Zimske gume n-tič?

trust

PEPČEK 2007
2. maj 2008
2.023
0
36
20km iz Idrije
Sem se odloču, da bi nabavil ene pocen gume samo za eno zimo KORMORANKe, pa me zanima, če bodo vredu. Na AC ne hodim skoraj nikol, samo relacije.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.657
219
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
moj fotr ma Kormoranke gor, se mi zdi, pa je kar zadovoljen. pa se po istih hribih vozi, kot ti.
grin1.gif
 

ginekolog

1.300. registrirani uporabnik
1. okt 2007
585
7
18
Jaz pa sem si nove letne umislil fulda ecocontrol, pa ketne v prtljažnik. Po mojih izkušnjah se vsako zimo 5x po snegu peljem in za to bodo tudi letne zadostovale, upam.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Me zanima, kateri teden/leto izdelave bom dobil. Takrat tudi javim pri katerem od naših spletnih prodajalcev sem nabavil.

No evo, danes sem jih končno dobil (prvič so mi jih hoteli dostaviti že v torek prejšnji teden pa se je zaradi različnih razlogov zavleklo do danes). DOT pnevmatike je 2508, kupljeno pri gume takoj, Made in Slovenia.

Ce koga zanima: 195/65 R15 T Goodyear UG 7+ pri mimovrste (57,40 EUR) so "made in germany" ter DOT 1108 ...
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Me zanima, kateri teden/leto izdelave bom dobil. Takrat tudi javim pri katerem od naših spletnih prodajalcev sem nabavil.

No evo, danes sem jih končno dobil (prvič so mi jih hoteli dostaviti že v torek prejšnji teden pa se je zaradi različnih razlogov zavleklo do danes). DOT pnevmatike je 2508, kupljeno pri gume takoj, Made in Slovenia.

Ce koga zanima: 195/65 R15 T Goodyear UG 7+ pri mimovrste (57,40 EUR) so "made in germany" ter DOT 1108 ...

Super, takšno informacijo sme potreboval, da so Made in Germany. Koliko te je prišla poštnina?
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik feler pravi:
Super, takšno informacijo sme potreboval, da so Made in Germany. Koliko te je prišla poštnina?

Cele 3 EUR .. zdej bom pa videl za koliko mi jih montira lokalni vulkanizer!
evil.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:

Cele 3 EUR .. zdej bom pa videl za koliko mi jih montira lokalni vulkanizer!
evil.gif

Super, montaža je pa druga pesem, ti želim da najdeš najugodnejšo varianto. Evo sem jih naročil in napisal da morajo biti obvezno Made in Germany. So pa res zelo ugodni, na gume direkt so že 68,00 EUR/komad.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik klemen_ pravi:
Katere m+s vzet, pa da je cena tam nekje kot S3? 205/55/16 in 165/70/14.

Da je cena tam okoli S3? Pri manjši dimenziji je še par noname proizvajlcev, ki so s ceno tam tam, kvaliteta pa je slabša oz. enaka. Za par EUR več dobiš pa tudi dobre gume od Goodyeara, Dunlopa ...

Za večjo dimenzijo pa je vprašanje v bistvu tudi odgovor ... za ceno S3 dobiš samo S3. Dobiš še kake cenejše kormoranke ali pa goodrichke in to je to (kvaliteta ustrezno nižja).
 

torcida_st

Pripravnik
6. okt 2007
509
0
16
Sam sem dal za 195/65 R15 T Goodyear UG 7+ 260€ za 4 gume in montažo na lita platišča pri Lekšanu v Postojni!
Sava S3 iste dimenzije stanejo pa 55€ z montžo po komadu!
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
Bom pa še jaz pristavil svoj lonček.
Letos sem kupil Mazdo 2, ki ima tele dimenzije gum 195/45 R16 W80.
Sicer bom to zimo se prepeljal na njih, saj imam snega le okoli Božiča in Novega Leta dan (okolica Nove Gorice), za drugo leto pa bo treba v nabavo.
Sedaj sem pa pred dilemo:
- nabavit zimske gume te dimenzije pa ne vem katere ali
- preit na 15 col z jeklenimi platišči in zimskimi gumami R15, ki so cenejše?

Vsak namig bo več kot dobrodošel.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Bom pa še jaz pristavil svoj lonček.
Letos sem kupil Mazdo 2, ki ima tele dimenzije gum 195/45 R16 W80.
Sicer bom to zimo se prepeljal na njih, saj imam snega le okoli Božiča in Novega Leta dan (okolica Nove Gorice), za drugo leto pa bo treba v nabavo.
Sedaj sem pa pred dilemo:
- nabavit zimske gume te dimenzije pa ne vem katere ali
- preit na 15 col z jeklenimi platišči in zimskimi gumami R15, ki so cenejše?

Vsak namig bo več kot dobrodošel.

V taki dimenziji je zelo malo gum, ki bi ustrezale .. in še te so posledično precej drage. Priporočam, da se da zimske z manj colami (15") na svoja platišča (lahko tudi na alu, če ti je pomemben izgled) in to je to.

Še bolj pa priporočam da kupiš gume že letos, ker se zna zgodit da boš obstal kar na parkirišču če bo sneg. Pa nikar se mi ne vozi v Bovec ali Sorico na smučanje!
evil.gif
(tole imamo mi eno anekdoto o novogoričanih, ki radi hodijo na smučanje .. poanta pa je v tem da nabavijo hude smučke in oh-in-sploh opremo potem pa sloh ne pridejo do smučišča ker imajo letne gume)
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Jest ti priporočam da imaš za zimo 15colske in ožje gume. Sam imam 16 col letne. Sem računal na oko, da bi dal na za zimsko 16 col gumo okol 100 EUR/kom (dobra gume in ne neki šit od šita), odločil sem pa se, da nabavim 15col litke (70 EUR/kom) in 15col zimsko gumo (60 EUR/kom, je istega proizvajalca kot 16colska), kar pomeni vse skupaj 120 EUR več in odpade 2x letno menjava gum dol in gor + centriranje, kar spet nekaj stane, temveč imaš lepo 2 kompleta s feltnami in se zadeva samo previjači.
 
Nazadnje urejeno:

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.982
17
38
Bled
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Citat:
Uporabnik Dale pravi:
Me zanima, kateri teden/leto izdelave bom dobil. Takrat tudi javim pri katerem od naših spletnih prodajalcev sem nabavil.

No evo, danes sem jih končno dobil (prvič so mi jih hoteli dostaviti že v torek prejšnji teden pa se je zaradi različnih razlogov zavleklo do danes). DOT pnevmatike je 2508, kupljeno pri gume takoj, Made in Slovenia.

Ce koga zanima: 195/65 R15 T Goodyear UG 7+ pri mimovrste (57,40 EUR) so "made in germany" ter DOT 1108 ...

sedajšnja zaloga je malo strarejša in Made in France
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.371
246
63
He, he dobra je ta o smučarjih. Sam ne smučam, ker me ne zanima tako, da bom kar letne imel to zimo.
Ja tudi sam se nagibam k 15 colski varianti + kovinske feltne.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Citat:
Uporabnik trust pravi:
Sem se odloču, da bi nabavil ene pocen gume samo za eno zimo KORMORANKe, pa me zanima, če bodo vredu. Na AC ne hodim skoraj nikol, samo relacije.
Kormoranka za sneg dobra, slabosti na mokri cesti proti koncu življenske dobe profila
 

PrePro

Pripravnik
1. nov 2007
414
0
16
Meni ponujajo Kleber. Do sedaj sem vozil le Savo S3. Je Kleberca bolsa ali slabsa od S3?
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
S3 bom zmontiral še ta teden, razultate bom vedel kaj kmalu če bo kaj snega. Jih je pa imel brat na Citroenu in vedno kadar sem sam prišel domov z UG7in kasneje z WS 3D je on z S3 tudi prišel domov.