Prekršek, ki ga nisem storil in kazen

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Sodišče je pričelo postopek pritožbe in za vsako upravno dejanje je potrebno plačilo takse, ki ga določa ZUT. Sam si s pritožbo sprožil to dejanje in sodiše ti bo izterjalo takso, razen če se z višino ne strinjaš, to pa jim moraš utemeljiti.
Kar se tiče kazni za prekršek je to drugo dejanje, vendar dvomim, da ti bo uspelo, saj je že sklep sodiša, da s pritožbo vložil prepozno.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Saj zato sem takso plačal pred dvemi dnevi. Kaj bo pa z njenim prekrškom, bom pa videl. Za primer neplačila SODNE takse je navedeno, da se odstopi DURS-u ali sodišču. Drugega ne piše nič.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Mislim, sa si postopal edino pravilno saj v nasprotnem primeru, bi se ti na tvoje premoženje vsedla davčna in dolg izterjala. Kako pa bo z samim postopkom pritožbe (ugovora) pa sem ti že opisal. Bojim se da bo sodišče tvojo pritožbo (ugovor) zavrglo kot vloženo prepozno, vsaj tako lahko sklepam iz tvojega navajanja. Upam, da si razumel, da taksa nima nobene zveze s prekrškom, temveč z dejanjem, ki si ga s pritožbo (ugovor) sprožil ti sam, sodišče (vsak upravni organ) pa ti ga mora pred pričetkom dejanja tudi obračunati oziroma če ne gre drugače, izterjati preko drugih inštitucij.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
ksz..

Na lepe oči več ne pali če spišeš pritožbo kjer navajaš da je vozil družinski član, katerih ti ni potrebno ovaditi. Letos sem se s parimi takšnimi primeri posredno srečal in so padli v vodo...ti moraš dokazovat, da ti nisi vozil svoj avto ipd., in to s konkretnimi dokazi. Seveda sedaj govorimo o tem, da si naredil prekršek vendar ga nočeš plačati in mutiš, najdeš koga za pričo, imaš kakšne račune iz trgovin ipd....sam to se ne splača tvegat, lahk celo sranje narediš. V kolikor pa resnično nekdo drug naredi prekršek s tvojim avtom, pa kot so že napisali, dobiš izpisek oz. potrdilo službe da si bil na šihtu, tudi kakšne račune kjer si bil v tistem trenutku ipd. Je pa ena lušna caka za stacionarce.....samo moraš zaupat svoji ženski in pač noben ne vozi "svojega"
smile-1.gif
...dva primera letos....fant je vozil od bejbe avto na avtocesti, slikal radar 20 km/h preveč.....v pritožbi na kazen se je punca napisla da ona ni vozila avta, da ga posoja družinskim članom, katerih ni potrebno ovaditi in priložila potrdillo da je bila v tistem trenutku v službi.....zadeva padla v vodo. Drug primer pa je bil ko je bil avto pisan na fotra, vozil sine...izšlo se je enako kot v prejšnjem primeru.
 
Nazadnje urejeno:

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik DejanB pravi:
Bojim se da bo sodišče tvojo pritožbo (ugovor) zavrglo kot vloženo prepozno . Upam, da si razumel, da taksa nima nobene zveze s prekrškom, temveč z dejanjem, ki si ga s pritožbo (ugovor) sprožil ti sam, sodišče (vsak upravni organ) pa ti ga mora pred pričetkom dejanja tudi obračunati oziroma če ne gre drugače, izterjati preko drugih inštitucij.


Sodišče je že pred tremi meseci zavrnilo moj ugovor zaradi dneva zamude za pritožbo. Takrat so napisali, da mi bo sodna taksa odmerjena kasneje, kot sem že napisal, če sem pa sodno takso že plačal ali se z višino le te ne strinjam, pa lahko dam ugovor na višje sodišče. Kot sem rekel, sem zaradi nepritožbe dobil pred nekaj dnevi omenjen Plačilni nalog za plačilo sodne takse.. V nobenem primeru nisem dobil naloga, da plačam kazen za njeno hitrost (saj ni bilo tako hudo kot npr. za kazenske točke). Imam dve "sodbi", kjer ni nikjer omenjena kazen za hitrost, ampak le za Sodno takso.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik feler pravi:
ksz..

Na lepe oči več ne pali če spišeš pritožbo kjer navajaš da je vozil družinski član, katerih ti ni potrebno ovaditi. Letos sem se s parimi takšnimi primeri posredno srečal in so padli v vodo...ti moraš dokazovat, da ti nisi vozil svoj avto ipd., in to s konkretnimi dokazi. Seveda sedaj govorimo o tem, da si naredil prekršek vendar ga nočeš plačati in mutiš, najdeš koga za pričo, imaš kakšne račune iz trgovin ipd....sam to se ne splača tvegat, lahk celo sranje narediš. V kolikor pa resnično nekdo drug naredi prekršek s tvojim avtom, pa kot so že napisali, dobiš izpisek oz. potrdilo službe da si bil na šihtu, tudi kakšne račune kjer si bil v tistem trenutku ipd. Je pa ena lušna caka za stacionarce.....samo moraš zaupat svoji ženski in pač noben ne vozi "svojega"
smile-1.gif
...dva primera letos....fant je vozil od bejbe avto na avtocesti, slikal radar 20 km/h preveč.....v pritožbi na kazen se je punca napisla da ona ni vozila avta, da ga posoja družinskim članom, katerih ni potrebno ovaditi in priložila potrdillo da je bila v tistem trenutku v službi.....zadeva padla v vodo. Drug primer pa je bil ko je bil avto pisan na fotra, vozil sine...izšlo se je enako kot v prejšnjem primeru.

Pa saj bistvo tvojega sporočila sem napisal malo višje.

S tem, da je bilo v mojem primeru res.

Zakaj sem dal malo višje
hysterical-1.gif


ker sem ji to omenil (naj plača kazen oz. sem ji rekel 50 EUR, ostalo bom pa jaz zaradi zamude pritožbe), ona pa je rekla, da jo izsiljujem za denar.
bonk.gif
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Torej če povzamem, sodišče tvoje pritožbe sploh ne bo obravnavalo, saj je v ugotovitvenem postopku ugotovilo, da je bila pritožba vložena nepravočasno (prepozno). Z omenjenim ti je dalo vedeti, da nisi izkoristil možnosti, ki ti jo je dal MOL, da v določenem roku (navedenem v prekršku) vložiš pritožbo (ugovor).
Torej ostane v veljavi prekršek, ki ti ga očita MOL in si tega zavezan plačati, saj se v zakonitem roku nanj nisi pritožil.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Verjetno res
frown-1.gif


Samo zakaj sem potem dobil zraven Sklepa sodišča še neomenjeno položnico za prekršek brez datuma oz. roka plačila?
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Zdaj si me pa malo zmedel, kaje je to "neomenjena položnica za prekršek"? V prvem postu si namreč napisal, da si prejel plačilni nalog na katerega, povzamem samo tvoja izlaganja "sem se upravičeno pritožil". Čeprav so vsa dejstva do sedaj kazala na to, da si se pritožil prepozno torej je enako kot da se nisi pritožil. Ampak sedaj se vprašam "na kaj si se pritožil" če sedaj govoriš o "neomenjeni položnici za prekršek"?
Za sodišče in MOL je prekršek postal pravnomočen torej pomeni, da je izvršljiv in ga je potrebno plačati, saj začnejo teči zakonite obresti.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Gal pravi:
Verjetno res
frown-1.gif


Samo zakaj sem potem dobil zraven Sklepa sodišča še neomenjeno položnico za prekršek brez datuma oz. roka plačila?

Kot sem ti že napisal, takoj plačaj položnico za prekršek (ki si jo očitno dobil) in bo zadeva zaključena. Sicer ni moja stvar, vendar ne razumem zakaj je avto tvoje bivše napisan nate? Se zavedaš da si za vse podobne prekrške pravno formalno odgovoren ti ...
rolleyes-1.gif
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Ja, čeprav sem ji le vljudno povedal, da sem dobil kazen za njen prekršek in da bi bilo pošteno, če ga vsaj delno plača.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
OK razumem. Sodišče ti ne bo omenjalo položnice, saj je za njih merodajna pritožba in to za njih dejanje katero so ti zaračunali. Ker pa so v omenjeni zadevi (pritožba) ugotovili, da ne obstoji pogoj za pritožbo (prepozna pritožba) se s konkretno zadevo (odločanja o kazni) sploh niso "ubadali".
Kar se pa tiče kazni (posebej kdo jo bo plačal), ne bom podajal mojega mnenja in je predmet "obeh udeleženih" od katerih bo, upam, samo en plačnik.
 

DejanB

Pripravnik
19. apr 2013
54
0
6
Maribor
Upam, da bo omenjena tema marsikateremu za poduk ne pa za "prijateljska" naslajanja. Vsak od teh (nas) je lahko naslednji "na zatožni klopi" v vrsti pa smo že vsi. S tem ne kažem na nobenega dobesedno še manj pa osebno.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Citat:
Uporabnik Pravovernik pravi:
Ne nabijaj! Zato pa sodišče oceni, če je pritožba verodostojna. Če imaš uradne papirje, da si bil npr. v službi ali pa na službeni poti, je to dovolj trden dokaz. Pričanje kolegov pač ni (žal).

Če pride do sodišča. Pri večini utemeljenih pritožb postopek ustavi že prekrškovni organ (ki je izdal odločbo o prekršku). In izpis s pristopne kontrole v službi je bil še letos aprila zadost za ustavitev postopka. Brez pravljičarjenja kdo kaj lahko oziroma kdo bi kaj lahko.

@southpark: ne trudi se, enostavno nima smisla, če ne razumeš razlike med dokazom in pravljico za lahko noč.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik jello pravi:
@southpark: ne trudi se, enostavno nima smisla, če ne razumeš razlike med dokazom in pravljico za lahko noč.

priden.gif


Torej če smo s kolegi na pikniku in me en prosi če mu posodim avto, da gre do trgovine po čike in ga vmes slikajo to pomeni, da moram jaz plačat, ker pričevanja kolegov niso verodostojna. Če šef napiše, da sem bil takrat v službi, pa je? En s.p.-jevec, ki ima zaposlenega sorodnika bo potem verodostojen? Ja bravo sodstvo (ali pa ti, ki trdiš, da je razlika).
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik jello pravi:
@southpark: ne trudi se, enostavno nima smisla, če ne razumeš razlike med dokazom in pravljico za lahko noč.

priden.gif


Torej če smo s kolegi na pikniku in me en prosi če mu posodim avto, da gre do trgovine po čike in ga vmes slikajo to pomeni, da moram jaz plačat, ker pričevanja kolegov niso verodostojna. Če šef napiše, da sem bil takrat v službi, pa je? En s.p.-jevec, ki ima zaposlenega sorodnika bo potem verodostojen? Ja bravo sodstvo (ali pa ti, ki trdiš, da je razlika).

Če če če če če če če........sem pozabil da smo za šankom.

Napisal sem da sem jim z izpisom iz ure v službi dokazal da sem takrat bil v službi in ne 50 km stran kjer je bil slikan avto. Slikan je bil od zadaj, torej videlo se je samo tablico, model avta pa že bolj slabo, kaj šele voznika (ampak to nima veze). OK, napisal sem jim še to da so na podlagi njihovih dokazov (oziroma evidenc) ugotovili kdo je lastnik vozila, ne pa tudi kdo je avto vozil. Jaz sem jim dokazal da ga nisem, zdaj so na vrsti oni. In tukaj se zadeva ustavi. Če bi šlo tako kot ti praviš bi tukaj lahko oni rekli da 100m naprej od radarja je stala pa njihova čistilka, ki bo potrdila da sem bil za volanom jaz....njeno menje namreč šteje ravno toliko kot mnenje tvojih pivskih bratcev oziroma tvojega šefa mislim s.p.-ja mislim kogarkoli že.....