Tablica Windows 8 RT Surface

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.078
391
83
Meni je pa to prva uporabna tablica, ki jo vidim tudi, kot zamenjavo za prenosnik. Ostalo je vse premajhno. Ta pa zgleda ravno idealno. Velikost je prava, teža tudi, win8 pa itak zmaga.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Jaz imam t100ta in mi je premali, tako da 12 bi bil idealen, pa uporabljam t100 zgolj kot tablico. Vsakemu svoje I guess...
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Vsi imamo različne potrebe. Za mene to ni uporabno. Jaz rabim stacionarca z dvema 24'' monitorjema za delo. Prenosnik je premajhen za resno delo brez eksternega monitorja. Tablica je pa za na kavč.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Ms se kr ni postudiru u cem je point tablce... Mogoce jim pa v naslednjem poslusu rata...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Ne da niso pogruntali, ampak tekmovat s OEM builderji je bedarija. MS poskuša narediti nekaj novega, kombinacijo obeh svetov....
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Se nisi posteku da ms hoce bit device diler? Navsezadnje je to njihov trenutn end game... Vidm pa problem v teli zadevi, da ni ne tic ne mis, za tiste k bi bla zanimava ma premal rama, za zamenjavo tablce pa me je premal portable...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Meni je všeč, 10" mi je premala, tako da ugibam da bi bila 12 super. Teža tudi ni prevelika, ker imam trenutno T100TA, ki z ovitkom, tehta 900g, torej je surface manj, ker ne rabim ovitka zaradi že vgrajenega stojala.
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Če ti je 10 inch premala ti bo tudi 12
wink-1.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik doto pravi:
To je prenosnik brez tipkovnice. Kot tablica za na kavč in v posteljo je prevelik in pretežak. Jaz imam ipada 3 in mi je pretežak. Ko ti v. Postelji pade na glavo orenk boli. Naslednji bo verjetno mini. Tale čudo je pa še večje in težje. Kot prenosnik pa nima tipkovnice. Pa še s kick standom zavzame več prostora na mizi kot klasični prenosnik.

Ni ne tič ne miš. Tipičen hibrid, poskuša biti oboje, ni pa dober prenosnik in ne dobra tablica.

Jaz imam tudi ipad-a pa mi nič težak, ker ga praktično nikoli nimam v roki - imam nek cheap cover za 10€ in ipad lepo sam stoji tudi na postelji, pod poljubnim kotom. Dokler nisem kupil 5" telefona se je tudi meni zdel ipad mini idealen, prenosen, lahek itn. Ampak sedaj bi rajši večji telefon in pa tablico 10" ali več , ki ima OS, ki omogoča kaj več kot iOS (side by side appe npr.), skratka nekaj, da si lahko bolj prodkuktiven. Po moje med večjim telefonom in temi 7-8" tablicami ni dovolj velike razlike.

Trend za ipad-a je tudi zanimiv, pada zanimanje, folk je ugotovil, da zaenkrat ni neka resna zadeva to:
http://www.google.com/trends/explore#q=ipad&cmpt=q
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Nimam nobenega namena biti produktiven na iPadu. Za zapiske na sestankih je vredu, tu pa se za mene konča. Imam gor office pakete od appla in microsofta, pa jih praktično nikoli ne uporabljam. iPad je za surfanje in maile, facebook , twitter, igre, ... Filmov v bistvu gledam zelo malo na iPadu, kako epizodo serije preko Plex app-a zvečer ali čez vikend zjutraj. Mi je pa parkrat padel na obraz med igranjem Clash of Clans zvečer v postelji in to kar fajn zaboli. Tako da je pretežak.

Za emaile in browsanje pa skoraj ekskluzivno uporbljam iPad, kadar sem doma. Tudi 5'' je premalo za udobno surfanje. Tako je v bistvu za mene prenosnik njamanj uporabna naprava, ki bo težko upravičil strošek za nakup zamenjave trenutnega.
 

Lecter

Pripravnik
26. jul 2007
598
0
16
Cisto odvisno od potreb in navad.
Zame je klasicna tablica (kot npr ipad) najmanj uporabna zadeva. Kot si ze ti zapisal. Za nekoga, ki bi rad bil produktiven je ipad zanic, popolnoma nepotreben. Za samo browsanje je tudi prevec kompromisov. Doma imam PCja, kjer imam odprtih vec 10 tabov in vec oken na dveh monitorjih, zadaj pa se kaksen visual studio.
Ce se mi zjutraj se ne da vstati in samo iz firbca zelim pogledati kaj je novega na telefonu odprem 24ur aplikacijo in startam nextgen reader. Ne bom polnil se ene naprave, za katero bi dal nekaj 100e, da zazenem 24ur in nextgen reader.

Ko sem na poti, mi je tablica prevelika, da jo vlacim sabo, ce vem, da ne bom delal nic resnega. Samo za browsanje in prebrati kak email imam v zepu telefon, ki ga moram tako ali tako obvezno imeti pri sebi.
Ce rabim kaj resnega (grem k stranki), je tablica spet neprimerna kot si ze sam ugotovil. Nosim prenosnik, ki je sicer tezek in zasede veliko prostora, vendar rabim dolocene programe in fizicno tipkovnico. Za nekaj skodirati, skompajlati in postaviti na njihovo okolje je prenosnik minimum.

Tole pa zgleda odlicno nadomestilo za prenosnik. Gor lahko dam programe, ki jih imam na prenosniku. Zaslon je sicer nekoliko manjsi, ampak za terensko delo dovolj velik, verjetno pa lahko priklopis tudi zunanji monitor?
Tipkovnico lahko puscam na firmi, v hotel vzamem samo tablico, ce bi zelel zvecer klicati domov. Ce bi delal v hotelu, tudi tipkovnica ne zgleda prevelika in pretezka, da jo spakiram, verjetno pa ce se odlocim delati lahko delam tudi brez tipkovnice, saj programe imam vse gor. Bilo bi nekoliko bolj nerodno, ampak vseeno dalo bi se.

Torej. Zate, ki nimas nobenega namena biti produktiven je iPad povsem primeren, zame, ki bi rad bil produktiven, je najboljsa izbira zadnji surface.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Ne vem, zakaj to sploh primerjamo z iPadom. Surface 3 je konkurenca MacBook Air-u. 64GB SSD je za prenosnik premalo, ka karkoli resnega. Se pravi rabiš 128 GB model, ki se začne pri 1000$. Ista cena kot 13'' MacBook Air z enako kapaciteto diska. Če greš naprej na 256 GB SSD, te pride surface 1300$, Air pa 1200$. S tem da ima Air Intelovo HD Graphic 5000 grafično, Surface pa še starejšo 4400. S tem da jo nižja resolucija Aira bistveno manj obremenjuje. Pa te cene za Surface so brez tipkovnice. Za to moraš doplačat 130$.

Se pravi je Air kot prenosnik še vedno bolj ugoden. Pa govorimo o Jabolku in njihovem že pregovornem "Apple Tax".
 

KrNeki99

Pripravnik
3. sep 2007
883
23
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik doto pravi:
Ne vem, zakaj to sploh primerjamo z iPadom. Surface 3 je konkurenca MacBook Air-u. 64GB SSD je za prenosnik premalo, ka karkoli resnega. Se pravi rabiš 128 GB model, ki se začne pri 1000$. Ista cena kot 13'' MacBook Air z enako kapaciteto diska. Če greš naprej na 256 GB SSD, te pride surface 1300$, Air pa 1200$. S tem da ima Air Intelovo HD Graphic 5000 grafično, Surface pa še starejšo 4400. S tem da jo nižja resolucija Aira bistveno manj obremenjuje. Pa te cene za Surface so brez tipkovnice. Za to moraš doplačat 130$.

Se pravi je Air kot prenosnik še vedno bolj ugoden. Pa govorimo o Jabolku in njihovem že pregovornem "Apple Tax".

SP3 hoce bit konkurenca MBP13, kar roko na srce resolucija Macbook aira je slabsa kot na novejsih telefonih. oz drugace, za resno delo neuporabna (pri 13" 1440x900). Imam isti problem kot lecter. Probaj na Airu odpret Visual studio, SQL management studio pa porocaj o produktivnosti.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.345
765
113
Fino je verjetno tudi to, da pri Air-u lahko stakneš tipkovnico in ga uporabljaš tudi kot tablico, takrat ko po porenosniku ni potrebe...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.734
6.911
113
Za doto-ja je resno delo in produktivnost samo to, kar on dela in nič drugega.