Okolju prijazni avtomobili

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.243
324
83
Alter je dostopen tudi iz kitajske. Sam povem :valjamse: :valjamse: :valjamse:
A si ziher oz. to veš iz prakse, ali samo teoretično razglabljaš ker je pač cel www v teoriji od povsod dosegljiv? Nazadnje ko sem bil na kitajskem je bilo zaradi njihovega "velikega spletnega zidu" vse precej švoh dostopno. Da ne omenjam vzpostavitve VPNja do nas (saj skonekta, ampak hudiči enostavno ping podaljšajo na ene 10 sekund ko zaznajo tako povezavo, tako da pozabi klasične VPNje - se da obfuskirati, ampak to je že next level).
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: NekdoK in fonza12
19. jul 2007
2.827
1.539
113
Na Kitajskem, na vlaku naključno klepetam z enim kitajcem in glavno, kar mi hoče povedat je princip 6-9-6: dela se šest dni na teden, od 9 zjutraj do 6 popoldne.

Kar se pa tiče vpn-ja in interneta, hočem pokazat sliko Bleda, in pred njjim brskam po telefonu (v iskalni vrstici imam defalul Google, ko vtipkam Bled mi vrže Google rezultate) in mu skoraj oči padejo ven ko vidi Google in tudi vidno/prestrašeno se je potegnil nazaj.

Lahko pa potrdim, delo preko VPN-ja je no go na Kitajsekm, ker je še Zyxel dial-up delal hitreje.

Ko sem se kasneje pogovarjal s partenrji, so mi omenili, da pogosto delajo tudi ob nedeljah.
 
  • Wow
Reactions: NekdoK

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Verjetno je treba pač malo več muke in setupa kot ga je tipičen alterovec zmozen, zato se pač nič ne da...
Tudi kitajski firewall ni vsemogočen. Bojo to potrdil zahodnjaki ki tam zivijo in komunicirajo s preostalim svetom...
 
  • Haha
Reactions: jest5
19. jul 2007
2.827
1.539
113
Sem se povezal na VPN v Slovenijo, ni kazalo, da bi bilo kaj blokirano, samo je delalo tako počasi, da me je vse minilo (zunaj Kitajske delalo kot blisk). Še sreča, da nisem imel namena kaj resnega delat (sem pričakoval težave), na telefonu sem pa imel full internet direktno (brez VPN-ja), tako da sem bil omrežen tudi na Kitajskem :).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.163
486
83
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.811
113
Audi tudi joče:


Zanimiv in še kako resničen pa komentar:

Začele so se kazati posledice Zelenega prehoda, ki so izsilili SOCIJALISTIČNI-LEVI politiki v EU. V Nemčiji je že lansko leto pisalo 100 univerzitetnih profesorjev tehnične stroke politiki, da bo Zeleni prehod uničil EU avtomobilsko industrijo in izničil 100 letne izkušnje strojegradnje, ki je Kitajci ne bi nikoli presegli. Električna vozila, podprta z državno Kitajsko subvencijo, izdelana v razmerah, ki jih EU ne pozna so sigurno cenejša. Vsa proizvodnja je v Kitajski bistveno cenejša, saj ne poznajo privilegijev EU delavcev in ne poznajo varovanja okolja in vsemogoče omejitve. To se je zgodilo že t tekstilno, čevljarsko in še marsikatero proizvodnjo v EU, sedaj je na vrsti še avtmobilska. Delavci naj gredo protestirati pred EU parlament, ki je pravi naslovnik problema. 14 plač, 30 dni dopusta, socijalni dodatki, bolniške itd. dvigne ceno dela, zato EU ni konkurenčna na globalnem trgu.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.243
324
83
Sem se povezal na VPN v Slovenijo, ni kazalo, da bi bilo kaj blokirano, samo je delalo tako počasi, da me je vse minilo (zunaj Kitajske delalo kot blisk). Še sreča, da nisem imel namena kaj resnega delat (sem pričakoval težave), na telefonu sem pa imel full internet direktno (brez VPN-ja), tako da sem bil omrežen tudi na Kitajskem :).
Saj to sem napisal - ni problem da poveže na privat VPN, samo vmes malce delay-a (beri iz milisekund v sekunde) naredijo ko zazna njihov deep packet inspection VPN povezavo pa potem dobiš stran nedostopno oz. jo timeout-a preden prideš do nje. Je treba obfuscation delat, da ne pogrunta da je vpn. Zato sem tudi napisal da je to teorija, ko sem reply-al prvemu ki je rekel da je Alter dostopen tudi iz Kitajske (v praksi je pa bolj ne kot ja). In ja, tudi to da folk prebledi na Google drži :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.549
1.016
113
Delat bo treba pobcki, ne sam jokat. Konkurencni bojo moral bit, ceprav pr milem bogu mi ni jasno kako bojo to izvedl brez poceni RU energije. Boste pac pokupil te super premijce evropske, se ni za bat. Oni s hrbtenico, drugi bojo pa cenejse kitajce, brez skrbi. Tko bo to. Kaj pa kurijo ogenj, medtem ko zajc se veselo po hosti divja... Resno, boli me za tak super duper prodaksn :valjamse: