Zimska alu platišča?

tony

Guru
23. jul 2007
9.595
1.461
113
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Eto:


Lepo
zmaga.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Ravno obratno buhtelj!

tongue-1.gif

Sam zdej te pa res ne razumem. Kaj je narobe s črno alu feltno, ki sem jo izbral? Na kakšen način je ta pretežka?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Kaj je to 17" J7?

Poleg tega zimska feltna in guma nista 17" ampak 16".

Letna = 215/55/17
Zimska = 205/60/16

Tako je po homologaciji in tako sem dal gor.

Prosim, povejte mi, kaj je narobe z gumo Continental WinterContact TS830P in MOMO Alu feltno, ki sem jo dal gor. Pa brez šifer prosim. Pa brez zamere, ker res več ne vem, kaj mi kdo pravi in kaj je dobro in kaj ne
smirk-1.gif


Je bila moja izbira dobra ali ne, in če ne, zakaj ne?

P.S.: Je pa zanimivo in ne vem, kako to avto ugotovi, ampak zdaj, ko se vsedem v avto in ga vključim, mi avto napiše 'Winter Tire Detected'.
 
Nazadnje urejeno:

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
malo sarkastično so ti hotli povedat da če si tak eko frik da bi še ja dal po 300 € na komad za top felne ker so nekaj kg po komadu lažje
wink-1.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Take gume imam tudi sam in so odlične. Sicer prvč slišim da imajo najmanjši kotalni odpor, sem pa bil lani prav presenečen kako dobro se avto vozi z temi gumami, ne samo po mrazu in snegu ali ledu pač pa tudi takrat koej recimo nad 10 stopinj in po suhem asfaltu. Je pa bil takrat redna cena za gumo če se prav spomnim blizu 200eur na komad, tako da ravno poceni niso.

Feltne so govoto kvalitetne, a meni ni všeč črna barva. Ne samo da od daleč zgleda kot da nimaš za radkape, bolj je problem da bodo vedno umazane in da se bo vse videlo(sol, kemikalija, umazanija).
 

Alan

Fizikalc
22. jul 2007
2.031
19
38
42
Ljubljana
Meni so grozne, preveč so črne...

@ Andy1

Kar ti hočejo nekateri povedat glede teže platišč je da bi moral izbrati čimlažja ker že voziš eko vozilo (pa še nevzmetene mase so manjše - lepše pobiranje lukenj, boljša lega...)
Takale 16" felga ima okoli 10kg, če bi dal pa gor kake oz ultraleggere ali kake japonske forged bi imele okoli 6-7kg. Cca 15kg prihranka na masi ni malo, sploh ne ker je to nevzmetena in rotirajoča masa.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik tomi pravi:
malo sarkastično so ti hotli povedat da če si tak eko frik da bi še ja dal po 300 € na komad za top felne ker so nekaj kg po komadu lažje
wink-1.gif

Heh, 86 EUR vs 300 EUR
smirk-1.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Take gume imam tudi sam in so odlične. Sicer prvč slišim da imajo najmanjši kotalni odpor, sem pa bil lani prav presenečen kako dobro se avto vozi z temi gumami, ne samo po mrazu in snegu ali ledu pač pa tudi takrat koej recimo nad 10 stopinj in po suhem asfaltu. Je pa bil takrat redna cena za gumo če se prav spomnim blizu 200eur na komad, tako da ravno poceni niso.

Feltne so govoto kvalitetne, a meni ni všeč črna barva. Ne samo da od daleč zgleda kot da nimaš za radkape, bolj je problem da bodo vedno umazane in da se bo vse videlo(sol, kemikalija, umazanija).

Za gume sem vedno odločen, da dajem dobre gor, tako da me veseli, da lahko potrdiš, da so dobre. Po ADAC-ovih testih za lansko leto so bile najboljše. TS850, za mojo dimenzijo gumb jih ni, tako da sem vzel 830P XL. Avto le tehta skoraj 1800kg prazna teža, gume so pa za 710kg na gumo.

Cena pa je bla 109 EUR/komad.

Videz umazanije me ne moti. Všeč mi je belo črn kontrast, zato sem jih vzel. Je pa tako, enim so všeč, drugim ne, kar je popolnoma normalno in prav je, da je tako.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Citat:
Uporabnik Alan pravi:
Meni so grozne, preveč so črne...

@ Andy1

Kar ti hočejo nekateri povedat glede teže platišč je da bi moral izbrati čimlažja ker že voziš eko vozilo (pa še nevzmetene mase so manjše - lepše pobiranje lukenj, boljša lega...)
Takale 16" felga ima okoli 10kg, če bi dal pa gor kake oz ultraleggere ali kake japonske forged bi imele okoli 6-7kg. Cca 15kg prihranka na masi ni malo, sploh ne ker je to nevzmetena in rotirajoča masa.

Ko mi je originalne Amperine gume s platišči vulkanizer (MATSPORT - bivši A3M) dol vzel ni mogel verjeti, kako lahko lahke so. Očitno so se pri GM-u potrudili, da so res dali lahka platišča.

Sej, za zimo bo. Cena ni bila napačna (86 EUR), pa všeč so mi bile.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Vidim, da ste tukaj znalci.

Kakšna je razlika v obsegu gume med 205/60/16 in 215/55/17? Imam občutek, da moram za isto hitrost po GPSu voziti malenkost hitreje po števcu.

Edit: Sem že našel kalkulator.
 
Nazadnje urejeno:

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Takoje...ti je Alan razložu.

In ne....lahke feltne ni treba da so dražje, sploh pa ne toliko. Pri pospeševanju, zaviranju, handlingu ipd. bi te 4kg v mojem primeru občutil marsikater voznik, pri tebi pa pač nekaj kilometrov daljši domet če že drugega ne.

Saj to je sam tko...bajthewej. Ampera ni pocen, glede na to, da gledaš kotalni upor, upoštevate prtljago in osebe ipd. potem pač tud feltne spadajo zram in sem omenil.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Hja lej, to temo sem odprl že nekaj časa nazaj, pa se nihče ni javil s predlogom za drugo platišče, zdej ste pa polni nasvetov, kako bi lahko kupil boljše.
Temo sem pa ravno odprl s tem namenom, ker nimam izkušenj z alu platišči.

Mi dajati nasvete zdaj, že po izvršenem dejanju in mi govoriti, da če sem že kupil Ampero, da bi pa tudi lahko boljše feltne, se mi zdi pa malo nefer.
Kaj sem pa jaz vedel, da obstajajo tudi lažja alu platišča. Kupil sem ga ravno zato, da ne bi kupoval težje jekleno platišče, postavim vprašanje in model alu platišča in nikjer nobene omembe, da bi bilo s tem kaj narobe. Zdaj pa po tem, ko sem že kupil in montiral, takole.
 
Nazadnje urejeno: