Simobil in same težave

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
Pri Mobitelu s temi 8 dnevi ni bilo problema, ko sem imel sam neko težavo, za druge pa verjamem, da se lahko kaj obotavljajo.
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
37
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Dejte si neki zapomnt!

8 dni NI!

So samo 3-je dnevi
wink-1.gif
. Če se ti aparat pokvari, ti ga operater LAHKO zamenja, če je reklamacija upravičena ter dovoljena s strani nadrejenega. To je t.i. stvarna napaka. 4 dan, ko imaš novi (torej 4 dni stari ) telefon doma, pa se kej pokvari, gre samo na servis. Edino, kar me pa res zanima...

....skupni rok 45 dni.... Je to mišljeno 45 Delovnih dni, ali nasploh 45 dni?
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
45 dni pomeni delovnih dni. Poleg tega, dnevi začnejo tečt, ko pride telefon na servis, in ne ko se telefon odda na mobitelov oz. kateri drugi center in ga operater pošlje na servis.Upoštevat je še treba, da se servisi ne seštevajo, to pomeni, da mora biti telefon nepretrgoma 45 delovnih dni na servisu, šele nato lahko zahtevamo novega.
btw V 8 dneh po nakupu ti ponavadi, vsaj na mobitelu, menjajo aparat. Ampak, to samo cenejše mobitele.Na kake menjave kot sta n95, k800i lahko pozabite.
 

schalko

Pripravnik
4. jan 2008
317
1
18
Velenje
In tudi ni res da mora bit telefon nepretgoma 45dni na servisu. Dnevi ko je tel. na servisu se seštevajo... Zapomnite pa si že 1x : 2, 4, 8 dni ne obstaja nikjer v zakonu. To je samo dobra volja oz. lepa gesta prodajalca...
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
45 dni je popolna neumnost, kako lahko danes preživiš toliko časa brez recimo računalnika mi ni jasno. Obdobje bii moralo bit obvezno skrajšano. Enkrat se mi je to zgodilo, da mi je grafična kartica crknila, po enem tednu še kar ne duha ne sluha, tako da mi je prekipelo, sem šel na servis vzel nazaj računalnik in kupil novo kartico.

Sploh pa si ne morem predstavljati 45 dni brez telefona, se pravi tudi nadomestnega ne ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Ce so to rekli, se ne pomeni, da je to tudi tako po zakonu... Ocitno so te "scat" peljali... da bi se te resili
smile-1.gif
...

Nekaj postov prej v tej temi je nekdo celo citiral del zakona, ki se tega tice... In tam ni nikjer napisano, da gre za delovne dneve ampak pise "45 dni" in ne "45 delovnih dni" ...
 

borovnica

Fizikalc
22. jul 2007
4.617
1
38
ponavadi se smatra 45 dni kot koledarskih dni, v nasportnem primeru piše delavnih,...

b
 

Earnhardt

Fizikalc
18. avg 2007
1.352
0
36
Prav lahko, da je problem v tebi. Dvomim namrec, da bi imel tako smolo, da ti nikjer nic oziroma le "za silo" deluje
 

Semantique

Pripravnik
17. mar 2008
783
0
16
45 dni je 45 dni, ne 45 delovnih dni. Tako so mi odgovorili tudi iz Urada za zaščito potrošnikov, ki za razliko od ZPS deli takšne nasvete brezplačno. In za čas na servisu je serviser dolžen izpolniti eno izmed naslednjih točk:
1. ponuditi nadomestilo.
2. povrniti stroške zaradi nedelovanja (plačati najem nadomestila).
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
507
70
28
širne planjave Dolenjske
Citat:
Uporabnik badguy777 pravi:
45 dni pomeni delovnih dni. Poleg tega, dnevi začnejo tečt, ko pride telefon na servis, in ne ko se telefon odda na mobitelov oz. kateri drugi center in ga operater pošlje na servis.Upoštevat je še treba, da se servisi ne seštevajo, to pomeni, da mora biti telefon nepretrgoma 45 delovnih dni na servisu, šele nato lahko zahtevamo novega.
btw V 8 dneh po nakupu ti ponavadi, vsaj na mobitelu, menjajo aparat. Ampak, to samo cenejše mobitele.Na kake menjave kot sta n95, k800i lahko pozabite.

khm, ne govori neumnosti....45 dni (šteti delovni dnevi, vikendi in prazniki) od dne, ko si ga prinesel na servis ali prodajno mesto, kjer si ga kupil!!