Olympus ali Sony

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
229
1
18
Odločam se za nakup med dvema fotoaparatom, in sicer:
Olympus mju 1010 in Sony DSC-H10.
Kaj je po vašem boljša izbira? Naj še omenim, da bo fotoaparat namenjen za povprečno uporabo - doma, dopust, izleti,...
Najbolj me zanima primerjava kvalitete slike med obema aparatoma. Zadnje nekaj dni sem namreč slikal s starejšim modelom Olympusa, mju 840 in sem bil s slikami zadovoljen. Predvidevam, da bodo na mju 1010 slike enake kvalitete, če ne še celo boljše. Pri Sony-ju pa me najbolj mika 10x zoom...
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
229
1
18
kaj pa Sony? Tisti 10x zoom bi včasih prav prišel... samo sama kvaliteta slike me zanima pri njem, oziroma če je primerljiva z Olympusom.
 

rs1975

Pripravnik
1. nov 2008
229
1
18
Citat:
Uporabnik Primus pravi:
Kaj pa HVALIJO.
Tudi njega sem gledal, vendar je cena malo previsoka - jaz ga kompletu s torbico in kartico pod 300 EUR nisem našel. Sploh pa trenutno po ceni ni primerljiv s Sony-jem, ker dobiš tega Sony-ja v Leclercu s popustom za 160 EUR. Nekako sem se omejil na ta dva aparata in ceno do 250 EUR max. Vseeno pa hvala za predlog.
 

Casiopeia

Pripravnik
9. nov 2008
55
0
6
Imam Olympus MJU 1010 ... zelooooooo zadovoljna
aplauz.gif


Ti pa svetujem, da si aparat daš zavarovat ... premija je nekje 8 EUR pri naši največji zavarovalnici (da ne bom slučajno delala reklame ... ). Jaz sem sem si namreč pod vplivom opojnih substanc razsula LCD in je popravilo znašalo natanko 130 EUR
bonk.gif