Video kamera

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.204
3
38
Kranj
rener.info
Hja, lahko, da ima nekje funkcijo za to. Malo pobrskaj po menijih.



Zajebat ne mores nic, se vedno obstaja RESET
tongue-1.gif
 

S57BMU

Pripravnik
7. sep 2007
643
10
18
Ča želiš res dobre slow motion posnetke npr. športa potem rabiš kamero ki snema tam 100 frames/sec, vendar to cenovno že presega običajno "konzumer" robo...
wink-1.gif


Lp.
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.076
567
113
SR11 ima slow motion že pri snemanju - ampak samo 3 sekunde. Imaš pa možnost, da posnameš tri sekunde po pritisku sprožilca ali 3 sekunde pred. Kvaliteta posnetka pa ni HD ampak nekaj vmes med HD in SD.

Angleška navodila pa so tule .
 

hgard

Guru
22. jul 2007
4.076
567
113
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
Nja, jaz misilm da ne - bolj sem imel v mislih, če se kamero premika, da potem je popačeno....

Hehe ja sej kamera ne ve al se premika ona al okolica. Isto ti je al kamero vrtis okoli al pa ce z njo na miru snemas pokrajino iz avtobusa medtem ko se pelje 100km/h..
smile-1.gif

Odvisno je od tega za koliko se spremeni slika od enega frejma do drugega. Kompresija dela tako, da najprej zapiše celotno sliko, potem pa nekaj frejmov samo razlike. Če je teh sprememb preveč (bitrate je omejen), se zapiše manj podrobnosti in slika izgleda zamegeljena. Kadar premakneš kamero se spremeni cela slika in kodek ima ogromno dela, če pa se premika samo avto, ostalo pa miruje teh sprememb ni tako veliko.
 

Raven

Voodoo
25. jul 2007
749
0
16
42
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
Citat:
Uporabnik Raven pravi:
Nja, jaz misilm da ne - bolj sem imel v mislih, če se kamero premika, da potem je popačeno....

Hehe ja sej kamera ne ve al se premika ona al okolica. Isto ti je al kamero vrtis okoli al pa ce z njo na miru snemas pokrajino iz avtobusa medtem ko se pelje 100km/h..
smile-1.gif

Odvisno je od tega za koliko se spremeni slika od enega frejma do drugega. Kompresija dela tako, da najprej zapiše celotno sliko, potem pa nekaj frejmov samo razlike. Če je teh sprememb preveč (bitrate je omejen), se zapiše manj podrobnosti in slika izgleda zamegeljena. Kadar premakneš kamero se spremeni cela slika in kodek ima ogromno dela, če pa se premika samo avto, ostalo pa miruje teh sprememb ni tako veliko.

Si mi vzel z jezika, s to razliko, da sem si ti tole napisal iz znanstvenega vidika, jaz sem si pa po kmečko to razlagal.
smile-1.gif


Pa verjetno je tukaj treba še upoštevati človeški faktor, ker če premikaš kamero, so še neki dodatni tresljaji, ki jih pa ni, če kamera stoji... že iz tega vidika, je bolje imeti kamero pri miru.. če pa upoštevaš še hgrad-ov nasvet, pol pa sploh zmaga.
smile-1.gif


Bom pa enkrat probal, ker me zanima, kakšna je razlika.
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Citat:
Uporabnik hgard pravi:
Citat:
Uporabnik Anzee pravi:
Isto ti je al kamero vrtis okoli al pa ce z njo na miru snemas pokrajino iz avtobusa medtem ko se pelje 100km/h..
smile-1.gif

Odvisno je od tega za koliko se spremeni slika od enega frejma do drugega. Kompresija dela tako, da najprej zapiše celotno sliko, potem pa nekaj frejmov samo razlike. Če je teh sprememb preveč (bitrate je omejen), se zapiše manj podrobnosti in slika izgleda zamegeljena. Kadar premakneš kamero se spremeni cela slika in kodek ima ogromno dela, če pa se premika samo avto, ostalo pa miruje teh sprememb ni tako veliko.

Seveda imas prav. V mojem citatu ki ga vidis sem potem malce spremenil tezo - snemanje iz avtobusa namrec, ne snemanje enega avta ki se pelje relativno dalec od kamere - takrat se kodek ponovno matra cez celo sliko. Pa tudi ce snemas oddaljen avto ki siba mimo bo pac le ta razmazan, okolica pa jasna pri staticni kameri.

Je pa res da se ne ukvarjam prevec s tem, ker imam DV kamero
smile-1.gif



Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
to ja, to ja, samo gre se za slow motion predvajanje direktno s kamere. to bi bilo res dobro, če bi se dalo uštimati ...

Moja kamera (sony) ima poleg play tipke tudi slow tipko, ki predvaja posnetek upocasnjeno. Verjetno more poiskati kaj takega.

Ni slika iz moje kamere, vendar ima prakticno tako:
Sony_HDR-FX7_LCDcavity.jpg
 
Nazadnje urejeno: