PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Nisem nič kupil, očitno vsi čakamo na nove serije pa da vidimo...
cheer.gif
Smo kupili enga Philipsa 32 serijo 7 vendar ne za mene..
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Nov neuraden vir, ki je skoraj zanesljiv : 8ke pride v junijo, vendar 'samo' 32" ,37", in 42" . 47" pa bodo po vsej verjetnosti pri nam juLIJa , in tudi takrat bodo znane cene ( mogoče cleo proti koncu junija ) .

Kar se pa tiče naših 'gobezdavih' prijateljev simon , to so bili podatki ki so bili dani od grosistov , oni so pa verjetrno dobili podatke od zastopnika philipsa v slo , .... Vendar se je na žalost pošiljka ustavla , oziroma je pač nekaj šlo narobe, kar natančno pa, pa neve nihče od nas tukaj.

Torej še bomo mogli počakat 8ke .... tacajt bom pač uzival ob 72cm CRT-ju ki ima pixle v velikosti japke .

Lp,Dani
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Sicer malo mimo ampak to moram povedat. Ravno sem prišel domov iz ene vasice 10km pred Celovcem. V domu za ostarele ima ena tetka 2 leti starega Samsung LCDja (82cm). Skratka nič posebnega. Slika takšna da dol padeš... Nisem mogo verjet. Sem sprva mislil da ima kak reciver in zato tudi kake HD kanale in sem bil presenečen da ima navadno kabelsko, kar ven iz stene
smile-1.gif
Skratka, MTV je takšna slika kot da bi gledal v BigBangu FULL HD videje, še zdaj ne morem verjet.. Torej lahko jaz kupim Philipsa serijo 20 če bi obstajala in bom najbrž imel za [censored] sliko, saj očitno naši mojstri niso sposobni sporihtat signala... Balkan kaj hočeš!
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Nov neuraden vir, ki je skoraj zanesljiv : 8ke pride v junijo, vendar 'samo' 32" ,37", in 42" . 47" pa bodo po vsej verjetnosti pri nam juLIJa , in tudi takrat bodo znane cene ( mogoče cleo proti koncu junija ) .

Kar se pa tiče naših 'gobezdavih' prijateljev simon , to so bili podatki ki so bili dani od grosistov , oni so pa verjetrno dobili podatke od zastopnika philipsa v slo , .... Vendar se je na žalost pošiljka ustavla , oziroma je pač nekaj šlo narobe, kar natančno pa, pa neve nihče od nas tukaj.

Torej še bomo mogli počakat 8ke .... tacajt bom pač uzival ob 72cm CRT-ju ki ima pixle v velikosti japke .

Lp,Dani

37PFL8404H je že na voljo pri prodajalcih. Nisem pa imel časa testirat, ampak podatki obetajo dober TV...
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
3 kanalni ambilight ima samo serija 9 , vsaj do sedaj še je temu tako .

serije XXPFL96XX imajo 2 kanalni ambilight, serije XXPFL97XX imajo pa 3 kanalnega...
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Nov neuraden vir, ki je skoraj zanesljiv : 8ke pride v junijo, vendar 'samo' 32" ,37", in 42" . 47" pa bodo po vsej verjetnosti pri nam juLIJa , in tudi takrat bodo znane cene ( mogoče cleo proti koncu junija ) .

Kar se pa tiče naših 'gobezdavih' prijateljev simon , to so bili podatki ki so bili dani od grosistov , oni so pa verjetrno dobili podatke od zastopnika philipsa v slo , .... Vendar se je na žalost pošiljka ustavla , oziroma je pač nekaj šlo narobe, kar natančno pa, pa neve nihče od nas tukaj.

Torej še bomo mogli počakat 8ke .... tacajt bom pač uzival ob 72cm CRT-ju ki ima pixle v velikosti japke .

Lp,Dani

37PFL8404H je že na voljo pri prodajalcih. Nisem pa imel časa testirat, ampak podatki obetajo dober TV...


V bigbnagu že imate 8xxx serijo??
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Prvi meni znan nakup 8ke, je bil opravljen že v soboto , oziroma vsaj po naslednjem linku sodeč LINK .

Kakšno mnenje pa ima uporabnik , pa si lahko preberete na linku ki je zgoraj omenjen .

Kar se pa tiče 8ke v BB-ju, pa še je (vsaj do 3eh dneh nazaj ) , ni ( mb- europark, mb - qulandija ) .

Cena v BB-ju je katastrofalna ( cene imajo tudi preden dobijo artikel , potem sodeč torej vem ) , za 42" je potrebno odštet 1999€ , če si pa prijazen in korekten do trgovca, pa se da zmenit za 1080€ .

Sam osebno, pa priporočam dnevno klikanje na naslednji link LINK , kjer se bo 42" dalo dobit že za 1020€ .
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Priporočena cena za 42" je 1.199€. Če si videl 1999, si se ti ali pa BB zmotil
grin1.gif

Tistle možakar pa 8xxx ni kupil, verjetno ga je dobil na probo od uvoznika.... enostavno 8xxx serija še NI v prodaji.
grin1.gif
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Se pardonujem , tiskarski škrat je bil kriv, 1199 sem hotel napisat.

Hm... Simon, temu bi mogoče verjel, vendar je ravnokar nekdo 'nov' napisal da tudi on ima serijo 8, še 1x preveri link 2 posta višje, v isti temi je napisano .

Kar se pa tiče informacij.... Dosti jih je, vendar le sam vrag ve , katere so pravilne :D
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Priporočena cena za 42" je 1.199€. Če si videl 1999, si se ti ali pa BB zmotil
grin1.gif

Tistle možakar pa 8xxx ni kupil, verjetno ga je dobil na probo od uvoznika.... enostavno 8xxx serija še NI v prodaji.
grin1.gif

37PFL8404H je v prodaji. Drugih dimenzij pa še ni in jih še vsaj cca. 10 dni ne bo. Stopi do prvega BB in preveri.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
:O vendar ni dvb-t tisti ki poskrbi za pretvorbo analognega v digitalen signal ??? ali je to dvb-c ? :O ( vsaj po tvojih besedah sodeč ,dvb-c poskrbi za to :O )

Hm...kar se tiče slike , sem bil tudi v trgovini kjer je bilo razstavljenih 20 lcdjev, na sredini je pa bil tudi Sharp, ki je imel daleč najlepšo sliko ( vendar so v trgovini uporbljene tovarniške nastavitve, torej ta podatek ni kaj dosti vreden ) .

Prav tako ima sharp isto frekvenco ( 100 hz) , vendar dosti boljši kontrast ...
shocked-1.gif


Hm....ko že omenjaš sprejemnik ( dvb-c ) , kako se to priklopi, preko HDMI kabla,ali kako?

Lp,Dani

Poglej 100 HZ osveževanje - frekvenca ti ne POMENI NIČ ker to pomeni da ima 100 framov na sekundo, človeško oko pa loči do največ 18-framov oz. hz.

Prav tako človeško oko ne loči tako odzivnosti (5ms) sicer malo se pozna, ampak skoraj ne vidno

2.Da ima boljši kontrast to tudi ni veljavno ker ima dinamični kontrast ki ga človeško oko ne loči. LOČI PA STATIČNI KONTRAST IN TA JE VAŽEN.

s tem trgovci zavajajo ljudstvo da se odločijo za take televizije.

JAZ bi na tvojem mestu vzel 2. philips
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.982
17
38
Bled
Citat:
Uporabnik mobilni pravi:
Poglej 100 HZ osveževanje - frekvenca ti ne POMENI NIČ ker to pomeni da ima 100 framov na sekundo, človeško oko pa loči do največ 18-framov oz. hz.

Prav tako človeško oko ne loči tako odzivnosti (5ms) sicer malo se pozna, ampak skoraj ne vidno

2.Da ima boljši kontrast to tudi ni veljavno ker ima dinamični kontrast ki ga človeško oko ne loči. LOČI PA STATIČNI KONTRAST IN TA JE VAŽEN.

s tem trgovci zavajajo ljudstvo da se odločijo za take televizije.

JAZ bi na tvojem mestu vzel 2. philips

ne bluzi no.....
crazy1.gif
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.982
17
38
Bled
Ne vem zakaj so se že pri starih CRT televizorjih sploh trudili delat 50hz variante. Glede na tvoj podatek o 18ih Hz bi bili 21Hz modeli čisto dovolj....
crazy1.gif
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Pri CRT televizorjih je pa drugače. Jaz govorim za tekoče kristale. CRT televizorji pa delujejo na katodno cev. Saj pravim, osveževanje se pozna le pri veliki resoluciji in hitrih gibih. V osnovi bi bilo 21hz zadovoljivo, ampak če je več -hz- je slika mirnejša (posebno opazno pri crt televizijah)

Drugače pa bom tudi jaz počasi zamenjal svojega crt za en lcd (mogoče tudi oled(samo verjetno ne)). Je pa predvsem dobro pogledati kakšne samsunge ali pa sony serija: v550
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.610
5.806
113
S teboj se nebom strinjal. Človeško oko loči razliko med tvojim 18fps ali 50fps. Med 50 in 100fps bo že težka oziroma marsikdo ne bo videl razlike v zveznosti gibanja objekta. Tiste 200Hz ali celo 600Hz kot ga reklamira LG je pa res nategancija da boli glava.

Recimo originalen BR je posnet z 24 slik na sekundo (24fps). To pomeni da si mora procesor med dvema originalnima sličicama izmislit (preračunat) 23 dodatnih vmesnih slik. In če bi teorija držala. bi vsaka od teh izračunanih slik morala biti drugačna in neka vmesna vrednost med dvema originalnima. To pa je verjetno neizvedljivo, nepotrebno in dejansko se poraja vprašanje če so te slike res preračunane, ali so samo kopirane vrednosti originala.

Strinjam se da vzameš tak tv ki med originalnimi frejmi vrine eno ali dve vmesni sliki (100 hz), da pa jih vrine 23 je res nepotrebno.
 

mobilni

Pripravnik
14. jan 2009
367
0
16
Ribnica
Ja, pa imaš verjetno kar prav, ker sem sedajle malo brskal po forumih, tisto sem se z enim pogovarjal, ki je bil trgovec. Vglavnem moje mnenje je, da za klasično digitalno sliko (in ne HD) nerabiš več kot 100hz, ne pa kot panasonikova reklama za 600 hz