V upanju na bogato odškodnino si je namerno odrezala roko

I

Izbrisan uporabnik #9334

Ma take trolle se je 10 let nazaj banalo. Ker to je kot da bi se s kolegi na pijaci dobil in bi en od 20ih stalno svoje nebuloze stresal in pametoval. Pac ga nehas na pijaco vabit, tu se pa tole se kar naprej tolerira.

Jajca daj na tnalo in dokaži da je mogoč, torej takšen konstrukt. Do takrat pa spadaš v tisto skupino : "Kruha in iger".

Štos je pa v pravilih igre. Ni potegnilo še nikomur ki se tule oglaša, niti tebi, ki se imaš za nekega kao policaja. Navadna ovca, ki te vodijo kakor jim paše itd :rolleyes: .
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.547
15.551
113
Res, o zavarovalnicah imam zelo malo pojma oz. iz izkušenj izjemno slabega, spominja na mafijo. Ti to bolj poznaš, kakor sledim. Zanimivo je, da tudi odobravaš.
Seveda, da odobravam. Vedno odobravam, da se obe vpleteni strani držita podpisane pogodbe:

Citati iz pogodbe:
9. člen - IZKLJUČITEV OBVEZNOSTI ZAVAROVALNICE(1)Izključene so vse obveznosti zavarovalnice za nezgode, ki nastanejo:
zaradi namerne povzročitve nezgodnega dogodka s strani zavarovalca, zavarovanca ali upravičenca. Če je upravičencev več, nima zavaroval-nica nobene obveznosti do tistega upravičenca, ki je namerno povzročil nezgodo."

24. člen -PRISTOJNOST V PRIMERU SPORA(1)Spore med zavarovalcem oziroma zavarovancem na eni in zavarovalnico na drugi strani rešuje sodišče
vir

Štos je pa v pravilih igre. Ni potegnilo še nikomur ki se tule oglaša, niti tebi, ki se imaš za nekega kao policaja.
Tebi ni potegnilo, demz, tebi. Vse gre točno po pravilih igre. Po pravilih, ki so vnaprej znana in bila s podpisom pogodbe tudi potrjena.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.103
6.914
113
Jajca daj na tnalo in dokaži da je mogoč, torej takšen konstrukt. Do takrat pa spadaš v tisto skupino : "Kruha in iger".

Štos je pa v pravilih igre. Ni potegnilo še nikomur ki se tule oglaša, niti tebi, ki se imaš za nekega kao policaja. Navadna ovca, ki te vodijo kakor jim paše itd :rolleyes: .
Problem je da sem za take de.bile kot si ti ze veckrat dal jajca na tnalo. Ker se to v moji sluzbi od mene tudi pricakuje. To da si ti prezabit da bi razumel kaj podpisujes ob poslovanju z zavarovalnicami pa pac ni moj problem. Kar je lepota razvitosti druzbe je to, da bo sistem poskrbel tudi zate in da te ne bomo prepustili usodi ob manjku mozganov.

Ze nickolikokrat sem ti dokazal da pojma nimas o stvareh ki jih komentiras, danes se mi ne da - so ti pa ze vse napisali ostali. Skoda je samo da z volilno pravico soupravljas drzavo v kateri zivim. Ampak noben sistem ni popoln tko da se ne sekiram prevec.

Sanjari dalje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in mosseero

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
982
113
Demz, v pogojih je pisalo, da zavarovalnica ne izplaca odskodnine, ce je sum kaznivega dejanja...enako lahko prenesemo v promet, kjer imas avto kasko in ce ugotovijo, da si bil pijan, ti ne pripada nic, ce ga razsujes. Tudi skodo drugemu moras placat, ce si razbil tuj avto. To tudi pise v pogojih. Vse to podpises, tudi onadva sta podpisala in se strinjala s pogoji. Valjda, da ne bo sla sedaj zavarovalnica (vseh 5) proti svojim pogojem in se izplacevala. Kolikor sta onadva predrzna in kaj vse sta nacrtovala...na 5 zavarovalnic it prej...ma halo..itak, da te dobijo....pa se surfat po netu prej, ko ves, da se vse v zgodovino zapise...krucefiks, mar bi sel v knjiznico surfat...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dovolj sem pisal o tem.

Vsekakor je konstrukt, da si je sama prostovoljno in pri popolni zavesti odrezala lastno roko, pa še čisti rez 'kao' bi naj bil, je docela neverjeten. Do sedajle niste pokazali še nobenega vzporednega primera ki bi se zgodil na tak scenarij. Že to je dovoljšen podatek da je zgodba/prikaz zavarovalnice zgolj scenarij in nič drugega.

Če se vsi strinjate s takim načinom delovanja - upam da ne boste sami nekoč padli v vrsto (za molzenje). Moja kritika.

LP.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Dovolj sem pisal o tem.

Vsekakor je konstrukt, da si je sama prostovoljno in pri popolni zavesti odrezala lastno roko, pa še čisti rez 'kao' bi naj bil, je docela neverjeten. Do sedajle niste pokazali še nobenega vzporednega primera ki bi se zgodil na tak scenarij. Že to je dovoljšen podatek da je zgodba/prikaz zavarovalnice zgolj scenarij in nič drugega.

Če se vsi strinjate s takim načinom delovanja - upam da ne boste sami nekoč padli v vrsto (za molzenje). Moja kritika.

LP.

 

tony

Guru
23. jul 2007
9.593
1.461
113
Jaz lahko (po resnici) povem, da imam sosedo, ki je zanalašč zapeljala avto pod vlak.

Po ne vem kakšnem čudežu je preživela in danes je (kolikor tolikor) OK. Kaj je naredila zavarovalnica nimam pojma, ampak kakor izgleda, so odprli tošl.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.547
15.551
113
Kaj je naredila zavarovalnica nimam pojma, ampak kakor izgleda, so odprli tošl.
Če je bilo splošno znano, da je namerno zapeljala pred vlak Iz naslova postavke zavarovanja rizika nezgode definitivno niso izplačali. V takšnem primeru bi bilo fino, da se vidi oz. ve točno za kakšno polico je šlo v kolikor je zavarovalnica dejansko kaj izplačala. Najbolj nehvaležne so ravno takšne zgodbe, kjer se pozna samo del vsega, manjkajoči del se pa dopolni s predvidevanji in nato potem "prodaja" naokoli kot legitimno celoto.

EDIT - Pa še čist tako v info - vem za primer, ki se je zgodil nedolgo nazaj in je ena ženska želela narediti samomor ter se vrgla pod vlak. Kot rezultat tega dejanja ni bila smrt ampak konkretna invalidnost, ostala je namreč brez obeh nog. Malo po dogodku so (ne vem točno ali ona ali svojci) ugotovili, da obstaja neko življensko zavarovanje + nezgodno zavarovanje za primer invalidnosti ter vložili zahtevek. Izplačila seveda ni bilo. Če bi pa umrla pa bi dediči dobili nekaj €€€ ampak iz naslova življenjskega zavarovanja za primer smrti, kjer je po 3 letih od sklenitve vštet tudi samomor.
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.593
1.461
113
Drži - da je bil to namen je nič drugega kot rekla-kazala, predvsem pa ni javnosti znano, da bi potekal kakšen sodni postopek.

Kar hočem povedati je, da takšne reči niso nobena eksotika iz daljne tujine.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.261
9.443
113
EU
Tista prejšnja si je potisnila cirkularko v roke, in vidiš kako je končalo .
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ni si je porinila, vsaj sama ne. Če si jo je, ni bila pri zavesti ampak do konca zdrogirana ker so dohtarji zaključili da je bil lep, kontroliran rez.
Tule vas je kopica junakov pa se ni še niti eden javil da bi bil to sposoben na sebi narediti. Tale bjonda vas šiša vse :p . Vaša jajca ne veljajo prav ničesar, verjetno so usmrajena.
 
  • Haha
Reactions: Matey

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.917
2.629
113
Ni si je porinila, vsaj sama ne. Če si jo je, ni bila pri zavesti ampak do konca zdrogirana ker so dohtarji zaključili da je bil lep, kontroliran rez.
Tule vas je kopica junakov pa se ni še niti eden javil da bi bil to sposoben na sebi narediti. Tale bjonda vas šiša vse :p . Vaša jajca ne veljajo prav ničesar, verjetno so usmrajena.
Kaj pa tebi špila? A ti pa bi?
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ni si je porinila, vsaj sama ne. Če si jo je, ni bila pri zavesti ampak do konca zdrogirana ker so dohtarji zaključili da je bil lep, kontroliran rez.
Tule vas je kopica junakov pa se ni še niti eden javil da bi bil to sposoben na sebi narediti. Tale bjonda vas šiša vse :p . Vaša jajca ne veljajo prav ničesar, verjetno so usmrajena.
Tebi grejo zadnje čase samo še moška jajca po glavi. Zgleda s šmarnico res pride na plan tvoj pravi obraz.
 
  • Haha
Reactions: BornSkeptic
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne, jaz sem že na samem začetku objavil da ne bi, zato pa tudi ne verjamem v ta zavarovalniški konstrukt. In očitno moja teza še kako drži, ker se tule najdete samo lahkoverniki ki slepo verjamejo vsaki zgodbici ki jo zavarovalniški dežurni pes na repu privleče. Takih ki bi pa odkrito priznali, da bi si/ ali pa si ne bi, pa ni praktično nobenega.
 
  • Haha
Reactions: zino in Matey