Problemi s povezavo na net - modem vs. router

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.485
758
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Kaj sva ze dva? Jaz vem, kaj je to PS ... je moj EMSO taksen, da sem to se dozivel na lastni kozi
smile-1.gif
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Evo fantje... Tko je to....
@ stein: ps- pravila službe, fraza pač...

Ostali:
Hvala vsem za odgovore. Za začetek naj povem, da se z IT-jem neposredno ukvarjam skoraj že 15 let in da ni da ni situacije v kateri še nisem bil. Tudi takšne osnovne prčkarije, kot je namestitev routerja na modem sem delal že najmanj 10x. Jasno, da se vedno zajebavaš unih 15 minut, ker od ene do druge zgodbe pač pozabiš določene detajle. Kar pa se tega zadnjega primera tiče pa ne morem verjet.. obolevam!

Vse zresetirano, vse factory restorano, 5x klical na Telekom, druge face - iste informacije. Vse nastavljeno tako kot mora biti. Pamet odpove, logika tudi.

Sedaj je edina varianta , da zamenjam obe kišti, modem in router, pa da vidimo...

LPM;
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.593
1.461
113
Citat:
Uporabnik matt pravi:
Naredil vse po ps-u, pa router pri vzpostavljanju povezave se vedno javlja : "can not get IP address from PPPoE server"

Pojma nimam kaj bi lahko bilo...

Torej si že poklical tehnično pomoč in mulcu na drugi strani rekel, naj se poveže na tvoj modem in ga nastavi v bridge mode?
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
A če direkt vežeš PC na modem in narediš PPoE, pol dela?

Jaz sem s FritzBoxom dobil sive lase, kriv je bil KABEL!!!
 

matt

yeeeehaaaaw
20. jul 2007
866
0
16
Klical mulca in je nastavil. Sedaj znam nastaviti tudi sam
smile-1.gif
. Če povežem PC in modem in modem konektam na net (skonfiguriram na modemu), zadeva dela. Nisem pa poskusil tako, kot praviš ti, da samo skonektam potem pa PPPoE nastavim na PC-u.

Kar se kablov tiče: tudi to sem imel v mislih. Zamenjal kable. Isti šmorn.
LPM;
 

MadMitch

Fizikalc
29. sep 2008
6.163
0
36
Če dela PPoE (pc-modem-cel svet), potem je haklc nekje na routerju.
V nastavitvah moraš izbrati PPoE, vnesti username in password, to je verjetno jasno, ko beli dan. To naj bi bilo vse.
Če se je spredaj prižgala zelena lučka, potem povezava je.

PS: Na PCjih in routerju še prej izberi DHCP, ne vpisuj nobenih IPjev.