Tablica Windows 8 RT Surface

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Sem uredil zgoraj sporočilo pa poglej
wink-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Ok, malo težko si tole predstavljam...kako potem človek odpre novi program na namizju, mora iti v tisti "metro" pogled, ga tam odpret in potem spet nazaj na namizje?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Ja če nimaš do njega narejene bližnjice ali pa pripete ikone v opravilno vrstico na namizju ga moraš iti v metro vmesnik poiskati, in te avtomatsko potem vrže na namizje in v program. Tako kot si prej kliknil start in si dal vsi programi in kliknil nanj.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Aha, sedaj pa razumem...no..saj po eni strani je to tudi bolj uporabno, če predpostavimo, da uporabljamo tablico in klikamo s prsti...iskati programe preko stareg start menija bi bilo zelo zamudno.

Zna biti to kar ok, saj pravim, treba videt tole čudo
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Ma na desktopa/laptopa ne bom tega deval
smile-1.gif


Me pa vleče k Surface PRO, tako da počakam na tisto
smile-1.gif
 

Commodore

Fizikalc
14. jul 2008
1.957
38
48
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Aha, sedaj pa razumem...no..saj po eni strani je to tudi bolj uporabno, če predpostavimo, da uporabljamo tablico in klikamo s prsti...iskati programe preko stareg start menija bi bilo zelo zamudno.

Zna biti to kar ok, saj pravim, treba videt tole čudo
smile-1.gif

Saj na RT verziji ne bo "zaresnega desktopa", ampak samo Metro polovica Windowsov. Menda bo komplet osmica samo na Pro ("premium"
grims-1.gif
). Slednja pa bo samo crna in s tapravo (t.j. ne-touch) tipkovnico. Razen ce niso zdaj vmes kaj spremenili.

Sem glih hotel reci, da so te zihr barve zyebale, da si tako navdusen, pa si potem nekaj pisal, da so brez veze. Evo, meni je pa kul, da se koncno spet barve vracajo, sploh tista modra 1970s computers varianta.
evil.gif
Pocasi imam dosti teh fin-de-sieclovsko zamorjenih crno-sivih odtenkov na tisoc in en nacin.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Heh, ne, moj trenutni laptop je črne barve, so I like
smile-1.gif


Nadušilo me je to, da lahko končno zamenjam prenosnik, oz upam, da ga bom lahko zamenjal, in ne zgubim funkcionalnosti le-tega, hkrati pa dobim napravo ki zdrži dlje na bateriji in ima tudi funkcionalnost tablice, če jo moram kam nest, etc... Če bi hotel to početi danes, bi moral imeti laptopa + tablico.

Zato sem navdušen, ker surface združi dve napravi v eno
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Edino ka nisem vedel, je start knof, to sem očitno zamešal s klasičnim knofom, kar pa ravno ni ne vem kako velik problem, glede na to, da se lahko zadevo reši s dodatnim softwarom.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.737
6.911
113
Res je. Ampak če gledamo kje je apple in kje je microsoft, je očitno, da applov poslovni model deluje boljše
smile-1.gif
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
če popravici povem, je apple nateg stoletja trži freebsd za keš, kar je najbolj podlo od proizvajalca...

Still na enterprise nivjou je apple manj kot nula figurativno in zna biti MS ju hudo vroče, ko bodo začel ti vendorji turit red hat, suse, unix in podobno......

Vseno tile vednorji prodajo večino ms produktov, ampak to se lahko spremeni zaradi tablice???

Applu je veliko bolj trn v peti kakšen samsung ne MS...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Citat:
Uporabnik krnekejjeto pravi:
če popravici povem, je apple nateg stoletja trži freebsd za keš, kar je najbolj podlo od proizvajalca...

hysterical-1.gif

bos pokazu kje je mach v free bsdju, ane...
 

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
FreeBSD is a free Unix-like operating system descended from AT&T UNIX via BSD UNIX. Although for legal reasons FreeBSD cannot be called "UNIX",[1] as the direct descendant of BSD UNIX (many of whose original developers became FreeBSD developers), FreeBSD's internals and system APIs are UNIX-compliant. Thanks to its permissive licensing terms, much of FreeBSD’s code base has become an integral part of other operating systems such as Apple's OS X that have subsequently been certified as UNIX-compliant and have formally received UNIX branding.[2] With the exception of the proprietary OS X, FreeBSD is the most widely used BSD-derived operating system in terms of number of installed computers, and is the most widely used freely licensed, open-source BSD distribution, accounting for more than three-quarters of all installed systems running free, open-source BSD derivatives.[3]

na 10 tki sem kolegu pomagal sambo skonfigurirat v shellu.
Tko kaj pa ti misliš da laufa na winsih?
hysterical-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krnekejjeto

Fizikalc
20. apr 2012
1.386
0
36
a jebiga nism vedu tega... sicer men je vse skregano kar ni pod GPL. Priznam mam tud odpor proti jabuku in njihovim produkti...
maš prou.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Osnova je darwin, ki je varianta BSD unixa in je open source. Apple ni ukradel čisto nič ampak pošteno glede na licenco vrača nazaj.