upokojenci, za vas nimamo, so druge prioritete ... begunci, cigani

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.445
4.981
113
Sem jo že tolikokrat napisal, da je čisto zlajnana. Vzet politikom oblast in jo dat gospodarstvenikom, rigorozno zreducirat in optimizirat JU ter uvesti termin "osebna odgovornost pri delu" za vse javne uslužbence z ministri vred. V gospodarstvu imamo to že od nekdaj in čisto spodobno funkcionira.

V plačnih sistemih postaviti začetek lestvice na minimalno plačo in se prenehati izgovarjati na doseženo izobrazbo. Plačuje se po opravljenem delu in ne po stolčku (izobrazbi) ki ga zasedaš.

Spustiti DDV na 16% , socialne prispevke oz. kompletne obremenitve plač znižati za vsaj 10 - 15%.
Gospodarstveniki so na "oblasti" tudi v tistih podjetjih, kjer delavcem plačujejo minimalca. Načeloma so sicer gospodarstveniki proti minimalcu in bi si želeli, da so plače lahko nižje.
Strinjam se, da je tarifni razred = stopnja izobrazbe zgrešen sistem. Izhaja pa še iz socializma. Prav tako je zgrešen dodatek na delovno dobo, sploh tam, kjer je v kolektivni pogodbi definiran na skupno delovno dobo zaposlenega.

Prav tako je varljivo, da so v socializmu vsi delavci dobro živeli. Tisti z minimalnimi plačami so tudi v SFRJ slabo živeli in ni jih bilo malo. Ampak takrat ljudje niso imeli dodatnih stroškov s telekomunikacijami, ker jih niso imeli. Hrana je bila cenejša, ker so več hrane pripravljali sami in so kupovali osnovne sestavine in sestavljeno industrijsko hrano. Boljše pa je bilo glede stanovanj, kjer so firme zato skrbele. Naš sosed je bil cestar in očitno ni mogel dobiti stanovanja preko firme in je živel kot podnajemik v eni hiši. Odslužil z delom pri lastniku. Klasičen viničarski odnos izpred druge svetovne vojne. Res pa je, da otroci imeli v OŠ povsem zastonj malico in kosilo in po tej plati je bilo poskrbljeno, če je on kaj prinesel domov ali ne. Ljudje so lahko s tisto plačo tudi bolj uživali. Mislim tiste, ki so jim bili užitek cigareti. Ti niso bili tako obdavčeni, pa še kadilo se je lahko povsod.
:evil:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Slovenija ni prijazna za gospodarstvo, zato tudi vlagateljev ni. Če bi znižali obremenitve dela kot sem zgoraj pisal, bi postali zanimivi za vlagatelje in industrijo - tu se pa neposredno denar dela. Prvi pogoj je pa seveda, da se krepko zreducira in zoptimizira javna poraba. Brez tega je vse preostalo nemogoče oz. če naredimo to, bo industrijski boom avtomatski.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.981
1.430
113
Kdo bo pa meni izplacal razliko nad max mozno pokojnino? Komu gre razlika. Ce kdaj dozivim ta slaba dva jurja, bo verjetno tudi vecja sreca kot loto zadeti.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.089
3.831
113
Mel boš minimalca, slušalke, tečaj worda in 43 ton rjavega železa na straži.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Super napisano. Ideja je, ideja.

To niso resitve, to so predlogi.
To so rešitve. Če si pa pričakoval čudeže ali mamico da te bo peljala za rokico, pa ostani tu kjer si. Verjetno nek fikus v neki pisarni na javnem strošku. Sicer bi mi prikimal.
 

B81

22. jul 2007
36.580
10.277
113
To so rešitve. Če si pa pričakoval čudeže ali mamico da te bo peljala za rokico, pa ostani tu kjer si. Verjetno nek fikus v neki pisarni na javnem strošku. Sicer bi mi prikimal.
Lej narobe me razumeš. Se strinjam z vsem, kar si napisal, ampak to so še vedno le predlogi, kako bi moralo biti. Predlog rešitve bi bil: vsi bi morali na volišče in obkrožit tanjo fajon (če bi dejansko delala za delavca, upokojenca, pacienta). Ali pa bratušeka ali mesca, če bi delala tako.
zaenkrat pa noben ne "dela". Noben ne da delavcu, upokojencu ali pacientu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
I

Izbrisan uporabnik #9334

Sem ti že napisal, da je treba odvzeti oblast politikom in jo predati gospodarjem. Še vedno ne razumeš? Kakšna Tanja Fajon ali Mesec lepo te prosim! Ali zakrknjeni Janša :nigladek:. Kje v razvitem zahodu še lahko vidiš tako smejurijo na oblasti?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-431
113
Lej narobe me razumeš. Se strinjam z vsem, kar si napisal, ampak to so še vedno le predlogi, kako bi moralo biti. Predlog rešitve bi bil: vsi bi morali na volišče in obkrožit tanjo fajon (če bi dejansko delala za delavca, upokojenca, pacienta). Ali pa bratušeka ali mesca, če bi delala tako.
zaenkrat pa noben ne "dela". Noben ne da delavcu, upokojencu ali pacientu.

pa dejte mi razložit, kako bi tak osebek sploh lahko prišel do takega položaja???

Že dolgo vemo, da kapital dela zmagovalce volitev. Kdo je ta kapital? A bo kapital dal nekoga gor, ki se bo boril za pravice delavcev?

Robin Hood ne more pridit do tega položaja. Sprijaznite se že.
 

B81

22. jul 2007
36.580
10.277
113
Sem ti že napisal, da je treba odvzeti oblast politikom in jo predati gospodarjem. Še vedno ne razumeš? Kakšna Tanja Fajon ali Mesec lepo te prosim! Ali zakrknjeni Janša :nigladek:. Kje v razvitem zahodu še lahko vidiš tako smejurijo na oblasti?
ja potem pa napiši, da ti najbolj diši puč.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Poimenuj to kakor hočeš. Ker jaz trdim, da že 30 let stojimo na mestu oz. celo nazadujemo. In s temi garniturami kot jih živimo oz. smo jim zaupali vodenje države, ne bo nikoli drugače pa tudi čez sto let ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.678
6.081
113
blizu močvirne prestolnice
Povem ti, da je TOČNO Tvoja kamarila naredila to mizerijo, šef jim je bil pa Peterle takrat (saj je tvoj, ane?)
Leta 1991 so ustanovili tajne managerske pogodbe in privatizacijo na vso silo. V tistem trenutku so pahnili vse povprečne in nižje delavce na minimalno plačo, bolje plačani so bili samo še vodstveni kadri.

Država kot najvešji delodajalec je pa zadevo peljala in kot sem zgoraj že navedel, so bili takrat na oblasti krščanski demokrati, šef in premier države je bil pa Peterle ! Država je vzpostavila točkovalni sistem plač po razredih, kjer so bruto plače do 22. razreda celo od minimalno :nigladek:!

Kakšen sistem je to, prosim?!! Narod pa hodi na volitve - zares bo treba plasirati v javnost primer Causescuja, da si osveži spomin :mad:.
Očitno tebe daje spomin. DEMOS ni nič začel s privatizacijo je prej razpadel. V DEMOSu so bili taki kot so šešok, mencinger ,pirnat, bučar,hribarca,rupel,bavčar,jj se pravi sami bivši levaki grem stavit da so bili podtaknjenca. Tudi peterle je bil čuden tič.
Ampak vedno pozabljaš, tvoj drnovšek in ZSMS skupaj s kučanom oni so dovolili krajo našega premoženja oni so imeli lovke pri tem.
 

kemb

Majstr
7. okt 2018
789
808
93
Gospodje, ne se pregovarjati. Razdeljena Slovenija je želja politikov, levih in desnih. Takrat brez skrbi vladajo po svojih željah.
Dokler v Sloveniji ne bosta sodstvo in inšpektorjat neodvisna, delaven človek pa manj vreden kot lenuhar ali pa znanstvenik iz Afganistana ne bo nič drugače. Vsaka politika (leva in desna) ima možnost izpolniti njihove idealne obljube pred volitvami. Ko pa so volitve mimo, pa se obljube narodu pozabijo, ostanejo pa obljube samemu sebi oziroma prijateljem..
Imamo gospodarstvenike in politike, ki bi morali biti zaprti v samici, brez interneta pol leta, pol leta pa delo v kamnolomu. Njegovo orodje pa lesena žlica. Obljubljali so nam, da bo Slovenija druga Švica, realnost pa je takšna, da nas prehitevajo poljska, Češka, Madžarska, še Romunija manjka in potem bo vrhunsko.
Ko bomo pred zakonom vsi enaki in ne bo razlik, potem pa se bo ladja obrnila v drugo smer. Takrat bo tudi veljalo, da se bodo politiki, gospodarstveniki, nadzorniki.... dejansko zavedali svojih pravic in ugodnosti, po drugi strani pa se tudi zavedali kakšne kazni jih čakajo. So pa v državi tudi podjetja in obrtniki, ki cenijo zaposlene in takšne bi morali javno izpostavljati in bi morali biti za zgled vsem ostalim. Eno vprašanje: kdo od vas bi z veseljem delal za Šešoka, Šuštarja....?