S čim se brijete

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Evo, enostavno vprašanje. Sam sem na tradicionalni klasiki že blizu 10 let. Merkur 34 HD pa milo pa čopič. Zadnje čase pa uporabljam preko 60 let star Gillette Tech in pa kopijo nekega francoskega brivnika iz 20. let prejšnjega stoletja, še najboljš se mi pa obnese klasična Nivea brivska krema + čopič. Seveda, ko enkrat obvladaš klasiko, ti novodobne plastične zadeve ne pridejo več na misel.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.158
4.487
113
Še eden na klasiki. Sicer se mi ni treba pogosto tako da se ne sekiram ker klasika dlje traja.
Mam pa tudi Merkur vendar 34c. Sem ga zamenjal z enim poceni kitajčkom kjer se lahko prilagodi kolk je žiletka odprta(agresivna?).

Najbolj učinkovito milo mi je pa Arko. Tudi daleč najcenejše če ga dobiš od koga iz Srbije ali nižje. Close second "začetniški" zeleni proraso, v tubi ali šalci :)
Žiletke pa menjam. Feather, Polmar, Derby, Astra... Kar mi zapaše, večinoma so mi vse OK.

Iščem pa kak dober bayrum aftershave. Sicer imam domačega vendar bi rad za eno normalno ceno še kakšnega "original" kupil.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
A si me moral spomniti na to mukotrpno opravilo? :p
Klasika dobrih 30 let, vmes na kratko probaval el. brivnike, pa mi ni potegnilo.
Aja, ne uporabljam mila, ampak peno in klasični brivski aparat na žiletke.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Aja želetke so pa zanimivo po mojih izkušnjah najboljše ravno te Gillette patinum, ki se jih dobi v vsakem Mercatorju. Sem malo raziskoval in ugotovil, da jih Američani bogato plačujejo. Dons gre na test še Astra. Sem pa zadnjič sprobal Voshod, sicer manj učinkovita, vendar do face zelo prizanesljiva.

Men pa po vseh možnih milih najbolj sede ravno Nivea klasik krema in njihov aftershave, tud klasik.

Sem pa na to prešel slučajno, ko sem popi.zdil ob ceni Mach 3 in se prvič obril ko lord s cenenim plastičnim DE Wilkinsonom. Če bi prej odkril trg starih Gillettov, ne bi nikol kupil Merkurja 34c.
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
30
48
zakaj bi se bril, če lahko samo skrajšam (brez nastavka) :)

philips-sisac-qt4015-16_5116ce77.jpeg
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.733
5.882
113
Philips brivnik 3 glave, prej Braun, dokler nisem imel dovolj stalnega pokanja/menjavanja mrežice.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.159
1.188
113
www.adriamedia.si
Lenoba. Torej Gillete Fusion Power (glave pa kupijem navadne fusion, ker so enak, le cenejše), pa gilettov gel. Glih tolikokrat dobim sparov -25% bon, da niti ni drago ...
 

B81

22. jul 2007
36.585
10.276
113
Z elektricnim, vsak dan. Ce z britvico, zdrzi dva dni, ampak se porezem, nocem pomislit, kako bi bilo s klasiko :)
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Enkrat na teden si z električnim za lase skrajšam, potem pa s peno in hoferjevim 5 klin brivnikom.

Bom si pa enkrat privoščil britje pri pravem brivcu, da vidim, če je res taka razlika.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
549
25
28
hraše
Pena in 5 klin hofer, aftershave sensitive Nivea dm, vsake 14 dni. Moderno je biti pol hipster
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
965
117
43
Gillete fusion power in brivska pena iz Eurospina. Mi je bila vsec tudi Nivea Silver pena, samo je ne dobim vec.
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.633
505
113
Za po glavi hoferjeva britvica na 6 klinc, po bradi philips brivnik + britvica
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.432
113
Lenoba. Torej Gillete Fusion Power (glave pa kupijem navadne fusion, ker so enak, le cenejše), pa gilettov gel. Glih tolikokrat dobim sparov -25% bon, da niti ni drago ...

Zakaj lenoba. Tukaj je pa kokr ti sede, tko pa delaš. Tud jest sem imel skozi leta vse tud Braune pa Philishave, edino stare klasike nisem nikoli probal, pa je bil od očima Gillette fat boy red tip kar en čas v omarici, pa nekje po predalih se je valjal Gillette tech od starega fotra. Kot najstnik sem začel z očimovim senzor excellom, ki je bil za moje pojme zadnji res dober, ostalo je bila zgolj komerciala, žal ga nimam več. Prav tako nimam pojma kam je šel Gillette fat boy red tip, je prekleto iskan po ebayu, se bo treba kar skeširat, če ga bom hotel met. S takim Techom, ki ga je pa moj star foter uporabljal se pa danes največ brijem, kje je njegov, žal nimam pojma, mojega sem praktično novega ujel na Italianskem Ebayu za manj kot 10 EUR.
Na klasiko sem prešatal, ker me je vrglo na rit ob ceni Fusiona. No pa sem s plastiko od Wilkinsona in Gillettovo želetko obril 14 dni staro brado brez klasičnih težav, ki sem jih vedno imel s kartušami (več rezil večje težave) in naslednji teden je bil pri meni Merkur 34c za ceno enega paketa kartuš za Fusiona. Jebiga, sem pri 40tih generacija, ki nikol ni rabla met mal roke za britje, ker se z excelom praktično nisi mogel urezat, zaradi poplave pen iz piksne, pa nismo mel pojma, kaj pomen čopič. No saj se z DE tud ne urežeš, sam pritiskat ne smeš. No zdaj me je želja po nostalgiji pripeljala do vintage Gillette brivnikov, čopiča v omarici in to je to.