Samsung galaxy nova baterija original ali kopija?

brane_new

Guru
10. feb 2008
16.095
2.539
113
Men kitjci kar naprej zavračajo dobavo bateril za foto-
Noben prevoznik noče prevzeti robo. 2x. Denar vrnejo še isti dan!
Je to res ali je samo izgovor.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.820
2.058
113
Res je, ker baterij nočejo pravilno deklarirati in pakirati po IATA DGR. In tudi zato, ker nočejo prevzeti odgovornosti, ker izdelujejo čipšit robo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik peter_nn pravi:
+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +
Pred nekaj meseci so testirali Samsungove baterije na amazon.de.
Rezulatat: 80% originalnih (kao) baterij je bilo ponarejenih.

Tako da, verjetnost da boš dobil original je v vsakem primeru majhna. Vprašanje je samo kako zanič bo...
No, v sloveniji so vse originalne. Vsaj tiste v trgovini, na spletu. Pustimo boljsjak....
Ce verjameš....
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Jah to je pač napaka v bateriji .. Se zgodi bolje da ustavijo prodajo kot da se komu kaj zgodi..
wink-1.gif
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.435
792
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Kakšna priporočila za nakup nove baterije za Samsung tab 4 (SM-T530)?

Sem že malo gledal, švabi (ebay.de) so pol dražji kot kitajci..Verjetno je razlika predvsem v kvaliteti?
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.190
1.351
113
Razlika je v tem, da mora ta baterija priti iz Kitajske do Nemcije, potem si prodajalec da gor se svojo marzo, placa davek na carini itd. V vecini so to vse kung fu zadeve.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Imam obcutek da tudi baterija kupkjena pri nas ni enaka tisti prvivgradnji. Moram opraviti se nekaj ciklov da bom to lahko potrdil, ampak zaenkrat je precej hitreje prazna, kar je nekako razumljivo (seveda je aplikacij vec kot na novem telefonu) ampak se tudi hitreje nafila na original polnilec. Kar pa se "ne bi smela". To mi je znak da sprejme manj mAh.
rolleyes-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Če maš še vedno težave.. Pol je problem v telefonu in ne v bateriji.. ostane ti še da telefon povrneš na tovarniške nastavitve in boš videl če bo rešlo problem .
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Imam obcutek da tudi baterija kupkjena pri nas ni enaka tisti prvivgradnji. Moram opraviti se nekaj ciklov da bom to lahko potrdil, ampak zaenkrat je precej hitreje prazna, kar je nekako razumljivo (seveda je aplikacij vec kot na novem telefonu) ampak se tudi hitreje nafila na original polnilec. Kar pa se "ne bi smela". To mi je znak da sprejme manj mAh.
rolleyes-1.gif
Nobena baterija, kupljena kjerkoli drugje kot original pri vgradnji ne bo ista. Ja najboljši približek je original (v tvojem primeru) Samsungova, kakšne so cene se ve, verjetno ne za brez veze vse ostalo so samo približki in koliko sreče boš imel pri nakupu. Kaj pričakuješ da bosta tista za 5€ iz amazona,ebaya in tista original preko samsunga za 30€ isti?
Še najboljše bi bilo dobit neko baterijo original iz kakšnega telefona seveda, če ni že prestar-a odvisno za kater telefon se gre.
Citat:
Uporabnik Deky_ pravi:
Če maš še vedno težave.. Pol je problem v telefonu in ne v bateriji.. ostane ti še da telefon povrneš na tovarniške nastavitve in boš videl če bo rešlo problem .
bonk.gif

Ja problem je v telefonu ja.
Pa od začetka pazit kaj se nalaga in nastavit tako kot se zagre.
Še enkrat: noben FR ne povrne telefona v stanje kot je bil nov. Vedno v ozadju ostane neka šara, ki se ne da zbrisat
grims-1.gif
Pa lahko brišeš podatke v ozadju, wipe data, wipe catch partition pa kar hočeš pa ne bo vse zbrisalo.
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ja tole o fr me posteno srbi.
Ja to je pa res znanstvena fantastika
shocked-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Baterija kupljena pri nas za 20 evrov. Je pa res da je na servisu 30.
Ampak tudi tisto ni ravno za hvalit. V enem letu in pol je prvovgradnja kaput....bateriji na klump Ace seriji sta mi vec zdrzali kot ta na S seriji
 
Nazadnje urejeno:

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.538
291
83
Sej ni rečeno da je težava v aplikacijah ..Lahko je tudi v OS Androidu...itn...

FR ponavadi pomaga rešit težavo če ne bo probal tut vedel ne bo..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Pa saj s(m) o v temi "google services mi zre baterijo" (al nekaj takega) ugotovili da to ni res, in da jo zre klump telefon in Uporabnik ki je nalozil ze mljauzent (vse iz playa) aplikacij.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Hanzi teb se tud sanja ne za kaj se gre. Sedaj pa z nekimi sarkastičnimi forami nekaj pametuješ. Res sem smiliš, mora bit zelo težko ko takole ostaneš za časom. Enkrat sem ti že predlagal. Dobi se nekoga, ki se malo razume na te stvari in naj ti on malo razloži zadeve ne se pa tukaj preko foruma brukat, ker stalno ene in iste težave ven mečeš.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
A imate kaksno razlago zakaj jo isti (originalni) polnilec bistveno hitreje napolni kot je napolnil originalno baterijo ko ie bila nova. Ce so aplikacije problem (in njihova poraba) potem bi moralo polnjenje trajati se dlje.
Prvovgradnjo je polnil slabe 4 ure, tole napolni v dobrih 2 urah. Polnilec pac polni z nekim stalnim tokom najbrz? Edino ce bo s cikli se kaj pridobila na kapaciteti.
rolleyes-1.gif
 

srv

Fizikalc
27. avg 2008
1.488
29
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
A imate kaksno razlago zakaj jo isti (originalni) polnilec bistveno hitreje napolni kot je napolnil originalno baterijo ko ie bila nova. Ce so aplikacije problem (in njihova poraba) potem bi moralo polnjenje trajati se dlje.
Prvovgradnjo je polnil slabe 4 ure, tole napolni v dobrih 2 urah. Polnilec pac polni z nekim stalnim tokom najbrz? Edino ce bo s cikli se kaj pridobila na kapaciteti.
rolleyes-1.gif
Nabavil si baterijo s pol manj kapacitete
smile-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.382
6.535
113
pri taščici
Aja, in zakaj potem to prodajajo kot original pod isto stevilko izdelka, z isto kapaciteto. Bom kar stvarno napako uveljavljal....