Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

2. jul 2020
4.879
6.396
113

TL;DR - pri nas se bolj izplača groziti šolam kot izbeglecem, te ne prednostno obravnavajo
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.546
15.550
113
Iz zgornjega članka - Direktor PU Ljubljana Tomislav Omejec:
V Ljubljani je letos število vseh obravnavanih kaznivih dejanj za osem odstotkov manjše kot v letu prej. "Stanje kriminalitete se ne povečuje, kot se želi v javnosti pogosto prikazati.

Statistika PU Ljubljana pa pravi malo drugače:
Ljubljana je kot največje mesto, tudi najbolj varnostno obremenjena, kjer se zgodi približno tretjina vseh kaznivih dejanj. Kazniva dejanja so se od leta 2017 v ljubljanski občini do lani zmanjševala, medtem ko je od lani slika obratna – kazniva dejanja se povečujejo. Letos so se zvišala za pet odstotkov. A kljub temu je število kaznivih dejanj pod 10-letnim povprečjem. Če pa pogledamo celotno območje, ki ga pokriva PU Ljubljana, pa so kazniva dejanja narasla za 0,4 odstotka. Na PU Ljubljana opozarjajo, da so v letu 2020 in 2021 beležili padec števila obravnavanih kaznivih zaradi vpliva izvajanja omejevalnih ukrepov za preprečevanje širjenja epidemije Covid-19.
Porast posilstva v Ljubljani - Letos je v ljubljanski občini za 111 odstotkov več posilstev kot leto prej. Do 31. oktobra jih je bilo 19, lani pa 9, kažejo podatki PU Ljubljana.
vir

Citat statistike PU LJ navaja podatke za obdobje do 31.10.2023 a vseeno - trend kaže porast kriminala in letos, ko je stanje z migranti vsepovsod še slasbše kot pretekla leta pa je kriminala kar manj ali pa vsaj enako kot lani? A to tip malo damage control izvaja, ker nekateri vidijo, da ljudem zmanjkuje potrpljenja?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.448
3.861
113
Ljubljana
hmpg.net
To sem ze enkrat komentiral. Statistika je znanost, ne nabijanje stevilk.

Ali je morda obstajal kak vzrok za nenaden in zelo izrazit padec. Nek dogodek ali vzrok, ki bi Sam po sebi popolnoma izkrivil normalno pojavnost nekih dejanj?

Mimogrede, tako kot interpretiras lahko s 100% zanesljivostjo (veliko vecjo kot prisotnost in povecanje stevila migrantov) padec in porast kriminalnih dejanj pripisemo hotelskim gostom. Tudi njihovo stevilo se je namrec mocno znizalo 2021 raslo 2022 in precej poraslo 2023.

PS.A ze vemo kdo je bil posiljen v Tivoliju?
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.546
15.550
113
To sem ze enkrat komentiral.
Kako si to že enkrat komentiral, če je gre pa za svežo izjavo direktorja PU LJ, ki sem jo zdaj prvič postavil ob bok zadnji oz. najnovejši uradni statistiki te iste PU?

Ali je morda obstajal kak vzrok za nenaden in zelo izrazit padec. Nek dogodek ali vzrok, ki bi Sam po sebi popolnoma izkrivil normalno pojavnost nekih dejanj?
Je obstajal ja, celo citiran je - covid in posledice njegove prisotnosti (beri - varnostni ukrepi) ampak tega se pač ne da povezati z zadnjo statistiko, ki pravi, da gre za porast kriminala na točno določenih področjih in ne za vsesplošno porast kar bi bilo za pričakovati v kolikor bi se stvari povsod vračale na stara pota.

Mimogrede, tako kot interpretiras lahko s 100% zanesljivostjo (veliko vecjo kot prisotnost in povecanje stevila migrantov) padec in porast kriminalnih dejanj pripisemo hotelskim gostom. Tudi njihovo stevilo se je namrec mocno znizalo 2021 raslo 2022 in precej poraslo 2023.
Drži, tudi njihovo število se je močno spremenilo v plus in v minus v zadnjih letih ampak, ker so v LJ predeli z izrazito povečano kriminalno aktivnostjo ravno tista kjer se zadržujejo ilegalni ekonomski migranti, bom še naprej mnenja, da je najnoveši porast kriminalnih dejanj v teh določenih predelih LJ povezan z njimi in ne s turisti.

PS.A ze vemo kdo je bil posiljen v Tivoliju?
To pa sploh ne vem o čem pišeš in me v bistvu niti ne zanima, ker jaz zgolj primerjam izjavo direktorja PU LJ z njihovo lastno statistiko.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.889
10.607
113
kod Džej-Zija
Ni samo šef opozicije tisti, ki se okorišča z zgodovino. Sicer ne bi bilo romanja pred Kidričev spomenik, pa v Dražgoše in še kam. Kulturni boj bijejo kar na vseh straneh. Namen je pa tisto, kar si napisal. Pujski pri koritu brez kontrole.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-429
113
Ni samo šef opozicije tisti, ki se okorišča z zgodovino. Sicer ne bi bilo romanja pred Kidričev spomenik, pa v Dražgoše in še kam. Kulturni boj bijejo kar na vseh straneh. Namen je pa tisto, kar si napisal. Pujski pri koritu brez kontrole.

sicer sem zbrisal post, ker ni to tema za take debate, ocitno si ga vseeno ujel...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.747
-429
113
Ni samo šef opozicije tisti, ki se okorišča z zgodovino. Sicer ne bi bilo romanja pred Kidričev spomenik, pa v Dražgoše in še kam. Kulturni boj bijejo kar na vseh straneh. Namen je pa tisto, kar si napisal. Pujski pri koritu brez kontrole.

kam pa folk roma, je cisto njihova stvar. pac eni h kidricu, drugi v cerkev... oboji so nategnjeni, ampak jih baje notranje pomiri. uredu, pa naj bo tako.