Rusi v Siriji

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.078
4.079
113
Obama grants waiver for military support of foreign fighters in Syria – White House

Citat:
US President Barack Obama has ordered a waiver for restrictions on military aid for foreign forces and others in Syria, deeming it “essential to the national security interests” of the US to allow exceptions from provisions in the Arms Export Control Act.

Last year, Obama signed the National Defense Authorization Act (NDAA) of 2016, which allocated nearly $500 million to arm and train "moderate rebels" in Syria, despite a failed Pentagon program abandoned earlier in 2015.

The “counterterrorism” pretext is just a “convenient misappropriation of language,” aimed at arming various militants to battle the Syrian Army and its allies, believes geopolitical analyst Patrick Henningsen.

President Obama’s decision could lead to an almost immediate escalation of the conflict and basically put the US in a situation of “waging a proxy war against the Russians and Syrians,” a former Pentagon official, Michael Maloof, told RT.

“The rebels, whom we cannot identify, are going to be getting some very sophisticated weapons. Potentially, I should say, man-portable air defense systems, which can knock down Russian and Syrian aircraft,” Maloof said. “And the fact too, that we have stocks already in Europe, that can easily be transferred with this waiver. Under the waiver, it’s supposed to be a 15-day notification to Congress, but Congress, as of tonight, Washington time, is going to be out of session until January. So these arms can go within hours.”
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.195
3.822
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Glede WWII se seveda strinjam.

Ampak vseeno je dizelski motor, lepo rečeno, polovična rešitve in pravi pokazatelj krize CCCP. Takšna letalonosilka je v najboljši vlogi le deterent, parkiran v pristanišču. (Takšno vlogo je imel Tirpitz v WWII)... Sploh ne vem, če so Kuznecov klaso že kdaj prej kam konkretno upali peljati...

Btw3: So bile WII letalonosilke 3x daljše od Kuznecova? Ta izgleda nekam hudo minimalen za letalonosilko?

ZDA so uporabljale konvencionalne letalonosilke še dolgo po koncu 2 svetovne vojne, recimo Kitty Hawk je bil v uporabi do leta 2009 in je še vedno v rezervi itd... Dimnik je na teh usmerjen tako, da kadi vstran in ne ovira pristajanja.

Čudno mi je sicer da rusi niso vgradili nuklearnega rekatorja, saj imajo tehnologijo v ledolomilcih že od leta 1959, pa tudi trenutno sta v uporabi dve križarki na nuklearni pogon klase Kirov.

Problem ruske letalonosilke je bolj v tem da se tako kvari in pa predvsem v tem, da nima katapultov, torej morajo letala vzletati konvencionalno. To omeji tako razpoložljivo oborožitev na letalih kot tip letal, ki lahko vzletajo. Kuznetsev recimo nosi samo lovska letala in helikopterje, medtem ko imajo ameri gor še tankerje, awacs-e, EW in transportna letala.

Ruska letala in marsikatero orožje je vrhunsko, letalonosilke so pa (žal) bolj za v smeti. Verjetno je to namensko oziroma posledica zavednega fokusiranja na druga področja.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:

Btw3: So bile WII letalonosilke 3x daljše od Kuznecova? Ta izgleda nekam hudo minimalen za letalonosilko?

Ne samo 3 krat ampak 4 krat daljše
evil.gif


Admiral Kuznjecov 305.0 m

USS Hornet (CV-8) (1943) 266 m
USS Franklin D. Roosevelt (1943) 295 m

Današnje ameriške letalonosilke
Nimitz-class aircraft carrier 332.8 m
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Baš si pametan
zmaga.gif

Ne z zadnjim Su-33 je bila težava da je pač pilot zgrešil pristajalno za slabih 5 metrov ni bil problem v nobenem katapultu. Je pa slabost vzletanja brez katapultov v tem da lahko nosijo veliko maj oborožitve kot bi jo drugače.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Palmyra pa bo zgleda padla spet v roke ISISu.

Tega pa res ne razumem.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Če sem jaz naiven, in to me vpraša človek, ki dela za in verjame v Rdečo kapico...
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Palmira v vojaškem smislu trenutno ne pomeni kaj dosti... Tudi takrat, ko so jo osvobodili je pomenila zgolj politične točke Asadu in Rusom v mednarodni skupnosti, vojaško pa tudi takrat ni pomenila nič... Palmiro je branil NFD in v njej je bilo malo civilistov, pa še te so sedaj evakuirali.... Rusi so iz Palmire odšli že pred precej časa...
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
After intense Russian Airstrikes, ISIS retreated to al-Basteen outskirts of Palmyra, clearing its positions inside the city. --- Breaking: Info : Russian strategic bombers (TU ) Used in bombing and destroy #ISIS around #Palmyra --- at least 18 RuAF attack helicopters are now defending Palmyra plus every ready to go jet in the SyAAF and RuAF --- Breaking : Hizbmedia : #Palmyra Under Syrian Army control ---- Izgleda, da jih dobr polivajo..
 
I

Izbrisan uporabnik #488

saj to me čudi, ker v puščavi je fantazija za helikopterje in letala

to je verjetno musliæevje, ki je stisnilo iz Mosula in še od kod, verjetno dogovor s Turki, da so malo pritisnili

po moje pa je strateško pomembno, poleg nafte...
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
saj to me čudi, ker v puščavi je fantazija za helikopterje in letala

to je verjetno musliæevje, ki je stisnilo iz Mosula in še od kod, verjetno dogovor s Turki, da so malo pritisnili

po moje pa je strateško pomembno, poleg nafte...
Ne, trenutno ni.. Bo pa, ko se bo zares šlo na ISIS... Trenitno ima SAA, bolj nujne stvari v paci. Žepi okoli Damaska in Idlib...Drugače pa ... Sarah Abdallah @sahouraxo 5m5 minutes ago

BREAKING: Thank God. The Syrian Arab Army is back in full control over #Palmyra.
ISIS's offensive has failed.
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Aha, da ne pozabim... Včeraj zaradi peščenega viharja avijacija ni mogla delovat, zato je lahko ISIS tudi toliko napredoval...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.094
3.173
113
Palmira res nima strateške vrednosti bi bila pa velik poraz in velika moralna zmaga ISISa. NDF ki brani Palmiro je totalno nesposoben kar so že mnogokrat dokazali. Poveljniki. So nesposobni vojaki pa neusposobljeni. In potem dobiš to kar se trenutno dogaja.
 

boomslang

Fizikalc
10. nov 2014
1.397
0
36
Hja.. NDF, je pač rezerva in ni namenjena nekim resnim vojaškim operacijam... Bolj je zanimivo, zakaj je ISIS napadel Palmiro ravno sedaj, ko pada Alep... Saj ne, da jih tolčejo tako pri Raki, kot pri Mosulu, oni se spomnijo in napadejo Palmiro.. Naklučje ali pač... ?? Jaz ne verjamem v naključja... Mimogrede.. Nihče pri zdravi pameti ni pričakoval napada , zato, pa ga je tudi branila NDF .. Toliko neumen tudi ISIS ni.. Druga stvar pa je seveda, da mra ISIS početi tisto, kar drugi ukažejo... Kdo so pa ti drugi naj pa vsak sam zaključi...