Okolju prijazni avtomobili

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.163
10.532
113
1723200548490.png
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.125
1.135
113
Kitajska je dosegla mejnik - več kot 50% nove prodaje avtomobilov so povsem električni avtomobili in priključni hibridi.
Kitajska je tudi postala številka 1 avtomobilski trg na svetu.

Kaj to pomeni za nemško izpuharsko industrijo, mi ni potrebno razlagati. Tudi plačilo McKinseyu za drage svetovalne pogodbe v zameno za neumne raziskave in le teh objave, ne bo več pomagalo.

Electric vehicle penetration exceeds 50% in China for the first time
Preliminary figures show that in July, sales of new energy vehicles surpassed those of ICEs in the Chinese market for the first time with a penetration rate of 50.84%.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.125
1.135
113
Prihaja pucanje avto industrije, ki bo bolj korenito od tistega okrog 2008.

Konvergirajo obnovljivi viri energije, električni pogon, baterije, informatika, avtonomija/AI.
Vse to je na krivuljah padca cen. In ve se, kdo to obvladuje, in kdo ne.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
EU bo nabila oz. je ze tarife na china avtomobile (s tem so tut zaklal svoje proizvajalce, ker tudi oni exportajo iz kitajske tko btw). Kitajc bo na to odgovoril z fabrikami v EU, da se izogne tarifam. Nemska crkovina bo se najprej crkovala, ker večno nebodo mogl prodajat TDIja za 30k€+, kitajci bodo pa prosperiral, k bojo preplavl trg z poceni avtomobili, pomoznosti z znamkami, k jih evropejci poznajo ze od prej; kot to ze zdej počnejo recimo z volvotom pa MGjom. Nebi bil presenečn, če nebojo odkupl se pravico do SEAT imena, zdej k ga VAG grupa ne uporablja več... Tough times ahead za vse, k jim je livelihood posredno ali neposredno povzna z smrduharji.
 
  • Haha
Reactions: jest5
2. jul 2020
4.899
6.434
113
EU bo nabila oz. je ze tarife na china avtomobile (s tem so tut zaklal svoje proizvajalce, ker tudi oni exportajo iz kitajske tko btw). Kitajc bo na to odgovoril z fabrikami v EU, da se izogne tarifam. Nemska crkovina bo se najprej crkovala, ker večno nebodo mogl prodajat TDIja za 30k€+, kitajci bodo pa prosperiral, k bojo preplavl trg z poceni avtomobili, pomoznosti z znamkami, k jih evropejci poznajo ze od prej; kot to ze zdej počnejo recimo z volvotom pa MGjom. Nebi bil presenečn, če nebojo odkupl se pravico do SEAT imena, zdej k ga VAG grupa ne uporablja več... Tough times ahead za vse, k jim je livelihood posredno ali neposredno povzna z smrduharji.

Korejci so potrebovali 20 let, da so postali priznana znamka v evropi. Japonci tudi šele zdaj postajajo zaželeni. Povprečni čefur te še vedno gleda čukasto, če mu Lexus omeniš.

Kitajc bo pa kar povozil celo industrijo...

Verjetno tvoj byd ali mg lepo pelje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.119
730
113
EU
Me prav zanima, kako bomo mi kmalu vozili poceni EVje. Kvečjemu če jih bodo razprodajali ker jih noben ne bo hotu kupit. Ni tuki še diktatura kot na Kitajskem, kjer so sedaj prisiljeni voziti EVje po dikratu komunistične partije.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
Me prav zanima, kako bomo mi kmalu vozili poceni EVje. Kvečjemu če jih bodo razprodajali ker jih noben ne bo hotu kupit. Ni tuki še diktatura kot na Kitajskem, kjer so sedaj prisiljeni voziti EVje po dikratu komunistične partije.

To EVangelisti vedno radi spregledajo...norveška in kitajska je ev plansko gospodarstvo. Saj lahko kupiš ICE, ampak ga konkretno več plačaš. Oni pa te številke vidijo kot da si jih ljudje tam strašno želijo in komaj čakajo da lahko kupijo
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
989
256
63
Korejci so potrebovali 20 let, da so postali priznana znamka v evropi. Japonci tudi šele zdaj postajajo zaželeni. Povprečni čefur te še vedno gleda čukasto, če mu Lexus omeniš.

Kitajc bo pa kar povozil celo industrijo...

Verjetno tvoj byd ali mg lepo pelje?
MG je samo lani prodal MG4 (en model) čez 140k kosih za izvozne trge, od tega večina v evropi... Se proda golfov 10x več?

Povprečen č*** niti ne ve, da je MG kitajski. Ali micka, ali Joze... Ve da se prodaja v istem salonu k renault...
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.622
5.814
113
To EVangelisti vedno radi spregledajo...norveška in kitajska je ev plansko gospodarstvo. Saj lahko kupiš ICE, ampak ga konkretno več plačaš. Oni pa te številke vidijo kot da si jih ljudje tam strašno želijo in komaj čakajo da lahko kupijo
Norveška je svoj tip države... idi tam v gostilno in si naroči dunajca in pir... ne bo šlo... ni gostilen...
Taka država meni ni nekaj s čim bi se hvalil.