Pokvarjeni DVD/DiVx predvajalniki

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
Doma imam tri nove - a pokvarjene dvd/divx predvajalnike.

Dva ne zmoreta prebrati CD/DVDja, tretjemu pa se mi zdi da je šel ojačevalec ker ne pride nič do zvočnikov-pride pa preko scarta na tv.
Vsi trije predvajalniki imajo celo funkcijo radia.


No, zanima me kaj lahko naredim z njimi? Se splača servisirat, menjat laser, razstaviti in nekako predelati in uporabiti samo ojačevalec in kaj podobno? Al naj jih zabrišem direktno v kanto...
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Glede na to, kakšne so dandanes cene teh zadev (zanemarljivo nizke) se sam odloči, kaj je bolje.
Ti dam en preprost primer:

Imaš mlinček za kavo in ti crkne motorček. Kaj misliš koliko stane motorček ? Ja, prav si ugotovil, torej ... ?

Lep pozdrav
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Če imaš veselje, se boš lotil - saj pokvarit nimaš kej
grin1.gif


Nvm, jst bi tistega s pokvarjenim ojačevalcem probal porihtat tako, da bi probal implentirat ojačevalnik od katerega drugega, če bi se slučajno dalo samo končno vezje menjat...

Sicer pa... načeloma se danes žal ne splača več popravljat, iskat rezervnih delov, ker so preprosto predragi, pa še nimaš 100% zagotovila, da bo delalo potem.

lp
Peter
 

Dzexon

Pripravnik
3. sep 2007
946
0
16
Zadnjič nam je crknil Hyundaiev DVD snemalnik/predvajalnik - ni več odpiral vratc. Garancije ni bilo več, zato sem zadevo odprl in v notranjosti na svoje presenečenje ugledal od računalnikov dobro znana vtiča IDE in molex, slednji se je odklopil in optična enota ni dobivala več napajanja. Vklopil sem ga in zadeva je spet delovala (sicer mi ni jasno, kako se je sploh snel iz ene sekunde na drugo).



No, kakorkoli že, obstaja možnost, da so ti tvoji DVD predvajalniki tudi povezani na svoj optični pogon z IDE in molex kontektorji. V tem primeru lahko delujoč optični pogon iz tistega predvajalnika (če so vsi trije enaki modeli) z uničenim zvočnim delom enostavno prestaviš v tistega, ki ima pokvarjen optični pogon.



Lahko pa uporabiš tudi kar kak star računalniški DVD (ali celo CD-ROM, če boš gledal le divX filme) pogon - to bi skoraj 99% moralo delovati, le da bi malce grdo izgledalo, ker bi zadeva morala biti izven ohišja - optične enote, ki so integrirane v dvd predvajalnike, so tanjše od računalniških, zato verjetno slednji ne pašejo v ohišje. Delovalo pa verjetno bi.
 
Nazadnje urejeno:

ForeignBreed

Pripravnik
17. avg 2007
712
0
16
Bačka Palanka
drugače, če je tip playerja ki ga imas še v prodaji, kupiš novega in po enem mesecu neseš pokvarjenega nazaj....
sam sem tako delal z bellagioti ki so jim potekle garancije
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.234
1
38
Evo tud jaz sem tako nesel en ruter nazaj, pa je delovalo bp. Dobil drugega, sedaj imam pa lepo dva
smile-1.gif


V kratkem grem zamenjat še ene slušalke, nove imam že
smile-1.gif