wireless problem...

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
Zanč sm se neki igral z routerjem, pa sem neki spreminjal tiste wpa pa wpk pa wpa2 varnostne ključe, k sm neki probaval... .no, ampak potem mi ni bilo všeč in sem vse nazaj nastavil, tko kot je bilo... in od takrat naprej se me en pc noče več povezat na wireless... gsm, tv, laptop, vse se poveže normalno, sam un pc šteka. naredil nekaj resetov pc in routerja, na pc probal z stock aplikacijo od wireless kartice, in se celo poveže za par sekund potem pa ven vrže... če uporabljam od windowsov app skoz piše accouring ip adress in potem waiting for network to be ready... in to kr nalaga in nalaga... na koncu pa itak ni nič...

Če na telefonu vklopim tethering (lastno wireless omrežje iz gsm-ja), se pc normalno poveže. Problem je nekje v routerju očitno...
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Probaj v PC pobrisati vse nastavitve v zvezi s to WLAN mrežo.

Če ne pomaga, pa plahko probaš drugo geslo dati za mrežo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem ravnokar podobno težavo rešil pri starših (mučni detajli raztreseni po forumu).

PC, ki je prej delal, se naenkrat ni hotel pravilno povezat na ruter.
Čeprav je prej delalo z istimi nastavitvami.

Na koncu je pomagalo, da smo iz spiska znanih WLAN omrežij (glej sliko) odstranili (Remove) to omrežje, in se potem na novo povezali (ter na novo geslo vtipkali). Potem pa je delovalo.

xp-wireless-connection-properties.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
uf, to brisanje sm jest probal že 3x....

bom probal ipconfign /release all - sam a ni to isto, kot ko daš v win repair?

pa drugo geslo bom probal dat....
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-440
113
ko porabiš 3-4 ure drkanja z reseti in na novo postavljenimi mrežami, brskanjem po netu vzrokov zakaj /release all, /renew ne dela, človek po.izdi in gre v štacuno po novo wifi mrežno za 16€, in doma zmontira in vse dela kot mora. fino.