Prekršek, ki ga nisem storil in kazen

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Da poenostavim, bivša je z mojim avtom vozila prehitro (Ljubljana). Dobil sem plačilni nalog redarstva, ki sem ga utemeljeno zavrnil. Okrajno sodišče v Ljubljani mi je Zahtevo za sodno varstvo zavrnilo, ker naj bi pritožbo oddal dan prepozno (sicer po dokumentih ne, ampak pustimo to in sklepajmo, da je to res, saj nisem jaz dvignil pošte).

Na ta Sklep se nisem pritožil. V le tem pa piše, da sem dolžan plačati sodno takso v višini, ki bo odmerjena v skladu z Zakonom o sodnih taksah.

V obrazložitvi piše, da moram po 3. odstavku 147. člena ZP-1, ki se v postopku z zahtevo za sodno varstvo, plačati sodno takso.

Zdaj je prišel "Plačilni nalog za plačilo sodne takse" s strani Mestne občine Ljubljana (ne razumem, ali se je sodišče pobratilo z MOL-om).

Zadeva: Poziv za plačilo sodne takse zavezancu
Zveza: Sklep sodišča

in me pozivajo, "naj v roku 15 dni plačam sodno takso (50,00 EUR), ki je še nisem plačal".

Navedeni znesek naj plačam na račun SODIŠČA, čeprav je na plačilnem nalogu naveden MOL.

Pravni pouk: Lahko se pritožim, če sem že plačal ali da je taksa nepravilno odmerjena.

Zanima pa me:

1. Če plačam sodno takso, ali imam glede na Sklep sodišča in Plačilni nalog MOL (ki omenjata le to) mir pred njimi glede bivšine prekoračitve hitrosti?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem po kateri logiki bi te to oprostilo plačila kazni... Oprostilo te bo samo tako, da bo bivša priznala, da je plačala in bodo njej dali kazen za plačat.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Gre za to, da sta oba naloga (oz. Sodbi), tako sodišča, kot MOL-a glede takse, ki jo moram plačati, in ne prekrška, ki ga je storila.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Mogoče ker kazni pošlje in terja Policija? Ne vem, samo predvidevam, ampak kazni pa vseeno ne vem na podlagi česa bi bil oproščen.

MOL pa mogoče pošilja ker so te slikali redarji? Ti piše kdo oz. kje so jo dobili?
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Vse piše. Sicer so se zmotili v naslovu za 3 km, pa baje to ne vpliva na rezulatat kazni.

Pa ni bila policija, ampak MOL.

Mislil sem bolj v smislu nesposobnosti javne uprave, da so naredili napako s sodnim Sklepom oz. plačilnim nalogom, kjer terjajo le Sodno takso.

Sicer pa bi bilo glede na moje izkušnje s to javno upravo (in kolikor sem zaradi njihovih napak izgubil) edino pravilno.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ja kdo bo pa kazen plačal

Davkoplačevalci
cheer.gif
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
A so ti napisali da si oproščen plačila, ali je pač samo pisalo da plačaj takso??
Ker če ni pisalo da si oproščen plačila kazni, potem ta še sledi s kakšnim drugim dopisom.

Je pa vse pobrkano s temi sodišči,redarstvi...mislim da je nekaj v tej smeri da razbremenijo sodišča...podobno se je meni zgodilo...nekaj pošte od redarstva, nekaj od sodišča, sodba sodišča pa potem preposlana s strani redarstva.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ja kdo bo pa kazen plačal
Kazen za storjeni prekršek plača storilec. Če pa ti plačuješ vse kar pride na tvoj naslov, mi ga pa prosim zaupaj. Bom naslednjo kazen posla kar tebi ob topli zahvali za plačilo
bonk.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Že stomilijontič: Če te slikajo plača lastnik avta. Tvoja naloga je potem, da dokažeš kdo je vozil, če nočeš plačat. Ali morda misliš, da iz slike gredo brskat po bazi slik kdo je v resnici vozil
rolleyes-1.gif
Včasih se je (baje) dalo izognit tako, da si napisal, da je vozil nekdo iz XY države (kak stric iz Bosne), sedaj pa to ne deluje več.

Za vozilo je odgovoren lastnik in pika. Zato tudi ne moreš več registrirat avta brez vozniškega (razen v primeru, da napišeš uporabnika in je potem on kriv za vse), da nebi bilo kasneje izgovorov v stilu ''saj niti vozniške nimam''.
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Že stomilijontič: Če te slikajo plača lastnik avta. Tvoja naloga je potem, da dokažeš kdo je vozil, če nočeš plačat. Ali morda misliš, da iz slike gredo brskat po bazi slik kdo je v resnici vozil
rolleyes-1.gif
Včasih se je (baje) dalo izognit tako, da si napisal, da je vozil nekdo iz XY države (kak stric iz Bosne), sedaj pa to ne deluje več.

Za vozilo je odgovoren lastnik in pika. Zato tudi ne moreš več registrirat avta brez vozniškega (razen v primeru, da napišeš uporabnika in je potem on kriv za vse), da nebi bilo kasneje izgovorov v stilu ''saj niti vozniške nimam''.

Joj, spet nebuloze!
bonk.gif
Lahko zgolj dokažeš, da ti NISI vozil, to je vse kar rabiš. Najlažje to narediš prek izpiska iz službe, iz katerega je jasno razvidno, da si bil takrat in takrat na delovnem mestu in torej fizično nisi mogel bit na mestu prekrška. Ni ti pa NIKAKOR treba povedat, kdo je vozil, saj to ni tvoja dolžnost. Pač poveš v obrazložitvi še to, da je bil v tistem času avtomobil parkiran doma in da ima več družinskih članov dostop do ključev. Potem naj pa policija sama naprej lovi storilca (v praksi se jim itak ne da) in tako je postopek (vsaj proti tebi) ustavljen.
 

jello

Guru
22. sep 2008
10.088
3.824
113
Citat:
Uporabnik Pravovernik pravi:
Pač poveš v obrazložitvi še to, da je bil v tistem času avtomobil parkiran doma in da ima več družinskih članov dostop do ključev. Potem naj pa policija sama naprej lovi storilca (v praksi se jim itak ne da) in tako je postopek (vsaj proti tebi) ustavljen.

Zakaj bi, če pa ni treba? Zakaj bi povedal karkoli več kot je nujno potrebno? Predložiš nesporen dokaz da nisi bil ti in to je povsem dovolj. Ponavadi najbolj flancajo bullshit ravno tisti, ki: a) so res sami storili prekršek ali b) ki ne morejo dokazati da niso storili prekrška.

Organe boli organ kje imaš ti ključe, katera best frendica, s katero sicer trenutno ne govoriš tudi kdaj pelje avto,...blablablabla......

@southpark: če neumnost ponoviš stomiljonkrat (če ti gre verjeti) bo še vedno neumnost.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik feler pravi:
A so ti napisali da si oproščen plačila, ali je pač samo pisalo da plačaj takso??
Ker če ni pisalo da si oproščen plačila kazni, potem ta še sledi s kakšnim drugim dopisom.

Je pa vse pobrkano s temi sodišči,redarstvi...mislim da je nekaj v tej smeri da razbremenijo sodišča...podobno se je meni zgodilo...nekaj pošte od redarstva, nekaj od sodišča, sodba sodišča pa potem preposlana s strani redarstva.

Ni pisalo, da sem oproščen kazni. Kot sem že omenil, pa le ta ni nikjer omenjena za plačilo ampak je samo sodna taksa. Ena od prilog je tudi položnica za plačilo kazni, ki pa ni nikjer omenjena in je tudi brez datuma roka plačila.

Gre bolj za to, da sem jim poslal vso dokumentacijo, da nisem mogel voziti avta v tistem času, oni pa so se obesili na dan zamude ugovora, čeprav po dokumentaciji, ki jo imam, le to naj ne bi bilo res.
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
teleks, SouthPark, Pravovernik in jello, ko sem dobil nalog za plačilo sem vedel, da prekrška nisem mogel storiti, ker nikoli nisem vozil tistega avta, razen enkrat letno na registracijo.
Zato sem se pozanimal, kaj storiti. In razloženo mi je bilo, da rabim dokaz, da v tistem času nisem mogle voziti tega avta.

Le to sem k sreči imel.
Kolikor so mi razložili, pa je pomembno, da povem, da ima dostop do tega avta več DRUŽINSKIH članov, in da mi po ustavi RS ni potrebno povedati, kdo od njih je takrat vozil ta avto. (Zoper bližnjega ni potrebno pričati).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Pravovernik pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Že stomilijontič: Če te slikajo plača lastnik avta. Tvoja naloga je potem, da dokažeš kdo je vozil, če nočeš plačat. Ali morda misliš, da iz slike gredo brskat po bazi slik kdo je v resnici vozil
rolleyes-1.gif
Včasih se je (baje) dalo izognit tako, da si napisal, da je vozil nekdo iz XY države (kak stric iz Bosne), sedaj pa to ne deluje več.

Za vozilo je odgovoren lastnik in pika. Zato tudi ne moreš več registrirat avta brez vozniškega (razen v primeru, da napišeš uporabnika in je potem on kriv za vse), da nebi bilo kasneje izgovorov v stilu ''saj niti vozniške nimam''.

Joj, spet nebuloze!
bonk.gif
Lahko zgolj dokažeš, da ti NISI vozil, to je vse kar rabiš. Najlažje to narediš prek izpiska iz službe, iz katerega je jasno razvidno, da si bil takrat in takrat na delovnem mestu in torej fizično nisi mogel bit na mestu prekrška. Ni ti pa NIKAKOR treba povedat, kdo je vozil, saj to ni tvoja dolžnost. Pač poveš v obrazložitvi še to, da je bil v tistem času avtomobil parkiran doma in da ima več družinskih članov dostop do ključev. Potem naj pa policija sama naprej lovi storilca (v praksi se jim itak ne da) in tako je postopek (vsaj proti tebi) ustavljen.

Zakaj bi pa potem sploh še kdo plačeval kazni (razen ko te osebno dobijo), bi že za vsakogar kdo pričal, da je bil z njim
rolleyes-1.gif
 

Pravovernik

Pripravnik
17. maj 2013
281
0
16
Ne nabijaj! Zato pa sodišče oceni, če je pritožba verodostojna. Če imaš uradne papirje, da si bil npr. v službi ali pa na službeni poti, je to dovolj trden dokaz. Pričanje kolegov pač ni (žal).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
A to je potem selektivno? V službi si lahko, ker je direktor kao dovolj verodostojen, na pikniku pa ne, ker kolegi so enake barabe kot ti?
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
A sta morda spregledala tole:

Citat:
Uporabnik Gal pravi:


Kolikor so mi razložili, pa je pomembno, da povem, da ima dostop do tega avta več DRUŽINSKIH članov, in da mi po ustavi RS ni potrebno povedati, kdo od njih je takrat vozil ta avto. (Zoper bližnjega ni potrebno pričati).
 
Nazadnje urejeno:

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Plačati boš moral tudi kazen, ker ti ugovora niso sprejeli. Razen če daš ugovor na ugovor ...
wink-1.gif


Drugače je pa tako kot so ti razložili popolnoma pravilno. Torej, če bi upoštevali tvoj ugovor ti ne bi bilo treba plačati globe. Tako pa ... hm, če znesek ni visok, plačaj polovičko če je še mogoče (verjetno si rok že zamudil?) in pozabi na zadevo ... najboljše je da od bivše (torej storilke prekrška) terjaš plačilo vseh stroškov, ki si so nastali zaradi postopka ...
 

Gal

Pripravnik
18. mar 2013
384
0
16
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
najboljše je da od bivše (torej storilke prekrška) terjaš plačilo vseh stroškov, ki si so nastali zaradi postopka ...

hysterical-1.gif


Dober hec

Drugače pa polovičke ni že od 8 dnevnega roka od prve pošte. Ali pritožba, ali polovička.

Kdaj bom pa dobil plačilni nalog še za hitrost?

Pravzaprav sem ga, pa ni nikjer roka plačila, niti ni omenjen.