava je smiselna, ker slika je zelo kvalitetna, s pravilnimi nastavitvami tudi boljša od tvoje plazme. Nastavitev je dovolj, motionflow se da izklopiti oz. da dati na auto.
Clouding efekta je relativno malo, bistveno manj od Samsunga in v testih zelo dobro ocenjeni Pany E60 ( ET 60 je druga liga ).
Input lag je najboljši med vsemi Tvji ! Nujno za gamerje.

Poleg tega je odličen smart tv s še preveč aplikacij. Wireless povezave delujejo. Bluetooth dela.

E, hvala, na to sem čakal
zmaga.gif
.

A bo za kalibracijo dovolj AVS HD 709 (dobi se ga tukaj)?
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
jaz imam 55W815B, ves mogoce za nastavitve da bi popravil barve, sliko ipd... Sanja se mi ne, kaj bi se dalo popraviti in kaj moram dobiti. <moj prvi flat TV press> hvala.
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
ksz

Med drugimi tv-ji (ja že kar en lep čas izbiram, pa še vedno mam čas) si ogledujem tudi tega sony-ja 50 kdl 828 pa nisem zasledil določene zadeve. A tej tv-ji imajo možnost PIP, PAP? Kako je recimo z ogledom filmov prek usb-ja, podnapisi? A je še kakšna stvar na katero je treba biti pozoren ob nakupu?

Hvala za mnenja in nasvete.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
imam 42 LCD LG full hd. gledam bolj ali manj "SD" kanale na bakru siola z razdalje 3-5m.
Že nekaj časa pa me mika pani 50"x60 ki je sedaj poneki pametni ceni (430 evrov)
Kakšno mnenje?
Za isto ceno pa ob eno letni vezavi dobim tudi
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/televizorji/samsung-50h5000
Kaj vzeti?
Ali dati še 100 evrov zraven in vzeti
http://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/mobiteli-in-naprave/televizorji/samsung-55h6400

Če si kdo želi tega samsunga h6400 mi naj sporoči ponudbo, pa ga vzamem na siolu za njega.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Nobenega mnenja o panasonicu x60e iz harveya?
Vem da se bolj greje kot lcd. Moram nekaj kupiti. Sem danes presenetljivo dobro v enem dnevu prodal obstoječi 42” lcd. Sem ga dal prepoceni (220 za slaba 4 staro najbrž)? Naj mu dobro služi in naj mu ga otroci ne razbijejo kot predhodnika.

Siol ponudba me nekako odbija ker ne morem dokupit pet let garancije.
In ko pri teh zadevah kaj crkne je uradno popravilo hitro dražje od vrednosti tv ob okvari. Stručkotov ki okvaro vidijo z aviona in jo odpravijo za drobiž pa ne poznam.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Glede na to da je kdl50w828 manj kot sto eur vec, tale panny definitivno ni best buy
 

MUC

Majstr
4. sep 2007
1.729
100
63
ksz
Ker vidim, da se vas kar nekaj spozna na TVje bi še jaz vprašal, kaj je best buy trenutno v rangu 45-50" in ceno do max 680 EUR.

Odločam se med naslednjimi modeli:
- Samsung UE46F6670 za 640 EUR
- LG 47LA6608 za 640 EUR
- Samsung UE48H6400 za 650 EUR ali UE48H6470 za 685 EUR (kaj je razlika ne najdem..) ali
- PANASONIC TXL47ET60E za 680 EUR

Hvala!
 
Nazadnje urejeno: