Problem v naslovi v Garmin Mobile XT!

Nextor123

Zelenc'
5. jul 2010
8
0
1
Pozdravljeni!

Na Nokiji N79 imam naložen Garmin Mobile XT (5.00.60) in imam problem z iskanjem naslovov! Npr. grem pod Kam? -> Naslovi -> Izberem državo "Slovenija" -> preišči vsa mesta -> vnesem moj domači kraj "Vitovlje" -> Vnesem hišno številko "5" in dam naprej nato se mi pojavi samo gumb pojdi in zemljevid in neki telefonček še je zgoraj brez naslova... če dam "pojdi" mi vrne napako "napaka pri izračunu rute do cilja", če dam "zemljevid" mi naslov pravilno pokaže na zemljevidu
rolleyes-1.gif



Imam zadnjo verzijo MapSourca in v njem naloženi karti CNE 2011.10 in AR 3.10 original! Img sem si naredil tako, da sem v CNE 2011.10 izbral vse države razen "Slovenije, Hrvaške, BIH, Srbije, Črne Gore, Makedonije in Albanije nato sem že izbral celotno AR 3.10 in vse skupaj poslal na spominsko kartico!

V čem je keč?
sprasujem se.gif
 

Nextor123

Zelenc'
5. jul 2010
8
0
1
Ja če pustim te države označene mi končni img pride čez 2GB, ki ga ne prebavi ne moj nuvi (350) niti garmin mobile xt! Pa tudi rad bi se znebil potrebe po preklaplanju med kartami zaradi prekrivanja...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Saj lahko City Navigatorja spakiraš v en fajl (GMAPSUPP.IMG), Adrio pa v drugega (GMAPSUP2.IMG), pa bo šlo. Tako imaš dva fajla, oba pod 2GB. Saj preklapljanje med kartami pa res ni tak problem, ali pač?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
A ne bi blo boljše brisat držav, katere v bližnji prihodnosti ne boš obiskal - kot so skandinavija, romunija, bulgarija, ukraina,
portugalska, španija itd?! Sicer pa je CELA EU manjša kot 2GB in normalno deluje na 2GB karticah in napravah, ki imajo
dovolj notranjega pomnilnika.

Karte lahko daš tako, kot je to v navadi... CNEU - gmapprom.img, ostala solata gmapsupp.img
 

Nextor123

Zelenc'
5. jul 2010
8
0
1
Ja dopovej ti to mojemu nuviju 350, da naj bere GMAPSUP2.IMG...

Čemu [censored] je pol sploh namenjen MapSource, če začne takoj vse onegavit, ko odstranim neko državo iz karte?
stupid-1.gif


Želel bi samo CNE brez EX-YU z AR 3.10 na spominski kartici, katero bi lahko koristil v telefonu in nuviju, pa še to zgleda da sem bom moral 5x štihnit zraven, da bo zadeva delovala normalno!
uf-1.gif
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Prav ti je, kaj pa mrdaš in brišeš iz kart tisto kar ni treba. Imam na SE X1naloženo EU, AR, Grčijo, TOPO in BC, pa nimam problema z iskanjem naslovo niti z rutanjem. Pa sem vse naredil z MapSource!
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.279
191
63
Citat:
Uporabnik Nextor123 pravi:
Ja dopovej ti to mojemu nuviju 350, da naj bere GMAPSUP2.IMG...

Potem pa tako, kot pravi Zgaga - GMAPPROM.IMG in GMAPSUPP.IMG.
Ne vem pa, kje si sedaj pobral Nuvija. A ni bilo govora O Nokii in GM XT? XT zna brati vse tri fajle.
 

Nextor123

Zelenc'
5. jul 2010
8
0
1
Ojoj... najvejčji hamer, ki obstaja prosim!

Ker so karte v MapSource programu odklenjene na CARD ID, bi želel, da so vse kartografije v enem IMG-ju na eni spominski kartici in, da se med seboj ne prekrivajo! Se pravi, da jas lahko to kartico vstavim v garmin napravo ali v telefon, ki ima naložen Garmin Mobile XT (5.00.60). Zadeva z odstranjenimi Ex-Yu državami in AR 3.10 v enem IMG filu dela normalno v garmin napravi, ampak zatakne se pri Gramin Mobile XT-ju ker, ko dam "Preišči vsa mesta" in vnesem katero koli ulico/kraj in hišno številko mi Garmin Mobile XT vrne "napaka pri izračunu rute do cilja", ampak to samo za države, ki jih nadomešča AR 3.10. Če v MapSourcu označim celoten CNE in AR ter pošljem na kartico, pa nastane prevelik IMG in ga ne zazna ne Garmin Mobile XT in ne Garmin naprava!

Rad bi samo dosegel, da bi imel en IMG file na spominski kartici z kartami CNE 2011.10 brez EX-YU + AR 3.10 in bi to kartico lahko menjaval med garmin napravo in telefonom z Garmin Mobile XT!!!
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
553
89
28
Hja... kupi večjo kartico? zaradi velikost ti ne zazna ne garmin ne G XT datoteke? Potem pa zmeči vem države ki jih ne rabiš pa bo manj placa porabil pa menda bo pomagalo. Sej AR je velika okoli 150 MB torej toliko zmeči ven... če pa raboš obe karti potem pa 2 kartici. AR gre 256 MB... in maš 2 kartici in ju iščeš tko kot jaz občasno.
 

Macola20

Pripravnik
17. sep 2007
286
2
18
Citat:
Uporabnik Nextor123 pravi:

Rad bi samo dosegel, da bi imel en IMG file na spominski kartici z kartami CNE 2011.10 brez EX-YU + AR 3.10 in bi to kartico lahko menjaval med garmin napravo in telefonom z Garmin Mobile XT!!!

Sam imam tako kot želiš imeti ti, EU+AR in mi lepo dela na Nokiji, je pa res da sem ven zmetal nekaj držav (po večini tiste, ki jih je naštel Zgaga) tako da je bil skupen prenos malo pod 1990 MB in vse normalno deluje.

Edit: Ni mi pa jasno zakaj hočeš imeti 5.00.60, zate je primernejši 5.00.50.
 
Nazadnje urejeno:

Nextor123

Zelenc'
5. jul 2010
8
0
1
haha omfg! Sploh obstaja kdo tu ki bere celotne poste?

Ni problem v kartici, kartica je 4GB!

Sploh ni problem v alternativah, ampak v tem zakaj ne morem več brskat po vsem mestih hkrati (Preišči vsa mesta) če v mapsourcu združim katografiji City Navigator Europe 2011.10 (brez, da bi označil EX-YU države, ker so že v AR) ter Adria Route 3.10 in ju dve pošljem na spominsko kartico kot en IMG file!!!!!
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.542
4.476
113
49
Na sončni strani ALP
Ti zgleda tudi ne bereš celotne poste?! Ker če bi, bi že davno videl, da VSI OSTALI uporabljamo EU karto s celotno ex-YU.
rolleyes-1.gif

Brišejo se države katerih ne potrebuješ. Če hočeš AR, si vklopiš AR, če pa CN pa AR izklopiš. VEDNO SAMO ENA KARTA!!!!
10.gif