Velika stavka pacientk in pacientov 10.1.2023

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.922
2.344
113
Zveza Katolikov Prlekije? :valjamse:

Saj zato je ločena funkcija poslovni in strokovni direktor. ;) Ampak "cvetličar" pa tudi ne more bit direktor UKC Lj, na podlagi tega pa pol še minister in sedaj državni sèkrètar.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.593
1.073
113
ksz



Tole bo vodil Golob osebno. Denarja je kot blata, dobili so iz EU fonda za reforme.

Oba predhodna stavka sta 100% resnična in pravilna. Kakršnekoli zaključke naj naredi vsak sam zase.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.547
15.551
113
200w.gif
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.930
9.590
113
ksz



Tole bo vodil Golob osebno. Denarja je kot blata, dobili so iz EU fonda za reforme.

Oba predhodna stavka sta 100% resnična in pravilna. Kakršnekoli zaključke naj naredi vsak sam zase.
V enem letu digitalizirat cel zdravstveni sistem?:valjamse::valjamse::valjamse:
Me zanima koliko nagrade si bo izplačal za uspešno potopitev zdravstva v enem letu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.508
113
to si bodo tak al tak, ta posvečeni... če bo al ne bo. Drago bo tole, spet.

sicer pa obstoječi sistemi v nekaterih bolnicah.... mi smo raje požrli tono €€€ in zbirsali inf. sistem, ker ni delal in ni bil prijazen do uporabnikom, 5x preveč klikanja, izvajalci programa, pa da ne gre poenostavit...ej marš.
V bolnicah pa morajo klikat....se mi kr smilijo.
 

B81

22. jul 2007
36.587
10.278
113
Pomeni imamo neposobne informatike, ki znajo samo prodajat? Ali zakaj tezave?
Vsako drugo firmo zrihtajo, zdravstva pa nihce ne zna.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.058
4.041
113
Tu glavni problem ni IT. IT je že rešen, imaš komercialne in celo open source programe za vodenje zdravstva, ki jih uporabljajo v tujini točno za namene javnega zdravstva. Funkcionirajo. Mislim da je pri nas par let nazaj ravno neko open source rešitev skušala vpeljat skupina mladih zdravnikov s pomočjo prostovoljcev programerjev, naredili so celo "vtičnike" za ZZZS in integracijo v sistem e-napotnic. Skratka polno fukncionalen sistem, ki zamenja karton pacienta in 10 programov/papirjev s katerimi sedaj delajo sestre/zdravniki pri obravnavi (en za zavarovalnico, en za e-narocanje, pa potem papirnati kartoni, pa excel evidenca, pa kaj vem kaj se).

Stvar se ni obnesla, ker je bil lobi proti oz kar bi bilo treba naredit je stvar požegnat na vrhu, kar pa pa se ni zgodila ker so bili zdravniki proti (že tako preobremenjeni bi se morali učit uporabljat nov program, karton je le karton in tam vidiš vse kaj mi bo računalnik, kaj če vse crkne kako bom zdravil pacienta, kaj če se stvar sheka in pridejo podatki v javnost, ipd. tipi strahov ki jih pogosto slišiš od dinozavrov).

Žalostno jhe predvsem to da se sedaj dejansko že vodi vse evidence elektronsko, samo ločeno po namenu. Večinoma se mora duplicirat podatke po ločenih evidencah kar jemlje osebju čas. Skratka z eno aplikacijo ki bi pokrila vse potrebe in bi bila enotna na ravni države bi se stvari pokrile kot "ata na mamo" in bi vsaj 30% težav ki jih ima zdravstvo rešili. Samo ne se ne da ...
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.508
113
zato ker mora vsako lokalno IT podjetje mal zaslužit.... in take javne ustanove so idealne za molžo.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-439
113
Dokazi to. IMO dejansko ne znajo zrihtat.

ne morem dokazati.

ampak, da ves cvet slovenske intelekte ne bi znal takega sistema uredit, je malo naivno.

Pa tudi - sej se kaže. Ko se začnejo pogovarjati o kakšnih resnih spremembah, se takoj pojavijo neki drugi problemi, da ustavijo projekt... korupcija, stavke, itn...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in sad

B81

22. jul 2007
36.587
10.278
113
Brecelj je govoril enako, krivi zupana in pravi, da zgleda, da nocejo, da se kaj spremeni. En teden nazaj je bil pri slaku.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.810
113
Verjetno je to bilo izobešeno v času covida, ampak vseeno zanimivo, če gledaš iz stališča bolnega državljana.

1674045244969.png