Ustavil ga je lažni policaj

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
A ni to včasih počel eden od naših alterašev?


Postojnski policisti so v preteklih dneh obravnavali dva primera kaznivega dejanja lažnega izdajanja za policista na avtocesti Ljubljana-Koper. Prijeli so dva osumljenca, in sicer 48-letnega Ljubljančana in 38-letnega moškega iz Slovenskih Konjic. Policisti pozivajo voznike, ki so bili žrtve lažnih policistov, naj takoj pokličejo na številko 113 in prijavijo kaznivo dejanje.

Policisti vse občane prosijo, da v primeru, da jih je v preteklih
dneh ustavil lažni policist z avtomobilom na fotografiji, takoj
pokličejo na številko 113 in prijavijo kaznivo dejanje. Foto: PU Koper
Policisti vse občane prosijo, da v primeru, da jih je v preteklih dneh ustavil lažni policist z avtomobilom na fotografiji, takoj pokličejo na številko 113 in prijavijo kaznivo dejanje. Foto: PU Koper
POSTOJNA > Na podlagi ovadbe oškodovanca in zbranih obvestil so policisti v Ljubljani odvzeli prostost 48-letnemu Ljubljančanu, in sicer zaradi utemeljenih razlogov za sum, da je novembra izvršil kaznivo dejanje lažno izdajanje za policista.

Osumljeni je namreč na avtocesti Ravbarkomanda–Postojna z osebnim avtomobilom znamke VW Passat CC, sive barve, z utripajočima rdeče-modrima lučema ustavil pred sabo vozeči osebni avtomobil italijanskega državljana. Pristopil je do vozila oškodovanca, se lažno izkazal za policista z neznano izkaznico in oškodovancu očital prekoračitev hitrosti z izrekom “globe”. Italijan je osumljencu izročil denar, vendar ni prejel potrdila o plačilu.

V petek zvečer se je na avtocesti Postojna-Razdrto zgodil podoben primer. Nekaj minut zatem, ko je oškodovanec iz Trsta policiji prijavil kaznivo dejanje, so policisti po hitri akciji na avtocesti izsledili osebni avtomobil znamke VW Passat CC, sive barve, in prijeli osumljenca, 38-letnega moškega iz Slovenskih Konjic.

Zoper oba osumljena bodo policisti podali kazenske ovadbe zaradi utemeljenih razlogov za sum storitve kaznivega dejanja lažnega izdajanja za uradno ali vojaško osebo in goljufije.

Zakon o nalogah in pooblastilih policije v 21. členu določa, da ko policisti opravljajo policijske naloge v civilni obleki, se morajo pred policijskim postopkom izkazati s službeno izkaznico. Policist osebi, zoper katero je izvajal policijska pooblastila, na njeno zahtevo na kraju praviloma pove svoje ime in priimek, izjemoma lahko le identifikacijsko številko, ter policijsko enoto, v katero je razporejen. Tujcem bo policist po plačilu globe na kraju izdal potrdilo (obrazec velikosti A4 formata), slovenskim državljanom pa plačilni nalog (prav tako obrazec velikosti A4 formata).

Policisti vse občane prosijo, da v primeru, da jih je v preteklih dneh ustavil lažni policist z avtomobilom na fotografijah, takoj pokličejo na številko 113 in prijavijo kaznivo dejanje.




https://www.primorske.si/kronika/na-avtocesti-sta-se-lazno-izdajala-za-policista
 

BMW1

Pripravnik
14. nov 2017
124
0
16
Mislim, da pri nas ustavljajo samo z modrimi lučmi in tudi nikoli ne na avtocesti ampak vedno te pospremijo do izvoza oziroma počivališča.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik jello pravi:
So mu zasegli volneno kapo?
z vrvico..
smile-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.144
3.611
113
Marlbor
Končno se je nekdo spet spravil na Romune. Sedaj decembra bi bilo potrebno vsaj še 100 policijskih partulj poslati na avtocesto, pa bi jih bilo premalo.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Kaj pa je narobe, če nekdo skrbi za varnost, tako kot pravi policisti?
Skoz jamrate, kako je policistov premalo, ko pa jim kdo priskoči na pomoč in opravlja njihovo delo je pa spet narobe.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.059
2.818
113
Jaz tudi ne razumem. Jaz bi se z mojim s.p.jem prijavil kot popoldanski miličnik. Prisežem, da bi lovil samo barabe. Provizija od izdanih kazni recimo 20% ostane meni, ostalo gre državi, zakaj se ne bi šli tako?
Apachii bi bil pa moj komandir
cheer.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Jaz tudi ne razumem. Jaz bi se z mojim s.p.jem prijavil kot popoldanski miličnik. Prisežem, da bi lovil samo barabe. Provizija od izdanih kazni recimo 20% ostane meni, ostalo gre državi, zakaj se ne bi šli tako?
Apachii bi bil pa moj komandir
cheer.gif
Ti si pa skromen s svojimi 20%
Šešok je hotel imet 92% kazni od radarjev, res pa da bi jih najbrž še s kom delil.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.059
2.818
113
Saj pravim da sem skromen. Vsi profitirajo, drzava dobi vec v proracun, jaz vec zasluzim, zaradi tega vec zapravim, drzava spet dobi nazaj prek davkov,... pa se ceste bodo bolj varne, ko bom razne alter schumacherje globil
evil.gif
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.186
4.717
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Saj pravim da sem skromen. Vsi profitirajo, drzava dobi vec v proracun, jaz vec zasluzim, zaradi tega vec zapravim, drzava spet dobi nazaj prek davkov,... pa se ceste bodo bolj varne, ko bom razne alter schumacherje globil
evil.gif

Daj kar TRR, bom v naprej nakazal, da se ne bova pol po cesti lovila pa še več CO2 proizvajala
hysterical-1.gif
 

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.800
384
83
Vipavska dolina
Citat:
Uporabnik BMW1 pravi:
Mislim, da pri nas ustavljajo samo z modrimi lučmi in tudi nikoli ne na avtocesti ampak vedno te pospremijo do izvoza oziroma počivališča.
Zadnjič sem videl enega ki je zaustavil kamion (zdej ali je bil pravi ali lažni ne vem, je bilo na nasprotnem pasu)na sos-u.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
ksz

Kdo iz Alterja je bil fake policaj? Sem že malo pozabil na to zgodbo
smile-1.gif