Težava s hladilno tekočino v avtu

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Zanima me če je že kdo imel sledečo težavo. Na avtu Škoda Octavia 1.9 TDI (105 KM) letnik 2006 se mi je zgodilo, da se je sedaj že 2x prižgala lučka za vodo/hladilno tekočino. Ko sem odprl posodo za tekočino je ni bilo videti. Nato sem vodo dolil in čez 2 km je bilo spet isto.
Imam občutek, da dokler avto vozim po avtocesti je vse v redu, ko pa sem se zadnjič upočasnil in kasneje ustavil avto na avtocesti zaradi nesreče se mi enostavno prižge lučka. Kakšen nasvet kaj bi lahko bilo?
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Lahko je le občasno napačen signal senzorja nivoja tekočine.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.433
157
63
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
Zanima me če je že kdo imel sledečo težavo. Na avtu Škoda Octavia 1.9 TDI (105 KM) letnik 2006 se mi je zgodilo, da se je sedaj že 2x prižgala lučka za vodo/hladilno tekočino. Ko sem odprl posodo za tekočino je ni bilo videti. Nato sem vodo dolil in čez 2 km je bilo spet isto.
Imam občutek, da dokler avto vozim po avtocesti je vse v redu, ko pa sem se zadnjič upočasnil in kasneje ustavil avto na avtocesti zaradi nesreče se mi enostavno prižge lučka. Kakšen nasvet kaj bi lahko bilo?

Zdaj če prav razumem ,ko si posodo odprl hladilne tekočine ni bilo videti ? Če vode ni bilo v posodi je to sigurno znak da nekaj ni v redu.. Skoraj vsaka posoda ima tudi označeno min in max.Čez max je še slabše kot bi imel na minimum.Zdaj zakaj izginja je pa x možnosti.
Mogoče kje vidno pušča, ? Če nikjer fizično ne pušča , voda pa še vedno izginja je najmanj kar je ,da se je poslovilo tesnilo na glavi. Malo poglej pod avto ,vendar prej izklopi klimo.

lp
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
A niso imeli zadnji letniki 1.9tdijev probleme s pokanjem glav in celo sranje okoli motorja? Sploh octavije.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Lučka je že OK da se prižge, ker ti nekam izginja hladilna tekočina.

Najprej se pregelda vodno črpalko, potem cevi in hladilnik..če to ni, imaš rahli problem
grims-1.gif
(poglej še nivo olja).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
A niso imeli zadnji letniki 1.9tdijev probleme s pokanjem glav in celo sranje okoli motorja? Sploh octavije.

Prej prvi letniki 2.0 TDijev
smile-1.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.804
-8.620
113
Meni je kapljalo direkt na jermen, tako da je bilo treba menjati tudi tega
crazy1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.421
9.766
113
40
MB
na službenem p207 se dogaja pa tole, zadnjic odprem posodo in v njej ni tekočine, dolijem ... zdaj je ok, nikol pa se ni nobena lučka prižgala? je pa res da ima avto 120k ampak po servisni je jermen komaj pri 150k ... nekih madežev pod avtom ni videt, bom tudi začel vodno črpalko sumit
confused-1.gif
 

Belafonte

Pripravnik
30. avg 2016
49
0
6
Osrednja Slovenija
Citat:
Uporabnik mercedes pravi:
Citat:
Uporabnik Belafonte pravi:
Zanima me če je že kdo imel sledečo težavo. Na avtu Škoda Octavia 1.9 TDI (105 KM) letnik 2006 se mi je zgodilo, da se je sedaj že 2x prižgala lučka za vodo/hladilno tekočino. Ko sem odprl posodo za tekočino je ni bilo videti. Nato sem vodo dolil in čez 2 km je bilo spet isto.
Imam občutek, da dokler avto vozim po avtocesti je vse v redu, ko pa sem se zadnjič upočasnil in kasneje ustavil avto na avtocesti zaradi nesreče se mi enostavno prižge lučka. Kakšen nasvet kaj bi lahko bilo?

Zdaj če prav razumem ,ko si posodo odprl hladilne tekočine ni bilo videti ? Če vode ni bilo v posodi je to sigurno znak da nekaj ni v redu.. Skoraj vsaka posoda ima tudi označeno min in max.Čez max je še slabše kot bi imel na minimum.Zdaj zakaj izginja je pa x možnosti.
Mogoče kje vidno pušča, ? Če nikjer fizično ne pušča , voda pa še vedno izginja je najmanj kar je ,da se je poslovilo tesnilo na glavi. Malo poglej pod avto ,vendar prej izklopi klimo.

lp

Zadeva je sledeča. Pred letom dni sem imel podobno težavo in sem že menjal tesnilo na glavi, sedaj me pa skrbi da res ni kje počena?
Nikjer pa ni vidno da bi puščala.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.950
5.632
113
Kupis uno kamerco v hoferju z LCD zaslonckom
smile-1.gif
svečke vn pomečeš pa gres not pogledat... Ce je zgorevalna komora pa ventili oprani.... Do kovine... V tistem valju pusca hladilna tekocina v tist valj...
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
14.352
5.626
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kupis uno kamerco v hoferju z LCD zaslonckom
smile-1.gif
svečke vn pomečeš pa gres not pogledat... Ce je zgorevalna komora pa ventili oprani.... Do kovine... V tistem valju pusca hladilna tekocina v tist valj...

teorija.

v praksi boš pa videl veliko teme, malo bleščanja in odsevov, in en mali delček kovine. Kaj pa gledaš pa neboš mel pojma.