SUV do cca 30k,bencinar,avtomatik

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.553
113
pri taščici
Bi rekel da imara SLO in kitajska primerljivo stevilo primerljiv his in stanovanj.
Me res zanima koliko kitajskih 4 clanskih zivi na 200+ m2 hiše na podezelju ali v bloku kjer imajo vsaj nekih 80m2 stirje clani. (Ali pa 50 dva)
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.194
841
113
Vprašanje, kako se Kitajci lažejo s statistikami. Ampak kolega je bil pred letom ali dvema službeno na Kitajskem in je po pogovoru s tistimi ugotovil, da ima on kot inženir strojništva manjšo plačo kot oni, ki so tudi bili inženirji strojništva. Glede tega je bil kar razočaran, ko se je vrnil. Govorili so verjetno o neto, vprašanje je, kaj si moraš kje sam plačati, da si minimalno socialno varen. Za proizvodne delavce v tistem podjetju on najbrž niti zvedet ne bi mogel realne plače.
Kakorkoli, marsikateri Kitajec ne dela več za "pest riža".
pa so kitajci tudi povedali, koliko ur na dan/teden oni delajo? prijateljica je par let preživela v šanghaju, ko je bila zastopnik za medicinsko opremo. je rekla, da so večina lokalcev, s katerimi je imela opravka, po cele dneve viseli v službi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: corsol in Hanzi

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.762
162
63
Vzhodna obala je pač zelo dobro razvita in tam so ok plače. Kvaliteta življenja je drugačna. Ne bom rekel višja ali nižja, ampak v 20, 40, 80 miljonskih mestih je življenje pač drugačno.
Potem imaš pa notranjost kitajske, tam pa še delajo za pest riža. To je ta Aliexpress roba. Kakovost ustrezna.
Hightech je pa kakovostno tukaj kot zahod.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.144
10.511
113
pa so kitajci tudi povedali, koliko ur na dan/teden oni delajo? prijateljica je par let preživela v šanghaju, ko je bila zastopnik za medicinsko opremo. je rekla, da so večina lokalcev, s katerimi je imela opravka, po cele dneve viseli v službi.
cele dneve visijo v sluzbi tudi severno od nas, kar za mejo.
malo bolj pozno startajo, 1 ura za malico pa je cel dan okoli.
 
Pa je kdo prebral kaj več od naslova v tem wikipedia clanku?
ne nismo ampak pazi tu čez mejo maš recimo hapy store tutto in uno trgovina nema da nema dobiš vse in pazi delajo dejasnko kot je napisal sajkek pred mano cele dneve. Ne boš verjela, amapk 31. decembra so meli odprto ma mislim da do enih 6 popoldan, nedelje pa greš lahko tja praktično ob osmih zvečer....pa to je zgolj en tak primer
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.914
925
113
H
cele dneve visijo v sluzbi tudi severno od nas, kar za mejo.
malo bolj pozno startajo, 1 ura za malico pa je cel dan okoli.
Ja sam recimo da je na kitajskem standard 12 ur DELA/6D teden .....severno od nas pa to sigurno ni srandard.in če di ny šihtu od 9-18 z 1h malice je to 8h +dopust+bolnišje+penzija.....itd....
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.541
1.072
113
Titograd
ne nismo ampak pazi tu čez mejo maš recimo hapy store tutto in uno trgovina nema da nema dobiš vse in pazi delajo dejasnko kot je napisal sajkek pred mano cele dneve. Ne boš verjela, amapk 31. decembra so meli odprto ma mislim da do enih 6 popoldan, nedelje pa greš lahko tja praktično ob osmih zvečer....pa to je zgolj en tak primer
Italija torej.... tam itak dela vse tak kot opisano, vse trgovine. Se kar čudijo temu kako da imamo mi in avstrijci v nedeljo vse zaprto. Pri njih lahko v nedeljo kupiš karkoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe
Italija torej.... tam itak dela vse tak kot opisano, vse trgovine. Se kar čudijo temu kako da imamo mi in avstrijci v nedeljo vse zaprto. Pri njih lahko v nedeljo kupiš karkoli.
ja sam če si zaposlen v Coopu, Famili itd. je urna postavka malo drugačna kot v omenjeni trgovini. Govoriva za npr. nedeljo, popoldansko delo, praznike, Trgovino sem dal kot primer da Kitajci res delajo 25 ur na dan, da so pa trgovine v Ita tud recimo tehnične (Ottimax npr.) odprte znanto dlje kot pri nas, pa tudi ni novost. Samo kot sem napisal tam so urne postavke za tako eksotiko nekoliko drugačne kot pri nas in zato jim tud zadeve špilajo