Težava Nuvi 760

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Imam težavo z Nuvi 760.

Ko ga zaženem, zadeva obvisi pri "Loading Maps..." - ne glede na to, ali je priklopljen na PC ali ne. Ko je bil priklopljen na PC-ja in sem nekajkrat pritisnil gumb za zagon, mi ga je uspelo zagnati, vendar je zadeva zelo "počasna". Ko pritisnem na kak gumb, se le-ta obarva (da vidiš, da je sprejel ukaz) cca 5 sekund pozneje.
šel sem v servisni meni (ikona za baterijo), vendar mi je za RAM in ROM pisalo calculating in ni nikoli končal.

Uspelo mi je tudi narediti factory reset (držal sem desno spodaj in me je vprašal, če želim izbrisati vse podatke in sem pritisnil na "da"), vendar je situacija identična.

Na PC-ju ga nikakor ne morem videti.

Kaj lahko naredim?

LP, Goran

P.S.: nuvi ni moj in sem ga dobil v takšnem stanju. Poskusil sem s popravilom, ki sem ga našel na alterju, vendar mi ga PC ne prepozna (5. točka v navodilih) - takoj napiše "Loading maps", na USB ga pa ne prepozna
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Prenesi si paket za 760/780 iz te teme in ti ga bo PC prepoznal in bo ponovno delal Klik
Prvo naloži usb gonilnike in potem odpri okno od updater.exe, Daj gumb na LOCK pozicijo in nato daš prst v levi zgornji kot ekrana ter ga tam ves čas držiš in šele nato priklopiš nuvija na PC in nuvi bi se ti ob priklopu na PC moral samodejno zagnat.
Ko ti ga updater.exe zazna imaš čisto malo časa, da stisneš na gumb OK.
Če ti pa tukaj preskoči pa pomeni, da prst ne držiš pravilno, saj bi ti moral it na kalibracijo zaslona ne pa na napis Loading Maps.

p.s.
Če se ti nuvi ne bi samodejno vklopil ob povezavi na PC potem na hitro stisni gumb za vklop in nato takoj zakleni zaslon, prst pa ves čas držiš v zgornjem levem kotu ekrana.
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Hvala za hiter odgovor.
Medtem sem že prebral, da je potrebno zakleniti ekran za preboot. In mi je res uspelo priti v preboot, vendar nisem prišel do točke 8.) Ko konča se ti nuvi vklopi v mass storage tako,da vidiš na njem mape. Updater je končal, ni pa se mi vklopil v mass storage, na nuviju je samo pisalo "system missing" ali nekaj podobnega.
Nato sem dal spet nazaj z updaterjem iz "original" - zadeva je še vedno neodzivna. Ali ga priklopim na PC ali pa ga samo vklopim, vedno obstane na "Loading maps".
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Medtem, ko sem to pisal, se je na ekranu zamenjala slika - iz "Loading Maps..." v tisto, ko napiše Garmin in nariše PC-ja, vendar zelen trak se napolni za cca 1mm in zadeva stoji pri miru (to se mi je zgodilo tudi že enkrat prej, vendar se nikamor ne premakne).

SD kartico sem odstranil iz garmina (če je to pomemben podatek)
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Če ti napiše prvo system missing in potem Loader Loading ali obratno, potem pomeni, da je šel čip rakom žvižgat in se ne da več nič naredit.
Če imaš SD kartico pri roki lahko probava še nekaj drugega ampak dvomim da bo delovalo.
Imaš kako SD kartico pri roki?
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Ravnokar poskušam še enkrat:

Updater nalaga, na garminu piše "Software Loading..."
Updater končal, garmin se je restartal, tokrat ne piše "System missing"

Na PC-ju sta se pojavila dva nova pogona (H in I), vendar ne morem videti vsebine (ko kliknem na H, piše "Drive not found")

Any idea?
wink-1.gif


P.S. Imam SD kartico pri roki
 
Nazadnje urejeno:

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Garmin je zdaj čisto mrknil... se en odziva več ne na usb kabel ne na gumb... upam, da je samo baterija prazna - grem ga napolnit v avto, ker nimam original 230V polnilca
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Napolni in javi, če bo potem delal.
Stalno bolj potrjuješ moje dvome, da je čip crknil.

Če ti uspe, da ti ga Pc ponovno prepozna pa probaj formatirat nuvija, če boš potem imel dostop do internega diska nuvija. (Backup imam na rezervi, če ga ti nimaš)

Če se bo nuvi po polnjenju vklopil ga lahko probava formatirat preko komande iz SD kartice.
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Baterija se je nekoliko napolnila, priklopil na PC, pogon zaznal, vendar nanj nisem mogel.

Formatiranje je zdaj uspelo, backupa pa nimam, zato bi te prosil za tvojega.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ti bom poslal takoj ko pridem domov.
Medtem pa lahko probas tole:
Na nuviju naredi novo mapo in jo poimenuj Garmin
Flesaj nuvija z vsebino mape original in se bi ti moral nuvi potem normalno povezat z PC in v mapi Garmin bos nasel garmindevice.xml
Zazeni webupdater in posodobi vse kar ti ponudi.
 

Goran_r

Pripravnik
18. okt 2007
165
0
16
Flešal sem ga, imam GarminDevice.xml. Imam pa tudi direktorij Diag in GPX. z GPX nekaj ni v redu, saj je polno nekih trash fajlov in direktorijev (skupno velikost kaže 46GB), imena so same neke kvake.

WebUpdater ne zazna naprave.

Čeprav ga webupdater ne zazna, se garmin zdaj zažene. V inventory je vse OK, samo pri Splash Screenu piše Fail
Zdaj moram na žalost ven (ga bom še malo napolnil).

Po večkratnem poskušanju ga je webupdater zaznal. Naštel sem potrebne update, zdaj pa držimo pesti
wink-1.gif


Edino tisti GPX direktorij mi ne gre v glavo... sem ga še 2x flashal, pa je še vedno tam (46GB
wink-1.gif


EDIT: Združil poste
 
Nazadnje uredil moderator:

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Naredi sedaj backup celega nuvija (razen mape GPX), ker očitno windows format ni opravil svojega dela kot bi ga moral uporabi ta program za formatiranje Prepusb
Zraven imaš slikovna navodila kako je potrebno nastavit program, če ima tvoj nuvi FAT potem pod točko 3 nastavi na FAT16, če pa ima tvoj nuvi FAT32 potem pa pod točko 3 nastavi tako kot je označeno.

p.s.
@Goran_r zrihtal nuvija in odpravil tistih 46Gb
wink-1.gif
z prepusb
 
Nazadnje urejeno:

swaak

Zelenc'
21. okt 2013
14
0
1
Da ne smetim drugje, imam skoraj identične težave kot Goran_r. Zatorej te bi prosil popotnik če mi lahko tudi meni pošlješ backup fajlov za 760. Sem popravil 760 kot piše v navodilih, vendar sedaj nima ne Voice, ne Language. Sem probal dat nanj iz drugega Garmina, vendar ni prostora, kar naenkrat je memory prepoln. Pa webupdater ga ne prepozna, da bi tam updatetov.
Hvala
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Ce ti ga webupdater ne prepozna potem nimas garmindevice.xml v mapi garmin ali pa si pozabil fleshat z vsebino mape original.
Webupdater ti mora najt napravo v nasprotnem primeru naprava ni popravljena.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Garmindevice.xml se ti ustvari samodejno.

Torej formatiraš nuvija z prepusb
Po končanem formatu narediš na praznem nuviju novo mapo, ki jo poimenuješ Garmin
Napravo izklopiš in vklopiš in v mapi Garmin boš našel garmindevice.xml in ko boš zagnal webupdater ti bo našlo napravo in preneslo datoteke.
 

swaak

Zelenc'
21. okt 2013
14
0
1
Popotnik, zakon si. Sem rešil zadevo in deluje. Hvala ti, se mi je odvalil kamen s srca.
wink-1.gif