Parkiranje z avtomatikom

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Na ZF jih se dela biznis. :)

Imam kar nekaj avtomatikov, dobro vem kaj je dsg, njegovo zgradbo in kako deluje. Govorim ti, da če ne speljuje lepo, da ne dela ok. Problem v sklopkah ali mehatroniki.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
988
256
63
Na ZF jih se dela biznis. :)

Imam kar nekaj avtomatikov, dobro vem kaj je dsg, njegovo zgradbo in kako deluje. Govorim ti, da če ne speljuje lepo, da ne dela ok. Problem v sklopkah ali mehatroniki.
Seveda. Ampak tudi odlično delujoč dsg nebo tako smooth pri speljevanju ali creepanju kot torque converter. TO hočem povedat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

Generik

Guru
14. maj 2011
3.888
1.271
113
eCVT pri Toyotinih hibridih enostavno je keks kar se tiče parkiranja. Je pa res, da tudi z VW automatikom nisem nikoli imel kakšnih težav pri parkiranju.
 

damo

Majstr
4. sep 2007
1.017
151
63
Kolk km pa kaj zdržijo ti mlinčki, preden je treba oreng denarnico odpret? Bolj me zanima menjalnik, sama mašina je obvladljiva.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.503
113
redno servisiranje in je to to. torej menjave olja na predvidene kmje, cca na 75 kkm ali 5 let načelno je to to. To so verjetno že tudi 7g plus, ki fiksno imajo fiksno sklopki in razbremenijo wandler, tako se utdi hidravlično ollje ne pregreva več po nepotrebnem in poraba goriva manjša, manjše izgube. Po mojem so to najbolj zanesljivi AT menjalniki na svetu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
988
256
63
redno servisiranje in je to to. torej menjave olja na predvidene kmje, cca na 75 kkm ali 5 let načelno je to to. To so verjetno že tudi 7g plus, ki fiksno imajo fiksno sklopki in razbremenijo wandler, tako se utdi hidravlično ollje ne pregreva več po nepotrebnem in poraba goriva manjša, manjše izgube. Po mojem so to najbolj zanesljivi AT menjalniki na svetu.
lock up clutche majo danes vsi moderni torque converter avtomati
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.503
113
sej zdajle sem pomislil da v 7g-plus pomeni plus da je start-stop ready, nisem več čisto ziher.

res je:

Takes care of gearshifting – comfortably and efficiently.
Barely discernible gear shifting .
The 7G-TRONIC PLUS automatic transmission has seven gears which keep the engine speed as low as possible in every driving situation. The wide gear ratio range and finely graduated gears reduce the leaps in revs when changing gear. This leads to comfortable gear-changing and saves fuel. The system includes cruise control, Hill Start Assist, a kick-down switch, park pawl and measures to support safe operation. In addition the 7G-TRONIC PLUS comes with the ECO start/stop function plus.
The 7G-TRONIC PLUS transmission system is operated with the DIRECT SELECT lever on the right-hand side behind the steering wheel. It is possible to change gear manually using the DIRECT SELECT steering wheel gearshift paddles.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.564
9.431
113
V glavnem kupit počit v D in vozit. Sem mal študiru okol stroškov in za mojega je obnovljen menjalnik okol 3 jurje. Pol tega sem za prejšnji avto vrgel sam v sklopko z vstrajnikom.
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.134
10.503
113
pa še to če je kak avtocestni rabljen model, je imel 95% časa tako v 7. prestavi, in tako tiste sklopke noter nimajo nobene kilometrine... taksiji, kjer ga menjalniki dejansko najbolj najebejo, delajo med 0,5 in 1 mio km, pa še potem gredo na drugo rundo na balkan, pa ne slišim o večjih problemih.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
732
296
63
Kolk km pa kaj zdržijo ti mlinčki, preden je treba oreng denarnico odpret? Bolj me zanima menjalnik, sama mašina je obvladljiva.
Kaj pa letniki 2015-2016?
Imam izkušnje z 7g in 9g menjalniki v V classah in Sprinterjih (tako tovorni, ki so občasno tudi prenatovorjeni, kot potniški). Gre pa večinoma za najeme, tko da zamenjajo veliko voznikov. Zankrat brez problemov ob rednem vzdrževanju. Sicer 9g še nimajo veliko km saj so v tem segmentu dokaj novi (od 2018 dalje). 2015 - 2016 7g do 300k prileze brez težav, za kaj več pa nimam izkušenj. Bi si pa upal trditi, da tudi v bodoče ne bodo imeli težav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek