Teslo v Tesli Y

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.117
1.125
113
Na AC sploh ne bere več znakov za omejitve v EU, in to že nekaj časa, meni to izgleda kot feature.
Čim greš z AC dol, pa takoj bere.

Drugače ni to sistem, da zaspiš za volanom. Še zmeraj rabi prisotnega in prisebnega šoferja za volanom. Še vedno je veliko situacij, ki jih sistem ne prepoznava, oz. umetno inteligenco niso trenirali na tem.
Da ne omenjam situacij, ko sistem preprosto ne vidi zadev, isto kot človek ne, tema, dež, in podobni faktorji.

Samo verniki verjamejo, da prižgeš Tesla Autopilota in greš lahko spat. Do tega bo še kar nekaj časa minilo.

 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi in Najbolji

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.418
2.166
113
Verjetno, ker dejan pravi da je tesla avto brez napake.
Pa na AC ne uposteva znakov za omejitev hitrosti (pred razcepi redko, pred gradbisci)
Zato tudi tale tesla ni pripeljala 40 ali pa 60 v te kanistre.
Znake bere, če so normalne oblike z belo podlago. Tisti znaki za hitrost, ki so rumeni - to je pa večinoma po gradbiščih in začasni znaki - teh pa sploh ne zazna.

Pa malo ga jebejo črte narisane po cestah, to je pri nas itak v vsaki vaški občini drugače. Po sredini polna, pri straneh pa črtkana črat in take neumnosti.

Po mojem bo nujno poenostaviti in poenotiti cestne oznake po celi EU - magistralke in glavne ceste, preden bo dejansko lahko zapeljal samovozeči avto na cesto.

Razmišljati da te bo pa avto samodejno pripeljal in parkiral pred zidanico na Dolenjskem na vrh hriba.... to je pa utopija zaenkrat
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.124
10.495
113
glavni problem teh "autopilotov" in asistenc je pri cenenih znamkah, vzeto off shelf, najbolj poceni, potem pa je vse skup tako tako... malo je malo ni.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.532
113
pri taščici
dejan_
Do nekega updejta je na regionalki lepo uposteval znake. Povecal, zmanjsal, povecal. Zdaj samo se zmanjsa.
Glede na to da se na dveh km hitrost vsaj 5x spremeni (70-50-70-50...), zadeve ne mores vec odpeljati z AP. Prej se je dalo, ker se je tudi otokom bolj ali manj lepo izognil.
Na kozarjah so kar lepo beli znaki , pa ne smergla, on bi sel 130 cez "razcep"
Mocno dvomim da pridem cel na drugo stran proti Brezovici.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
2.193
1.467
113
Kaj se pri AP zgodi kjer je kolesarska na cesti (shared) in ločena s prekinjeno črto. Zapelje čez, če kdo pride nasproti ali zavira?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Meša se mu ves cajt, ker misli, da na desni rines dol s ceste in tudi v pesce na plocniku (3D nima), oni nasproti pa, da vozi po tvojem pasu, in se bosta zaletela. Sam bremza pa piska... Tudi brez AP, ker gre to v "nevarnost naleta". Ce se pa kje se vidi sredinska crta, da ni dobro pobrisana, pa sploh ne ve kaj bi, ker bi na obeh straneh cez gledal cez črte. Nasploh ima tezave na kaki ozki cesti, ko nasproti pripelje kaj vecjega od kombija. Kar bremza neki brezveze.

Prepoznavanje znakov... Ne me smejat. Ne obstaja... Naselij ne smirgla. Ce gres po cesti 90 in je krizisce omejeno npr na 60, bo zmanjsal na 60, ampak ko pride s krizisca ven, ostane na 60. Zanimivo, ko pripeljes z nasportne strani pa ve, da je tam 90, ampak spet po kriziscu ne bo popravil nazaj na 90, ceprav je zjutraj gor grede vedel, da je 90. Znakov za konec omejitev tudi ne šmirgla... V glavnem, lots of room for improvement. Kot rečeno se dolgo ne bo sam vozil...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
4.058
2.816
113
Ah sam vozil res še dolgo ne bo, pa naj Elon verniki še tako nabijajo kolk je to oh in sploh. Jaz avtopilota na regionalkah ne uporabljam, ker ne funkcionira, ampak to tudi na drugih avtih ne deluje najbolje, čim so zraven kolesarji ali kakšne naše ozke ceste. Na AC ga uporabljam ful, če ni ravno zelo gost promet in funkcionira dokaj dobro, ga pa recimo če vozim na voznem pasu in z desne na uvoz na AC pripelje nek avto, dostikrat ustraši ta avto in preveč panično pobremza, sem pa na to že navajen in takrat sam stopim po gasu, da ga overridam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.899
2.339
113
Evo strokovnjakinjo na delu! :cool:

To že ptički čivkajo da slovenski sistem prenehanja veljavnosti omejitev ni prepoznan v navigacijah, tudi v C5 Air nimaš tega.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
Sori, C5 Air omejitve prepozna, kot je treba. Nima avtomatskega nizanja/visanja hitrosti, vsaj moj ne, ampak omejitve pa vedno ve pravilne. V primerjavi s Teslo je perla glede tega. Pa tudi nasproti vozecega se ne ustraši... Je dummy sistem, ampak v praksi trenutno boljsi od pametnega.
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
5.899
2.339
113
Ne drži, po križišču ne spremeni omejitve če ni znaka za konec omejitve, da ne omenjam na AC ko je delo na cesti in recimo 80, potem pa znak za prenehanje vseh omejitev, ali pa celo samo razširitev nazaj na polno širino.

PS: saj te noben ne sili, da uporabljaš "avtonomne" sisteme v Tesli?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.604
6.331
113
No, dej... Ne glupi brez veze pa na pamet. Ce ne bi, me zdele sploh zmotilo ne bi.

Ne vem, zakaj taka defenziva... Ene stvari pac niso OK oziroma za domov pisat. Sem se naucila omejitev, ki jih ima in z vsakim updajtom se jih bom spet in to je to... Ima pa jih, in to tudi take, ki jih drugi nimajo. Al je to bogokletno reč't?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.924
9.587
113
Roko na srce, kar zmanjša hrup in odstrani prestave, je vse napredek. Kar malo boli, ko se voziš z ICEjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Podobne teme

I
Odgovori
3
Ogledi
4.896