PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
8404 sem preizkusil v Merkator tehniki, na USB ključ sem dal DivX in šteka ko satan film, sploh če so hitre scene, skratka zaenkrat neuporabno!

PS:. Je pa tudi možno da rabim ultra fast usb ključ.. sem imel čisto povprečnega!

Iz prve roke lahko povem, da deluje predvajanje iz USB čisto normalno! Jaz sem testiral na ene parih divx filmih kolega pa ima celo namesto usb ključeka kar prenosni disk in pravi, da so otroci ZELO zadovoljni, ker jim je nametal gor en kup risank in sedaj ima mir
wink-1.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
8404 je doma. slika je super, usb dela, kukr sem mel čas preverit, net ni delal, ne vem kje je hec, se nisem igral
Kak imaš signal (in preko katerega ponudnika)?
Kaj predvaja preko USB?
Ko boš net poštimal prosim javi kako se obnese predvajanje iz youtube ter če je možno iz računalnika preko LAN (DNLA) predvajat filme.

lastovka
probal sem slike in muzko, do filma še nisem prišel
lan porihtam verjetno danes, ko mrežo mal na glavo obrnem
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik AvtoFun pravi:
8404 sem preizkusil v Merkator tehniki, na USB ključ sem dal DivX in šteka ko satan film, sploh če so hitre scene, skratka zaenkrat neuporabno!

PS:. Je pa tudi možno da rabim ultra fast usb ključ.. sem imel čisto povprečnega!

Iz prve roke lahko povem, da deluje predvajanje iz USB čisto normalno! Jaz sem testiral na ene parih divx filmih kolega pa ima celo namesto usb ključeka kar prenosni disk in pravi, da so otroci ZELO zadovoljni, ker jim je nametal gor en kup risank in sedaj ima mir
wink-1.gif

No potem pa sem najbrž slep in mi vid zaostaja in se mi je zdelo da šteka... Morda je pa novejši FW...

Lp
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
verjetno je tvoj vid čisto ok. Monitorjeva zadnja izdaja je spešl edišn o tv jih in ostali krami v dnevni sobi. In v enem testu philipsa 5 serije se mi zdi, so tudi jamrali da filmi štekajo
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Jaz sem vrgel gor tega zadnjega Batmana ker druga na hitro nisem doma našel je pa bil ravno CD2 tista scena ko ponoči dirkajo z avtomobili in je res fino štekalo... Verjamem pa da kakšne risanke ki so "počasne" lepo delajo!
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
ksz.

Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Ne vem če je sploh kaka prednost razen ambilighta. Če po resnici povem, če bi zdaj še enkrat kupoval bi kupil Samsunga. Jaz sem bolj gledav na to da ima DVB-C tuner, kar ga Samsungi zdaj tudi že imajo.
Katerega Samsunga in zakaj? Meni DVB-C ni pomemben, ker sem itak obsojen na TotalTV.

Sem slišal pa že precej pohval za LG, kot recimo:
Citat:
Uporabnik keba pravi:
Jst mam LH 7000 42", pa lahko samo priporocam. Slika super, boljsa kot na panasonicovi plazmi ki jo mam tudi. Na USB vhod pa lahko predvajas vse zivo, tudi .mkv, .avi, mpeg, divx....... ima vgrajen bluetooth preko katerga lahko posiljas slike iz mobitela na tv. Poln funkcij pac. Ma pa tud ta novejsi xd engine al neki tazga sistem za izboljsevanje slike, k naj bi priblizal sliko tv programov kvaliteti HD, k se presenetljivo dobro obnese.
ce te se kej zanima pa vprasi
Recimo kakšen 42LH7000 ali mogoče 42LH5000 (čeprav se mi zdi 200mhz bolj natega). Kolikor sem primerjal na polici v Merkurju pri HD ni bilo bistvene razlike, pri TV signalu pa je bila pri 8404 celo bolj čudna
confused-1.gif
Res pa da je vprašanje kako je vse skupaj sploh nastavljeno.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Če pogledaš na to stran , lahko vidiš nove modele Samsung TVjev. Odločil pa bi se za Samsunga, ker slika je nekje ista (mogoče celo boljša), drugič pa DLNA dela tako kot mora. Samsung predvaja vse formate tudi mkv direktno preko LANa oz. USB.
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
B7000 je bomba, toda je tudi cena kar visoka. Me je pa "zmotil" Samsung LE-40B650. Kolikor gledam ponuja vse to kot Philips 8404 (ok razen ambilight) za precej manj €. Sem mogoče kaj spregledal ?? Oz dobiš za ceno 42' Philipsa 46' Samsunga... Poleg tega preko USB in LAN predvaja stvari tako kot se spodobi...
 

monaco

gps navigator
19. jul 2007
3.640
0
36
www.ramsak.si
Gledal sem avstrijske spletne trgovine, ker sem moral najprej ugotovit o katerem cenovnem rangu sploh govorimo. TVji za 1400€ me ne zanimajo.... 46 je nekje od 1050 naprej, Philips 42 pa 999...
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
Mene bi 46 za jurja kar zanimal, mislim da ga PC Giga ponuja edini za to ceno.

Seveda pa rabim račun na firmo ..

LP,
PIC
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
povej kaj ne deluje v brskalniku:) vrjetno lažje kot da naštevaš kaj vse dela:)
gmail, youtube, 24ur, rtv, vimeo dela?
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Treba se je zavedat, da NetTv NI računalnik. Torej kaj ne dela;

v brskalniku (google) ne moreš potrditi samougibanja strani,
ne delujejo filmčki na recimo 24.ur,
ni podprte JAVE
strani se loadajo zeloo počasi,
you tube stran deluje SAMO preko njegovega direktne povezave, če v google odtipkaš youtube.com ti ne bo predvajal filmčke,
enako , logično, ne odpira priponke , ker ni to računalnik...
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Philips 8404 v kombinaciji z Tversity www.tversity.com predvaja brez problema standardne divx in 720p divx-e z uporabo transcode funkcije, ki je itak obvezna če želimo podnapise. 1080p se zna kdaj pa kdaj malo zataknit. Edina minus v tem primeru je da fastforward ne dela, oz še ne dela saj sem bral da bodo omogočili fast forward pri pretvarjanju datotek "on the fly". Samo pretvarjanje poteka tekoče tudi če nekdo uporablja računalnik, saj pretvarja po malem samo za par sekund naprej in ne zabije sistema.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Treba se je zavedat, da NetTv NI računalnik. Torej kaj ne dela;

v brskalniku (google) ne moreš potrditi samougibanja strani,
ne delujejo filmčki na recimo 24.ur,
ni podprte JAVE
strani se loadajo zeloo počasi,
you tube stran deluje SAMO preko njegovega direktne povezave, če v google odtipkaš youtube.com ti ne bo predvajal filmčke,
enako , logično, ne odpira priponke , ker ni to računalnik...

evo to je pravi odgovor. Hvala!
Sem si pa mislil, da ni tako rožnato kot na papirju.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Odvisno od potreb....spotoma, včeraj sem testiral philipsa 42 pfl 9603D, se pravi 1 leto star tv in Panasonica 42Y80 in 42 KuroVxxx...zelooo zanimivi rezultati. O rezultatih pa ne bom, ker nočem spet vreči kost.