Samsung S10

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Na spletu se širijo govorice o prihajajočem pametnem mobilnem telefonu Samsung Galaxy S10 kot za stavo, najnovejša pa se nanaša na baterijo, ki naj bi bila dejansko nekaj posebnega (http://bit.ly/2Aqa9zm). Inženirji južnokorejskega giganta naj bi namreč namesto klasične litij-ionske baterije vanj »vgradili« grafensko baterijo. Ta se je namreč v praksi izkazala za baterijo prihodnosti, saj lahko grafenska baterija, v primerjavi z litij-ionsko baterijo shrani do 45 odstotkov več električne energije, čas polnjenja povsem izpraznjene baterije pa naj bi se skrajšal na vsega 15 minut.



Največ zaslug za velik potencial tovrstnih baterij lahko pripišemo grafenu, ki naj bi po mnenju strokovnjakov popolnoma predrugačil področje tehnologije baterij. Industrija v porastu, industrija električnih avtomobilov je še posebej pozorna na grafen, saj so ravno električni avtomobili tisti, ki nenehno tekmujejo glede na "vzdržljivost" baterije. Poleg tega grafen omogoča upogljive ekrane in zvišuje kakovost senzorjev srčnega utripa in prstnih odtisov, zaradi možnosti hitrega polnjenja pa postaja zelo zanimiv tudi za izdelovalce pametnih mobilnih telefonov.
http://m.racunalniske-novice.com/index.php?id=bo-galaxy-s10-prvi-telefon-z-grafensko-baterijo.html
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.617
6.477
113
jaz ti povem kakšen bo v resnici s10:

- isti bo kot s9, dobil bo malo tanjši rob spodaj in zgoraj in 3 ali 4 kamere
- izgubil bo priključek za slušalke
- poleti 2019 bomo zopet brali kako pri samsungu niso zadovoljni s prodajo
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Jaz pa sem bral da pride v treh različicah..

In to so Galaxy S10 lite , S10 in S10+..

In dvomim da bo ista oblika kot S9 ker je okrogla številka in mislim da bodo pri S10 spremenili obliko...

Ako drugo bomo videli drugo leto Marca... ;)
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.028
3.546
113
41
Lj
Vse se bo zvedlo že prej ker to je njihov model marketinga, da vsake tolk časa dajejo ven nekaj informacij kao "leaks". Dvomim pa, da bo res imel kakšne grafenske baterije ali kaj podobnega notr, še 10 in več let ne bodo boljših baterij razvil, ker so očitno kartelno zmenjeni, da na tem področju ne konkurirajo en drugemu.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Jaz pa sem bral da pride v treh različicah..

In to so Galaxy S10 lite , S10 in S10+..

In dvomim da bo ista oblika kot S9 ker je okrogla številka in mislim da bodo pri S10 spremenili obliko...

Ako drugo bomo videli drugo leto Marca... ;)
Jaz sem bral, ker je okrogla številka, da bo okrogle oblike:valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Jaz pa sem bral da pride v treh različicah..

In to so Galaxy S10 lite , S10 in S10+..

In dvomim da bo ista oblika kot S9 ker je okrogla številka in mislim da bodo pri S10 spremenili obliko...

Ako drugo bomo videli drugo leto Marca... ;)


V tem video prikaže da bodo tri različice .. Od 3 minut in 10 sekund naprej ;)
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Če izgubi znan vhod za slušalke .. Bo pač prek USB Type-C kakor majo rešeno ostali ki so odstranili vhod za slušalke itn.. ;)