Zobje

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.464
4.992
113
Zdravnik seveda določa storitve, ampak vsi zobarji niso s.p.ji kot misli Jabe, da bi določali tudi cene. Obstajajo tudi zasebne zobozdravstvene ordinacije, kjer lastnik sploh ni zobozdravnik. Vsekakor cena pogosto ni domena zobozdravnika, ki je pač delavec z določenimi nalogami. Še enkrat, cena ni njegova naloga.
Tudi, če je zdravnik s.p., ne vem zakaj bi imel cenik v glavi. Ljudje smo alergični na to, če nekdo izstreli eno številko, obračunajo pa drugo.
Po drugi strani vsekakor ne razumem, kaj se Car boji iti vprašat na ZZZS, ki je edini merodajen vir, kaj točno mu pripada. Moja žena je imela problem z zobom, ki ga v Sloveniji niso znali rešiti niti samoplačniško, svetovali so ji tujega izvajalca in so ji na ZZZS točno povedali, kako naj formulira zahtevo za refundacijo denarja, kako napotnico ji mora dati osebna zobozdravnica, da ji lahko del denarja za storitve v tujini, vrnejo.
Ne iščite virov informacij tam, kjer niso popolni. Koliko točno vrne ZZZS, ve samo ZZZS.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.669
6.375
113
Pepe
Govora je o pogodbenikih ZZZSja, že celo temo. Neposreceno si potegnil notri koncesionarja. Ki od vseh pogodbenikov najbolje ve, kaj se lahko in kaj ne zaracuna ZZZSju. Zdaj si zato, ker ti ego ne da potegnil botri samoplacniske ordinacije, kjer so dohtarji zaposleni. Princip je enak. Bolj ali manj se mu bo jebalo, ce je placa odvisna od tega, ali je placan na uro ali po storitvah... Vsekakor pa nikdar in nikoli ne doloca niti cen niti storitev administrator! Kar je bila zacetna teza.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.590
9.446
113
Mislim, da ti glumiš budalo iz sebe. Še nisem videl resne gospodarske družbe, kjer bi imeli cenike v glavah. Zobozdravnik se naj ukvarja s storitvijo, administratorji pa, da znajo obračunati te storitve.
Glumiš tokrat budalo ti in to big time. Še ko sm bil na kirurškem stolu me je zobni kirurg vprašal, če bom doplačal nadstandard, ceno je pa kar direkt povedal, ni rabil asistentke vprašat.