Rusi v Siriji

NeBluzi

Pripravnik
16. okt 2012
168
3
18
Ja tudi meni se zdi zanimivo kako Rusija doživlja drugo pomlad, čeprav je cena nafte relativno nizka.
Glede Kitajske se pa uresničujejo napovedi: stoletje ZDA je minilo začenja se stoletje Kitajske. Na nek način se to kaže tudi v tej vojni.

Bo še zanimivo.
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Ker Rusi prodajo 4+ gen motorje samo v paketu s par tonami kosovnega odpada
smile-1.gif
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
<object width="640" height="505"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/nMA4B2ZnQ2o&hl=en&fs=1&hd=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/nMA4B2ZnQ2o&hl=en&fs=1&hd=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="505"></embed></object>

Na hitro pogledal.

Na začetku kažejo bombardiranje žitnih silosov in verjetno čistilne naprave, kot da gre za uničevanje naftne infrastrukture, vsi tovornjaki na meji so navadni kesonarji, nobene cisterne, okej, lahko vozijo 200l sode, ampak je to zelo neučinkovito in nobena označena "švercpot" ne gre skozi območje padca Su-24, vse precej km vzhodno.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.877
107
63
štajerska
mene te trditve ne prepričajo, ker so na slikah bili tudi mešalci za beton. malo sem skeptičen, da je v vseh teh tovornjakih bila nafta.
Verjetno je tudi bila, ne pa samo nafta. tudi ogen bi verjetno bil malce večji in bi še danes gorelo

se mi zdi, da si ga dobro zadeli
2343838-CVNGrSSW4AAtLhB.jpg
 

Priponke

  • 2343838-CVNGrSSW4AAtLhB.jpg
    2343838-CVNGrSSW4AAtLhB.jpg
    75,6 KB · Ogledi: 141
Nazadnje urejeno:

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik boomslang pravi:
Citat:
Uporabnik Pac_Man pravi:
Zgleda res fascinantno, ampak motorji so bolj ali manj smeh. Zato tudi kupujejo Su-35 - če bi Rusi prodali samo napredno izvedenko AL-31 ali AL-41 bi vzeli samo motor. Ostale tehnike nebi komentiral, ker se o letalu premalo ve.
Se strinjam in sem dal, kot primer.. Še vedno pa ne dobimo odgovora, zakaj rabijo lovce 4. generacije, če so že sami razvili peto generacijo... Nasploh se Kitajce v marsičem podcenjuje in cena za to bo verjetno precej mastna... Kot naprimer, včerajšnja novica, da bo MMF sprejel po novem letu v košarico svetovnih rezervnih valut ( dolar, jen, euro in funt ), še kitajski juan, ki tako postane konvertibilen... Novica, ki gre mimo večine modrecev, ki pa bo lahko že kmalu povsem spremenila globalni finančni svet... Pa pustmo stat, ker smo že globoko v offu... hm.. Morda, pa tudi ne...
ja po obliki je že mogoče peta generacija oziroma ji tako pravijo američani. kaj je v opremi je pa vprašanje, tega se na sliki n vidi. sicer zakaj razvijati nekaj od začetka če lahko kupiš?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik NeBluzi pravi:
Ja tudi meni se zdi zanimivo kako Rusija doživlja drugo pomlad, čeprav je cena nafte relativno nizka.
Glede Kitajske se pa uresničujejo napovedi: stoletje ZDA je minilo začenja se stoletje Kitajske. Na nek način se to kaže tudi v tej vojni.

Bo še zanimivo.
druga pomlad je že nekaj časa. pravzaprav odkar je putin, ker enostavno drži vse tiste oligarhe na kratko. če jih nebi bi 90% države pokradli. saj rusija nima samo nafte ampak prej je vedno bil problem v korupciji. denar je šel samo v žepe oligarhov vsi ostali so pa hirali.
 

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
V zadnjem letu se je že tako ogromen delež premoženja pod kontrolo enprocentarjev in podobne nesnage še povečal.

Navalny je sicer ta teden dal ven en 45 min dokumentarec.

https://twitter.com/christogrozev

Citat:
Navalny investigation: top prosecutor's wives in joint businesses with wives of leading organized criminal group https://youtu.be/eXYQbgvzxdM < First ladies club

Incredible. Greece's most luxurious hotel is owned by Russia's Chief Prosecutor's son. https://youtu.be/eXYQbgvzxdM (Navalny investigation)

Čakam angleške podnapise, da prilepim v temo o Putinstanu.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.877
107
63
štajerska
v principu je vseeno ali so to žitni silosi ali niso , je pa mala verjetnost, da imajo tile posnetki neke veze z nafto ( razen v rezervoarjih tovornjakov )
Ni nekega pravega dima in ognja. Nafta drugače kar lepo gori in se lepo kadi.
Izgleda, da tu rusi nekaj mutijo
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.877
107
63
štajerska
če se ne motin, pa so to "skladišča nafte" ali kar koli pač , ki bi naj bila v al-Salwa ( kjerkoli to pač je ), ki so na oni sliki v zgorjem desnem kotu : 35°35'51.6"N 36°51'51.6"E

google map
2344029-bn2.jpg
 

Priponke

  • 2344029-bn2.jpg
    2344029-bn2.jpg
    143,7 KB · Ogledi: 151

Pac_Man

⋆Распут&
10. maj 2014
2.211
0
36
Jup, hvala za tole
smile-1.gif


Manjka še lokacija spodaj desno.
 

ceedevita

Majstr
24. jul 2009
6.877
107
63
štajerska
mislim, da je jezero. ampak če je to rafinerija sem jaz bicikl

rafinerija v siriji iz zraka izgleda takole : rafinerija Homs

rafinerija Baniyas


narobe pa bi bilo, če bi vse posnetke v isti koš metali. Nekaj posnetkov resnično prikazuje uničenje skladišč nafte
tam se tudi lepo gosti dim vidi ..



 
Nazadnje urejeno: