YouTube in copyright

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Opazil sem, da so začeli nekatere moje video posnetke ''kopirat''. In sicer ne samega video posnetka, temveč naslov in potem še opis, posnetek je pa ena fotografija in glasba zraven.
Recimo en primer:
https://www.youtube.com/watch?v=CEDA0KufyFc
Moj original je tole:
https://www.youtube.com/watch?v=ig7Wdw37oEk

Se je kdo že srečal s tem? Ali mi s tem morda odžirajo rating na Googlu in YouTube-u?
Naj se ukvarjam s copyright prijavo na YouTube-u ali rajej pozabim vse skupaj?

Kaj sploh dosežejo s tem? Si delajo fake račun, da ga potem prodajo? Ker recimo tale konkretno ima res ogromno ''kopij'' video posnetkov, večina izpred dveh mesecev. Torej je to robot spravil skupaj.

Še teorija zarote
grin1.gif
: v zadnjih mesecih sem dobil kar nekaj mailov za monetizacijo mojih video posnetkov, ki sem jih po (prvem) enostavno pobrisal. Je možno, da bi me s tem radi prepričali, da monetizacija ni slaba?

Je pa teh ''kopij'' nastalo že kar nekaj.
10.gif
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Folk (ki v veliki večini nič ne zna in nič ne ve) ne ve več, kako bi zaslužil. Kako bi prišel do denarja za položnice.
Kajti dohodki na YT so, kljub nekaj miljonom ogledov - bedni...

Argument = mnenje s hrvaškega webmaster foruma (linki in laži po spletu o možnosti fenomenalnih zaslužkov me namreč NE zanimajo):

Nebudes se bas usrecio sa zaradom od yt-a na nasim prostorima...
Radim kao yt partner vec 4 godine u kategoriji filmova i prosjecna zarada na nekih 600 000 pregleda mjesecno je do 15 $.

Moj komentar (zadeve poznam dokaj dobro):

1. 15 $ zapravim v Mercatorju v 15-ih minutah.
2. Hvala lepa, hebi se, tako YT kot tudi svetovni splet!
3. Pojdite raje polagat ploščice, ali centralno kurjavo. Bo dosti bolj donosno.

In koliko je na spletu zaslužil svetovno znan bend Perpetum jazzile (vir intervju):

Z šestimi (6-imi) miljoni ogledov smo zaslužili 97 dolarjev.

Moj komentar: Ja bravo, no...
bonk.gif
Cerar pa mi je dal pri zadnji penziji zraven 197 dolarjev (dodatek za rekreacijo). Za NIČ dela.

Ve mogoče kdo, o čem govorim?
 
Nazadnje urejeno:

nik88

Pripravnik
28. maj 2015
231
0
16
Tako kot marsikakšna druga niša na spletu - 99% ljudi ima veliko izgubo , 1% jih s tem lepo služi. Sam sem to izkusil z domain resale businessom.

Nekje sem bral da na eBAYu čez 90% prodajalcev dela z izgubo. Če hočeš uspeti se ti mora poleg truda, znanja, volje in časa še sreča poklopiti...pa še to precejkrat ni dovolj.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
2
36
Zaslužek na Youtubu je samo v mali meri povezan z ogledi. Skupaj z ogledi je pomembno tudi število naročnikov na kanal, čas ogleda, število prikazanih reklam (!), ogled reklame, kje se je posnetek delil, koliko časa je uporabnik ostal na strani po ogledu tvojega posnetka itd. Zato tebi tudi google sledi in opazuje tvoje obnašanje na strani. V kratkem je to tako, več denarja kot ti prineseš njim več ga boš dobil. Se pravi 600.000 ogledov ni vredno nič če uporabnik uporablja Adblock program. 600.000 ogledov na nekem kanalu, ki objavla tedenske zanimive vsebine/vide igranja iger/komedije itd., ima veliko naročnikov ki se zaradi tega kanala in recimo obvestila po emailu o novem videu vrnejo na youtube pa zna bit že velika vsota.
V ZDA se da z youtubom in recimo twitchem (za stream iger) zelo dobro zaslužiti. Je pa v ZDA seveda veliko več oglaševalcev ki bi se radi oglaševali na youtubu, v Sloveniji je teh podjetij zelo malo in posledično je en ogled iz slovenije vreden manj kot tisti iz zda.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Citat:
Uporabnik nik88 pravi:
Tako kot marsikakšna druga niša na spletu - 99% ljudi ima veliko izgubo , 1% jih s tem lepo služi. Sam sem to izkusil z domain resale businessom.

Nekje sem bral da na eBAYu čez 90% prodajalcev dela z izgubo. Če hočeš uspeti se ti mora poleg truda, znanja, volje in časa še sreča poklopiti...pa še to precejkrat ni dovolj.

Zelo res!
nahrung002.gif


Nenazadnje: če 99% ljudi uporablja na spletu za promocijo/prodajo enaka orodja (spletna stran + FBprofil), potem niti teoretično nI MOŽNO, da bi uspeli...
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Nisem vedel. Ja, imaš pravzaprav vsekakor prav.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
Meni so za cca 2000 ogledov na youtubu placali 3.4€, tako da je precej odvisno.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
1. jst bi jih prijavil. Nisem pa še raziskoval, če moje tudi kradejo:))
2. kako si jih sploh našel:)?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
1. jst bi jih prijavil. Nisem pa še raziskoval, če moje tudi kradejo:))
2. kako si jih sploh našel:)?
Slučajno sem nekaj iskal po YT in mi je tole padlo ven. Pa še nekaj drugih videov je na isti način, s tem, da so še drugi uporabniki.
Očitno je en spravil robota skupaj in jim to šiba... Karkoli že dobi od tega je dobro, saj vse robot sam naredi. Bi pa YT to lahko že sam skenslal...