Tablica Windows 8 RT Surface

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Točno to govorim. Sam je počakal le na pravi trenutek. Bolje izdat dober izdelek v prvo, kot v deseto, ko te nihče ne jemlje več resno.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.504
888
113
Ksz

Pa brez zamere
grin1.gif


 

Moongoose

Pripravnik
12. apr 2008
718
1
16
41
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
jobs je vedel, da se bo "jebat s stylusom" dalo samo mali množici ljudi, tako mali, da se ne splača dajati ven zadeve, ki bo potrebovala stylus. Stylus za ovce ni, to je jasno.


Saj ne da se ljudje z stylusu podobnimi stvarmi jebejo od izuma pisave, splošna raja pa konzervativno rečeno zadnjih 100 let, potem pa pride mimo SteveO in reče, tako ne gre dalje fantje 4000 let smo delali stvari narobe, naj vam jaz pokažem kako se stvari streže
smirk-1.gif
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Ujeti moraš trenutek, ko je tehnologija zrela zato in tukaj nima stivy veliko zraven.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Mislim, da je kombinacija obeh pravilna. namreč pišemo (in rišemo) tudi s "stylus" in ne tako, da namočimo prst v črnilo in kracamo. Uvedba pinpoint natančnega stylusa za skiciranje, mobilni AutoCAD, design, pisavo ter možnost uporabe prstnega dotika preko multitouch za recimo pinch to zoom, hitro navigacijo, premikanje... ker preprost si ne predstavljam pinch to zzom z dvema sylusoma in prav tako ne drkanje po Autocadu (ali podobnem) z čevapčiči...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Škoda, sem jo imel nagledano, ker so rekli da bi naj bila cena 800$....999€ pa ne vem, če bi glih dal za to...
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Sej 800 USD je itak 1k€ v EU.
evil.gif


Pro bo zelo zelo zmogljiva stvar in če bo možnost nekega dockinga, potem bi lahko popolnoma nadomestil vsak prenosnik ne samo mel zmogljivo tablico.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Ravno zaradi tega bi menjal trenutni laptop za PRO verzijo
smile-1.gif


Mi je že prevelik pa pretežek, čeprav vaga zgolj 1.8kg in 13", ampak se človek razvadi
smile-1.gif


Te tablice kaj so sedaj v prodaji mi ne sedejo, ker imajo omejeno funkcioalnost, PRO pa bo zgleda točno to, kaj bi imel. Dam takoj stran laptopa, če se da normalno tipkat gor
smile-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Modeii z Pro verzijo bodo po večini neki hibridi med tablico in ultrabookom in bodo napram običajni tablici zelo zmogljivi.
Touch na desktop bo sigurno v vzponu 2013, saj naj bi Intel zakupil lote Touch panelov
Zadeve za Win 8 Pro bodo vsaj na začetku zgledale nekako takole: klik

Za verzijo Win 8 na Armu torej RT pa je že jasno, da v resnici še ni pripravljena za izid čeprav bo MS vseeno šel v izid. Razne Asusa in Lenovota so vsi ostali proizvajalci že premaknili v prvo polovico 2013.

Torej trenutno Win8 in Win8 Pro ja (seveda z touch zaslonom drugače je bolje obdržat w7) kar kupite medtem ko z RT počakajte še par mesecev.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Ma jaz sem čisto navdušen nad tem, resno, pa tudi metro mi je kul, čeprav ga verjetno sploh ne bi uporabljal. Ampak če bi bil kak FB pa twitter frik pa to pa je sila uporabna zadeva, ko maš vse tiste okence na ekranu pa sam klikaš
smile-1.gif


Če bo le tipkanje po ekrano spodobno, pa seveda kvaliteta le-tega, da boš lahko tipkal pa videl OK, ne da boš moral imet določen kot in pa da bo zunaj vse OK. Potem tipkovnice niti ne rabim, saj za resno delo je še vedno desktop edina prava stvar.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Ma jaz sem čisto navdušen nad tem, resno, pa tudi metro mi je kul, čeprav ga verjetno sploh ne bi uporabljal. Ampak če bi bil kak FB pa twitter frik pa to pa je sila uporabna zadeva, ko maš vse tiste okence na ekranu pa sam klikaš
smile-1.gif


Če bo le tipkanje po ekrano spodobno, pa seveda kvaliteta le-tega, da boš lahko tipkal pa videl OK, ne da boš moral imet določen kot in pa da bo zunaj vse OK. Potem tipkovnice niti ne rabim, saj za resno delo je še vedno desktop edina prava stvar.

Ms je v resnici obupno pozen s tem so pa vsaj po mojem mnenju dobro opravili delo. NO za razliko pri RT verziji kjer je že jasno, da nekaj ni ok oz. da je še prebagast.

Za resno delo rabiš tipkovnico ja. Touch je v resnici neuporabne že če hočeš napisat par malenkost daljših postov na Alterju. Mene na tablici pri pisanju v 15 min začne boleti roka. Za bolje enostavna opravila pa je zakon.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Aja, to pa potem sux, ker ravno za kaj takega bi potem nabavil tablico, za alter in podobno ubijanje časa
smile-1.gif


Kaj se že ve, kdaj bi naj to prišlo k nam, oz če se bo dalo zadevo kje sprobat?
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
No ja dolgih postov ravno ne pišeš.....meni recimo touch za delo ni primeren dobim okoli 30-60 mailov na dan..za zabavo pa je že drugače.

Pro verzija od 26.10 dalje v novembru bo že kar ponudba. Za RT pa ne vem...večina je odpovedala oz premaknila v 2013
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Me ne zanima RT
wink-1.gif


Ja...26.10, ampak bo tudi pri nas? Misli imet m$ kak hud marketing zraven tega? da bo v vskem big bengu en surface na probo?
smile-1.gif


dolgi posti so problem, predvidevam, da zaradi teksta, ker ni dovolj prostora na ekranu pa scrollanja? samo surface bi naj imel fullhd, to se pa kar dosti spravi gor? ali zaradi bolečin v roki? se da to sploh tipkat dvoprstno ?