Ravnatelj Hajdina

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.731
5.879
113
Junija out, avgust: kje ste ?


 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.731
5.879
113
Kako visoke so v resnici plače učiteljev, ki jih kronično primanjkuje
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.606
5.805
113
Junija out, avgust: kje ste ?


"V času pomanjkanja učiteljev imamo direktorje, ki varčujejo s tem, da za dva meseca prekinejo plačo. To se mi zdi absurdno in neracionalno. Tveganja zato, da si bo človek našel službo drugje, so verjetno velika. Preprosto me ta logika osupne."

Štruklja sicer ne maram, a tukaj ima prav. Takšno prakso bi pričakoval na kakšnem privat podjetju, ki diha na škrge, ali pa ima direktorja s kakšno psihično motnjo. Da pa je to praksa ravnateljev samo zato, da privarčujejo?
Iz lastnih izkušenj povem na glas; Ravnatelji so največja mafija na lokalnem državnem nivoju takoj za župani! Ne predstavljate si koliko denarja se pokrade preko ravnateljevih podpisov.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.731
5.879
113
Štrukelj ima po nekaterih ocenah za 26 milijonov eur premoženja.

Ampak kot kaže dela predvsem zase, SVIZ je bolj stranski projekt.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: 8888 in jonny77

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Da pa je to praksa ravnateljev samo zato, da privarčujejo?
Iz lastnih izkušenj povem na glas; Ravnatelji so največja mafija na lokalnem državnem nivoju takoj za župani! Ne predstavljate si koliko denarja se pokrade preko ravnateljevih podpisov.
Kaj točno s tem ravnatelj prišpara? Bo treba malo ZOFVI prebrat. Plače so financirane iz strani države. In tukaj ravnatelj nič ne prišpara oziroma nič ne pridobi. Če delavca ni država za njega ne da za plačo. Če delavec je pa država da dnar za plačo.

81. člen
(obseg sredstev iz državnega proračuna)

(neuradno prečiščeno besedilo)​

(1)Iz sredstev državnega proračuna se zagotavljajo plače s prispevki in davki ter drugi osebni prejemki na podlagi sistemizacije in zasedbe delovnih mest v skladu z zakonom, normativi in standardi, metodologijo za določanje obsega sredstev na udeleženca izobraževanja ter s kolektivno pogodbo ter plače s prispevki in davki in drugi osebni prejemki za pripravnike:
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.376
6.533
113
pri taščici
"V času pomanjkanja učiteljev imamo direktorje, ki varčujejo s tem, da za dva meseca prekinejo plačo. To se mi zdi absurdno in neracionalno. Tveganja zato, da si bo človek našel službo drugje, so verjetno velika. Preprosto me ta logika osupne."

Štruklja sicer ne maram, a tukaj ima prav. Takšno prakso bi pričakoval na kakšnem privat podjetju, ki diha na škrge, ali pa ima direktorja s kakšno psihično motnjo. Da pa je to praksa ravnateljev samo zato, da privarčujejo?
Iz lastnih izkušenj povem na glas; Ravnatelji so največja mafija na lokalnem državnem nivoju takoj za župani! Ne predstavljate si koliko denarja se pokrade preko ravnateljevih podpisov.
Vsaj na nasi osnovno soli se nisem slisal za prekinitev zaposlitve za čas počitnic.
Ne vem pa kako to na sresnji soli laufa. To pa mogoce spoznam v naslednjih letih.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Iz lastnih izkušenj povem na glas; Ravnatelji so največja mafija na lokalnem državnem nivoju takoj za župani! Ne predstavljate si koliko denarja se pokrade preko ravnateljevih podpisov.
Po moje je največja težava v tem, da so ravnatelji večinoma učitelji. In vodenje šole ni enako vodenju enega razreda učencev.
Sam vidim izreden napredek v dveh letih, kar so pri nas pripeljali ravnatelja od zunaj.
Prej je bila totalna anarhija, kupčkanje, gašenje požarov, prilizovanje, izsiljevanje, itd. Še po medijih je bila šola. No, v teh dveh letih se je zadeva precej spremenila na bolje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Saj tudi zunanji so učitelji, samo iz druge šole al pa zavoda :) vsaj oš.

(2) Za ravnatelja javne šole je lahko imenovan, kdor ima najmanj izobrazbo, pridobljeno po študijskih programih za pridobitev izobrazbe druge stopnje, oziroma raven izobrazbe, pridobljeno po študijskih programih, ki v skladu z zakonom ustreza izobrazbi druge stopnje ter izpolnjuje druge pogoje za učitelja ali za svetovalnega delavca na šoli, na kateri bo opravljal funkcijo ravnatelja, ima najmanj pet let delovnih izkušenj v vzgoji in izobraževanju, ima naziv svetnik ali svetovalec oziroma najmanj pet let naziv mentor in opravljen ravnateljski izpit
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.502
297
83
Kras
www.mtl.si
Aha, potem pa sem napačno napisal. No, ta ravnatelj je bil prej se mi zdi nekaj po ministrstvu, itd.
Kakorkoli, tisto mlako je premešal in sedaj zadeve bistveno bolje delujejo.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.537
1.071
113
Titograd
Klasika, prišel je od drugod in ne ve in se mu tudi gladko hebe kdo s kom, kam, zakaj, od koga starš je dal za novo fasado, parket v telovadnici itd. ...pač prideš in neobremenjeno razfookaš plevel.

Ko pa je domač ravnatelj, po možnosti z frocom na isti šolk, pa mu je froc zaščiten ko beli medved, pa vsi znanci ki so mu priliznjeni tudi. Videno stokrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

luka51

Guru
16. avg 2007
14.349
5.625
113
Ni glih tak ne. Problem je da je 80% folka nesposobnih za ravnatelja. Če so se že prej v rzredu bali kaj bojo ap starši rekli kak bo pol ravnatl. Pa nima veze al je zunanji al notranji. Pa še v šoli za ravnatelje jim take bedarije razlagajo da brezveze. Pol je pa kaka teoretičarka in vse vzame za sveto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe