Parkiranje z avtomatikom

damo

Majstr
4. sep 2007
1.017
151
63
Malo razmišljam o menjavi, pa je konfiguracija, ki jo želim, na voljo le z avtomatskim menjalnikom, ki jih načeloma ne maram. Ker moram večkrat parkirat na centimetre (kombi), mi to na špegle in kuplungo ni problem. Na klasiki pač premike na fino reguliraš s kuplungo, pa druga noga na bremzi za fini touch. Ker je dizel, se tu gasa ne rabi. Kako je s takimi finimi manevri pri avtomatiku? Prosim za izkušnje iz prve roke.

lp
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.210
3.613
113
Še lažje.
Avto v "D" ali "R" itak že sam malo "leze" - tako, da fine pomike reguliraš samo z zavoro.
VW DSG.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

böc

Majstr
1. avg 2007
2.370
436
83
kaj ni odvisno od izvedbe : v nekaterih primerih začne "lezti" ko spustiš zavoro (hold hill) v drugem pa ko pritisneš gas?
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Avto v D ali R leze naravnost ali v dolino.. V hrib ali z prikolico na ravnem se ne bo premaknil. Mora pa poskusit začeti sam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.445
1.893
113
kaj ni odvisno od izvedbe : v nekaterih primerih začne "lezti" ko spustiš zavoro (hold hill) v drugem pa ko pritisneš gas?
Odvisno je od tega a imaš tale hill hold vklopljen ali ne. Če je vklopljen se premakne šele ko se pipneš gasa in takrat je kar težko manevrirat na milimetre.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.364
157
63
37
Tudi meni osebno je še lažje parkirat avtomatika, če le nimaš blesavega start stop sistema, ki se vključi takoj ob dotiku zavore. :mad:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.925
9.584
113
Malo razmišljam o menjavi, pa je konfiguracija, ki jo želim, na voljo le z avtomatskim menjalnikom, ki jih načeloma ne maram. Ker moram večkrat parkirat na centimetre (kombi), mi to na špegle in kuplungo ni problem. Na klasiki pač premike na fino reguliraš s kuplungo, pa druga noga na bremzi za fini touch. Ker je dizel, se tu gasa ne rabi. Kako je s takimi finimi manevri pri avtomatiku? Prosim za izkušnje iz prve roke.

lp
Če bi napisal za katero vozilo gre, bi bilo lažje napisat izkušnje iz prve roke.
S takim vprašanje pa prosiš le za teoretiziranje, saj avtomatiki niso enaki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.390
223
63
7-stopenjski DSG DQ500 deluje kot pesmica, brez kakršnegakoli omahovanja, potresavanja, ... Za zelo natančno parkiranje je recept leva noga za zavoro, desna za plin.
 
  • Všeč mi je
  • Wow
Reactions: sajkek in RoMeX

damo

Majstr
4. sep 2007
1.017
151
63
Se opravičujem za nepopolne podatke, sem mislil, da ni razlik. Konkretno me zanima za MB Vito 2018.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
7G tronic. Super menjalnik, nimaš kej falit. Merq dela ene izmed najboljših menjalnikov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek