Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.191
2.809
113
Lublana
Obišči stran
Običajno so bili brez tisti, ki ga niti niso potrebovali.
Eden takih sem bil jaz dolga leta pa dejansko sploh vedel nisem oziroma se nisem zanimal. Tam nekje pri 35 letih sem se nekaj poškodoval in sem rekel, da grem do zdravnika, predvsem zaradi bolniške, ker zaradi bolečine nisem mogel delati. Se odpravim do bližnjega ZD kamor me je mama vozila, kot otroka. Tam me vprašajo kdo je moj zdravnik, jaz pa pojma nisem imel, da moram sploh imeti osebnega zdravnika :valjamse: ... no po krajšem pogovoru so prišli do zaključka, da je moja kartoteka verjetno še na šolskem dispanzerju in res je bila. Takoj tam v tistem trenutku so mi določili osebnega zdravnika le strinjati sem se moral in problem je do danes še vedno rešen. Vmes je moja zdravnica odšla v penzijo in so mi v istem ZD takoj našli novo. Slišim pa zgodbe sodelavcev, da so njihovi osebni zdravniki prav tako šli v penzijo ali se odselili... pa jim v zdravstvenem domu ne morej dodeliti novega zdravnika. Zakaj? Ne vem in ne razumem.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
seveda ima veze.

ce krize ni bila sposobna resit nobena vlada do sedaj, je nekako logicno, da jo trenutna ne more resit cez noc. ce jo sploh bo zmozna. pricakovati, da bo vlada v polletnem mandatu korenito pretresla zdravstvo je malo.... kako ze pravi nas tomi... naivno.

ni kovida povzrocila takrat aktualna vlada, je pa sprejemala butaste ukrepe, menjava ljudi.... nihce ne trdi, je vlada povzrocila kovid, ne s temi floskulami.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
3.191
2.809
113
Lublana
Obišči stran
seveda ima veze.

ce krize ni bila sposobna resit nobena vlada do sedaj, je nekako logicno, da jo trenutna ne more resit cez noc.

ni kovida povzrocila takrat aktualna vlada, je pa sprejemala butaste ukrepe, menjava ljudi.... nihce ne trdi, je vlada povzrocila kovid, ne s temi floskulami.
Seveda ima veze. Sem že napisal, Golob in njegovi so se v javili, da bodo reševali probleme v Sloveniji. In problemi so kakršni so nekateri so frišni nekateri pa zelo stari. In ravno na stare in znane probleme bi morali biti bolj pripravljeni, kot na nove, ki jih še ne poznaš. Čeprav jim pri nobenih ne gre neki dobro.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
Seveda ima veze. Sem že napisal, Golob in njegovi so se v javili, da bodo reševali probleme v Sloveniji. In problemi so kakršni so nekateri so frišni nekateri pa zelo stari. In ravno na stare in znane probleme bi morali biti bolj pripravljeni, kot na nove, ki jih še ne poznaš. Čeprav jim pri nobenih ne gre neki dobro.

ma dej, a ne recejo tega vsi??

pa ne, da si ti tud tok naiven?

in takoj po nastopu so dohtrji zaceli s placami, torej, sedaj se resuje place, potem bo pa ze nekaj drugega, ker seveda dohtrji ne bojo dopustili reforme zdravstva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.100
1.030
113
... ker seveda dohtrji ne bojo dopustili reforme zdravstva.
Ja, pa jade. Dohtarji so en pomemben faktor :)
Sindikat majo pa tako dober, da se je od leta 2000 razmerje med povprečno in zdravniško plačo znižalo z 1:3 na 1:2.

MZ lahko z eno potezo prekliče soglasja za delo pri drugih delodajalcih, ministrstvo za delo lahko prekliče soglasja za delo preko 48 ur/tteden, ZZZS lahko čisto samostojno odstrani administracijo iz ambulant. Ni treba soglasja zdravnikov za nič od tega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Minister se opravičuje županu, premier vlade stavka proti nevzdržnim razmeram v njegovi lastni državi.
A mi lahko prosim kdo pove kje jaz to živim? Še bolje naj me nekdo uščipne, da se zbudim in ugotovim, da vse to sanjam. Mogoče sem padel v neko zgodbo Butalcev, kot tisti fant v filmu o Kapetanu Florestanu. Ampak jaz bi rad nazaj v realnost. Nebi rad bil neki statist v teh zablojenih fikcijah.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.748
-443
113
Zakaj pa v prejsnji vladi dohtarji niso tako komplicirali?

tud meni je cudno... pa pred prejsnjo neopredeljeni tudi niso bili problem.

pa med corono, se je zihr vsak vsaj nekajkrat vprasal, kam bo sel k zdravniku, ko bo zacel tezko dihat. ampak je slo mimo. ocitno tudi msm ni tega opazil.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.370
3.676
113
Zakaj pa v prejsnji vladi dohtarji niso tako komplicirali?
Pod korono niso mogli it drugam. Kam in zakaj bi pa šli?
Pod korono se starim ni mudilo v penzijo, ker itak niso delali.
Pod korono so vsi dobili dodatke.
Po koroni je šlo kar naenkrat cel kup zdravnikov stran, vsak ima pa nekaj manj kot 2000 ljudi čez 1+1=2
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.608
113
kod Džej-Zija
Minister se opravičuje županu, premier vlade stavka proti nevzdržnim razmeram v njegovi lastni državi.
A mi lahko prosim kdo pove kje jaz to živim? Še bolje naj me nekdo uščipne, da se zbudim in ugotovim, da vse to sanjam. Mogoče sem padel v neko zgodbo Butalcev, kot tisti fant v filmu o Kapetanu Florestanu. Ampak jaz bi rad nazaj v realnost. Nebi rad bil neki statist v teh zablojenih fikcijah.
Beri Absurdistan.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.405
3.800
113
davorinm.wordpress.com
“Shoda se bo udeležil tudi premier Robert Golob, je potrdil na novinarski konferenci. Poudaril, da ne gre za stavko “proti komurkoli – še najmanj proti vladi.” Po njegovih besedah iniciativa želi opozoriti na zapostavljenost pacientov in nujne zdravstvene spremembe”.”

Vsake pol ure pride nova izjava tedna. Bere se kot da je vlada organizirala “protest” da doseže družbeni konsenz k nekim večjim zakonskim spremembam. Imam pa občutek, da ne pričakujejo resno nezadovoljnih ljudi, ki bodo res prišli stavkati, jezni, ker ne morejo do zdravnika? Kaj če pride npr 5.000 besnih ljudi pred parlament? Kaj če začnejo razbijati?
 
  • Haha
Reactions: sixpower

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Na stavki, ki se bo odvila v okviru kampanje Glas ljudstva “Ustavimo rušenje javnega zdravstva!”, bomo predstavili naslednje stavkovne zahteve:

VSEM PACIENTOM JE TREBA NEMUDOMA ZAGOTOVITI DOSTOP DO OSEBNEGA ZDRAVNIKA,
ODPRAVITI SE MORA DOPOLNILNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE (TAKO, DA SE UKINEJO DOPLAČILA ZA ZDRAVSTVENE STORITVE),
PREKINITI JE TREBA DELO ZDRAVNIKOV V DVOJNI PRAKSI (T. I. DVOŽIVKARSTVO),
PREPREČITI JE TREBA PRESKAKOVANJE ČAKALNIH VRST, KI JIH OMOGOČAJO KOMERCIALNA ZAVAROVANJA,
JAVNO ZDRAVSTVO MORA SLEDITI POTREBAM PACIENTOV, NE PROFITOM KONCESIONARJEV.

To NI stavka proti zdravnicam in zdravnikom, še posebej ne proti tistim v javnem sistemu. Stavka tudi NI usmerjena proti vladi in nikakor NI podpora opoziciji, ki ima privatizacijo zdravstva celo uradno zapisano v svojih programih. Je stavka za javno zdravstvo; stavka pacientk in pacientov, zdravnic in zdravnikov ter vseh zdravstvenih delavk in delavcev, ki še vztrajajo v javnem sistemu ter soglašajo, da morajo biti zdravstvene storitve pod enakimi pogoji dostopne vsem.



Če pogledaš točke, je to predvsem stavka za državno zdravstvo, ukinitev zasebnikov in "dvoživk" ter dopolnilnega zavarovanja.

Tako bodo vse milijarde ostale tistim, ki že sedaj niso znali delati z denarjem. Posredno tudi dvorni dobavitelji povečajo prihodke iz državnega zdravstva.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
Na stavki, ki se bo odvila v okviru kampanje Glas ljudstva “Ustavimo rušenje javnega zdravstva!”, bomo predstavili naslednje stavkovne zahteve:

VSEM PACIENTOM JE TREBA NEMUDOMA ZAGOTOVITI DOSTOP DO OSEBNEGA ZDRAVNIKA,
ODPRAVITI SE MORA DOPOLNILNO ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE (TAKO, DA SE UKINEJO DOPLAČILA ZA ZDRAVSTVENE STORITVE),
PREKINITI JE TREBA DELO ZDRAVNIKOV V DVOJNI PRAKSI (T. I. DVOŽIVKARSTVO),
PREPREČITI JE TREBA PRESKAKOVANJE ČAKALNIH VRST, KI JIH OMOGOČAJO KOMERCIALNA ZAVAROVANJA,
JAVNO ZDRAVSTVO MORA SLEDITI POTREBAM PACIENTOV, NE PROFITOM KONCESIONARJEV.

To NI stavka proti zdravnicam in zdravnikom, še posebej ne proti tistim v javnem sistemu. Stavka tudi NI usmerjena proti vladi in nikakor NI podpora opoziciji, ki ima privatizacijo zdravstva celo uradno zapisano v svojih programih. Je stavka za javno zdravstvo; stavka pacientk in pacientov, zdravnic in zdravnikov ter vseh zdravstvenih delavk in delavcev, ki še vztrajajo v javnem sistemu ter soglašajo, da morajo biti zdravstvene storitve pod enakimi pogoji dostopne vsem.



Če pogledaš točke, je to predvsem stavka za državno zdravstvo, ukinitev zasebnikov in "dvoživk" ter dopolnilnega zavarovanja.

Tako bodo vse milijarde ostale tistim, ki že sedaj niso znali delati z denarjem. Posredno tudi dvorni dobavitelji povečajo prihodke iz državnega zdravstva.

no sej tile tazadnji tud plačujejo ves ta cirkus ;)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Dejansko gre za dvojno stavko zdravnikov. Prva je prikrita, in se gre da se ohrani trenutno stanje. Jutri pa še za dvig plač.