Zimske gume n-tič?

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Zima oz. čas, ko moramo svoje konjičke preobuti v zimske gume se neizbežno približuje.
smirk-1.gif


Ker že nekaj časa nisem kupoval zimskih gum me zanima kaj bi se najbolj splačalo dati na Berlingota?
Dimenzije gum so 185/65/15R 88H.
Nekaj sem že gledal po netu in ceneje kot 50€ po komadu z montažo bi bilo že težko priti (, ali pač?).

Ker pozimi naredimo cc. 5-6 k km, se mi super duper gum skoraj ne splača kupovati, prav najcenejših pa verjetno tudi ne.

Ima mogoče kdo izkušnje z Goodride SW601? Sicer sodijo med najcenejše ampak me vseeno zanima, če jih je kdo imel priložnost stestirati ali jih celo ima na svojem avtu?

P.S. Če bi tema bolj spadala pod Pomoč in nasveti naj moderator prosim prestavi.
redface-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
V glavnem ravnina, pred sedmo se skoraj ne gre od doma, avtoceste je zelo malo (mogoče 5x na mesec, pa še to kratke razdalje cc. 100 km v obe smeri),... v glavnem je avto na cesti vsak dan po 20 km.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
kolk pa je razlika v ceni med "najboljšim gumam" in enim iz srednjega razreda?
tako na pamet bi reku, da ni tolk velik, da bi se splačal komplicirat, sploh ker gume so edina stvar, ki te držijo na cesti, za tistih cca 100€/3leta, kolk naj bi guma zdržala, pa dvomim, da boš za kak saldoled prikrajšan.

mal še počak, da pridejo v javnost testi, pa boš potem vidu kero gumo se splača kupt. lahk pa pogledaš sedaj aktualne oz lanske teste in po njih kupiš.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Keki pravi:
Ker že nekaj časa nisem kupoval zimskih gum me zanima kaj bi se najbolj splačalo dati na Berlingota?
Dimenzije gum so 185/65/15R 88H.

To dimenzijo imaš v homologaciji, ne?
Zimske lahko imaš dva hitrostna razreda nižje, torej brez problema vzameš T razred, ki je malo cenješi. Verjetno se ne voziš več kot 190.

Citat:
Ima mogoče kdo izkušnje z Goodride SW601? Sicer sodijo med najcenejše ampak me vseeno zanima, če jih je kdo imel priložnost stestirati ali jih celo ima na svojem avtu?

Vzami SW602, ima enak profil kot goodyear, sigurno je dobra.
smile-1.gif

Ok resno, za par evrov več dobiš recimo savo S3, je vsaj neka normalna guma (tudi po testih).
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
ksz...

Jaz bi pa zimsko gumo mer 185/65/14, veliko vožnje po avtocesti. Želim predloge samo za tiste boljše zimske gume, če je guma samo "dobra" je preslabo. Hitrostni razred je lahko T (do 190kmh), ker se pozimi itak ne mislim 220 vozit.
Hvala za predloge, * padajo
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
sava s3 je po mokrem poden da večjega ni. in glede na to da se pozimi voziš več po mokrem kot po snegu bi raj katero drugo gumo.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
sava s3 je po mokrem poden da večjega ni. in glede na to da se pozimi voziš več po mokrem kot po snegu bi raj katero drugo gumo.

Katero? Debica? Lassa? Nexen?Kormoran? Morda Toyo?

Seveda so sranje, če jih primerjaš z nekimi TOP gumami.
So pa solidne, če jih primerjaš z raznimi ostalimi poceni gumami.

Ker denarja ne serjemo, je včasih treba sklepat kompromise med ceno in kvaliteto.

btw; upam, da nimaš na roziki wrangler AT/R
evil.gif
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
pri gumah se nebi smelo šparat. prav tako pri bremzah. se le gre za varnost v prometu. glede wranglerk... ko sem kupil avto so že bile gor in jih nameravam menjat ko bodo zanič (so kupljene letos). po mokrem so sicer za en drek, sam ta avto itak ni za divjanje.
tongue-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.437
421
83
Citat:
Želim predloge samo za tiste boljše zimske gume, če je guma samo "dobra" je preslabo.

Glej, tukaj ni kakšne posebne znanosti. DY, Dunlop, Bridgestone, Pirelli, Michelin, Continental (v poljubnem vrstnem redu) imajo v vsaki dimenziji po nekaj modelov. Če izbereš dražjega, ne boš falil popolnoma nič.

Čeprav boljši modeli ponavadi niso dostopni v 14".
17758-icon_confused.gif
ampak če bolje pomislim, bi bil to lahko kriterij pri izbiri. ADAC vsako leto objavi test gum v dveh različnih dimenzijah. Za (naj)boljše modele v "taveliki" dimenziji preveri, kateri od njih so dobavljivi v tvoji velikosti. In to je to.

B.
 

Infernus

Fizikalc
8. jun 2008
2.301
5
38
Letne imam gor Dunlop SP Fast Response pa moram reči, da so gume odlične.
Razmišljam o nakupu Dunlop SP Winter Response, baje tudi zelo dobre.

Sem pa odprt za kakšne druge gume. Ma malo je res kriza za 14", ampak kaj naj... Takšna je tovarniška mera za staro carismo.
 
Nazadnje urejeno:

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
saj če pogledaš teste, pa najboljšo oceno, so že v tem razredu včasih precejšnja odstopanja v ceni. Jaz sem včeraj kupoval neke gume na gume-direkt.si in je bila razlika v ceni 30€ na kos, pa obe imata oceno odično. vzel sem seveda cenejše
smile-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
185 65 14 sem kupil predlani Goodyear Ultragrip 7, na cesti me je držalo ko zalimano, po eni zimi obrabe sploh ni bilo opazit, še tiste ''dlakice'' ob strani so bile gor.

So pa bile od nekje 12.000 SIT naprej, jaz sem jih dobil sicer za 15k na komad, ker so bile že vsepovsod razprodane (bedak sem kupoval v zadnjem trenutku).

Drugače pa sem videl na Petrolu, da imajo že zdaj zimske gume ful poceni (mogoče lanski letniki?), 205 55 16 za mojega zdajšnjega so 63€ na komad, če se prav spomnim Sava.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
lahko da lanski letnik, najnovejša fora natega pri gumah pa je da niso delane v eu, ampak npr. v braziliji. so cenejše, ker so večji šrot, oz. neuporabne pri nas, ker niso delane za enake klimatske pogoje kot tam. treba pazit!
 

Lart

Zelenc'
12. feb 2008
12
0
1
Dve zimi sem imel Goodyear ULTRA GRIP 7. Obnesle so se super, še posebej v dežju. Obraba je majhna tako da jih tokrat "uničujem" tudi čez poletje, za zimo pa bom začel s svežimi Goodyear ULTRA GRIP 7+.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
pri gumah se nebi smelo šparat. prav tako pri bremzah.
Kako to misliš ? Redne menjave ploščic in brušenje ?
Ali izbira boljših zavor ?
 

trigga

Fizikalc
24. jul 2007
1.787
0
36
Lani sem imel Bridgestone Blizzak LM25, pa sem bil kar zadovoljen. V snegu drži kot pribita, po mokrem pa se, če ne pretiravaš, tudi nimaš kaj bat. Za to sezono bodo še, potem pa nove.
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
ksz.


Se že kaj ve kdaj bo ADAC (ali pa AMZS) objavil letošnje teste zimskih gum? Bi še rad počakal tiste teste preden grem v nabavo Dunlopovih 3D.


Kaj so vse Goodyearove UltraGrip 7 al kaj so že, tako glasne po enem letu ali dve uporabe? Sem se peljal z enimi takimi gumami in so grozno glasne.