sončna elektrarna

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.550
113
pri taščici
Takole bom reku
Ce denar v stunfu lezi, je bolje imeti elektrarno kot denar.
Zakaj? Lazje ti denar ukradejo kot elektrarno ;)
A imas netmering soglasje se? Potem nimas kaj razmisljat. Ce ga pa nimas, potem pa verjetno da ne.
Ker bos moral al pol elektrike dokupiti (ce bos montiral premajhno SE) pozimi, al pa jo bos pol elektrike poleti senkal ce bos kupil preveliko.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.931
9.590
113
A to so tisti entuziasti, ki ko je težava, se ne oglašajo več?
A vi tudi delate zaradi entuziazma ali zato, da dobiš plačo?
Sam sem vzel priznanega ponudnika sončne in lahko rečem brez pripomb glede montaže. Tudi material je bil ves top, vključno z nosilci K2.
Sem gledal od kolega, ki mu je po tvoje entuziast delal. Heh, se je kolega malo čohal po glavi potem. Razlike v ceni pa skoraj ni bilo. Aja potem ta ni bil entuziast, ker ni bilo razlike v ceni za pol in ni delal za sendvič s Poli salamo.
PS: kje te entuziaste najdete?
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
940
131
43
Po moje si bo tisti entuziast bolje posvetil izvedbi, kot pa neka firma ki je nekje pobrala krovce zato da sedaj montirajo elektrarne. Al pa stromarje da ti vso streho preluknjajo..
Po tvoje je potem ok in ti želim tudi čim manj zapletov, ko ti entuziast skicira armaturni načrt za hišo, entuziast (mogoče celo isti) izpuli zob, entuziast dobavi otroški sedež za avto z aliexpressa...
Seveda obstaja cel kup nategov, kjer renomirana firma vzame veliko marže, njeno delo pa ni kvalitetno. Da se ti pa zdi priporočat hišno baterijo(!) z aliexpressa ter montažo entuziasta brez pomisleka ("pa samo montiraj"), pa ni zelo samozaščitno. Važno, da se špara, pa naj košta, kolikor hoče.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.550
113
pri taščici
Ves kaj bodo zaceli tisti pravi entuziasti poceti?
Odklapljat od omrezja. Predvsem tisti ki ne uporabljajo ekektrike za ogrevanje
Namontiral si bodo baterije, z njimi pokrili 90% leta ostalih 10% pa z agregatom ali kako drugace.
Ker drzava bo hotela vedno več za "omreznino"
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.931
9.590
113
Dokler entuziast to počne pri sebi ni problema.
Bo sebi kaj zažgal.
Ampak ti to drugim priporočaš. In hkrati insinuiraš, da taki entuziasti bolje naredijo kot podjetja, ki to delajo že več desetletij. In stojijo za tem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.627
6.348
113
Hanzi, zal entuziazem ne pomeni nic drugega, kot... entuziazem. Prav nobene korelacije nima s samo kvaliteto izvedbe.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.405
6.550
113
pri taščici
Dokler entuziast to počne pri sebi ni problema.
Bo sebi kaj zažgal.
Ampak ti to drugim priporočaš. In hkrati insinuiraš, da taki entuziasti bolje naredijo kot podjetja, ki to delajo že več desetletij. In stojijo za tem.
Podjetja ki to delako vec desetletij ptestejes na prste rok.
Podjetij ki so to zacela v zadnjih 5 letih z 7.5k€ ustanovnega kapitala ne moreš prešteti.
Aja, ponavadi imajo enega električarja zaposlenega. Solo je delal takrat ko SE se niso obstajale.
Kakor kol. Veliko vesekja ob uporabi SE.
Tudi jaz sem jo zaupal podjetju.
Tudi v sluzbi so jo zaupali podjetju. Pa po enem letu od montaže se kar ni ozemljitev resena, pogodbo z dobaviteljem.jaz zdaj nekaj rešujem (nihce ne ve kje so pogodbe, soglasja, kaj so podpisal, vsak dokument se išče vec dni pri izvajalcu ki je urejal tudi izbor dobavitelja.
In to izvajalec ki se gre predstavit v Celje na obrtni sejem se mi zdi.
In elektrarna postavljena pred enim letom,skoraj 10 mesecev narobe priklopljena (kljub vecim opozorilom da so grafi iz elektrarne totalno napacni
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.931
9.590
113
Aja, sem spregledal, da si napisal neka firma s krovci in ne renomirano podjetje.
Hja, kaj naj rečem. Ni vedno najcenejše najboljše.