Vojna v Ukrajini 2

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.228
-2.251
113
V tvoje blodnje se ne mislim spuščat.
Ja saj najbolj da nehaš, ker sedaj si se že tolk zaplezal, da trdiš, da je EU rekla, da ne bo priznala referenduma zaradi dogodka , ki naj bi se zgodil (itak da se ni) precej kasneje, kot je EU objavila, da ne bo priznala izida referenduma.

Glej, o veljavnosti referenduma odloča volilna komisija, (upoštevajo izid, rešujejo morebitne pritožbe, mnenje opazovalcev...) kjer se je referendum izvajal, in ne odloča nekdo preko atlantika s svojimi vazali na podlagi tega, ali mu je izid všeč ali mu ni.
Nisem še nikoli slišal, da bi naš referendum katera država priznavala, si ti mogoče?

In kot sem že večkrat zapisal, refendum je povsem nevažna zadeva, izpeljan samo zato, da si politiki umijejo roke in rečejo - glasovali smo za odcepitev, ker je ljudstvo tako hotelo, referendum ni odcepitveni akt. (na Kosovem ga ni bilo). Odcepitveni akt je sklep skupščine. Mi smo se odcepili, ko je skupščina razglasila samostojnost in ne ko je bil referendum.

Novonastalo državo pa druge države priznavajo ali pa tudi ne, pač kakor kdo želi. Slovenijo npr še po 30+ letih do danes niso priznale vse države.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.940
5.624
113
  • Haha
Reactions: jonny77

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.873
107
63
štajerska
to se je na zahodu že dalj časa sumilo.. :

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.740
-431
113
hja, kaj jim pomaga kursk, če pa izgubljajo domačo zemljo? Rus jih pušča na Kursku, naj kampirajo tam... bolje kot pa da so v obrambnih vrstah. Ko bo čas jih bojo že fuknili ven.

glih včeraj so spet izgubili eno vas... počasi, ampak vztrajno se bližajo pokrovki.

Mi je pa zanimivo, kako se vsi civili umikajo, človek bi pa pričakoval, da bojo odprtih rok pričakali ruse, ker je tam bojda skoraj itak samo rusko prebivalstvo. pa tudi v vaseh, ki jih puščajo za sabo ni žive duše... a so vsi ti rusi šli v rusijo al kam je ruski folk izginil?
 
2. jul 2020
4.878
6.394
113
Kaj bo rusu donetsk če izgubijo domačo zemljo?

Saj se ve, da je ta posebna vojaška operacija brezvezna. Komik ni zbežal, potem pa z glavo skozi zid v napad. Pa četudi imajo banke 19% obrestno mero, inflacija na 9%. Pa baje je to dobro, pravijo rusofili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

damirj

Guru
9. maj 2012
5.182
2.331
113
hja, kaj jim pomaga kursk, če pa izgubljajo domačo zemljo? Rus jih pušča na Kursku, naj kampirajo tam... bolje kot pa da so v obrambnih vrstah. Ko bo čas jih bojo že fuknili ven.

glih včeraj so spet izgubili eno vas... počasi, ampak vztrajno se bližajo pokrovki.

Mi je pa zanimivo, kako se vsi civili umikajo, človek bi pa pričakoval, da bojo odprtih rok pričakali ruse, ker je tam bojda skoraj itak samo rusko prebivalstvo. pa tudi v vaseh, ki jih puščajo za sabo ni žive duše... a so vsi ti rusi šli v rusijo al kam je ruski folk izginil?
Ni tako enostavno. Jih ne bodo kar fuknili ven, ker nimajo s čim. Če bi imeli, bi jih že. Kursk lahko res na začetku ni zgledal kot neka strategija in ozemlje za obdržat, zdaj pa vse bolj kaže, da bo pomemben pogajalski adut. Izguba Kurska je (bo) velik putinov poraz, tako vsak dan bolj čivkajo rusofilski blogerji.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.049
4.969
113
Nuku`Alofa