Nosilec za veliko + težko sliko ?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.435
139
63
Se hecas, da naj to obesim nad sliko ? 4 komade ?
crazy1.gif
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.132
10.502
113
Mogoče bi sliko enostavno fuk bekno, pa prek nalepil foto tapeto. Pač ni vse za vsakega.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.435
139
63
Citat:
Uporabnik sajkek pravi:
Mogoče bi sliko enostavno fuk bekno, pa prek nalepil foto tapeto. Pač ni vse za vsakega.


hysterical-1.gif


Bos verjel da me je že parkrat mikal, ampak sem rekel da dejmo jo zmontirat pa srečno
grin1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Dobro, jaz še vedno ne zastopim... nosilci, ki so sedaj na sliki so relativno v liniji in višinskega odstopanja načeloma ni veliko.

Tebe skrbi, kako boš na steno naravnost zvrtal 4 luknje. In ja je potrebno kar malce sreče za to. Zaradi tega sem ti predlagal U profil, ali pohištveno cev ali ploščato železo. Na to boš pa brez problema na mm točno luknje izvrtal. Enako kot ti si ti zamislil na prvi sliki s kaveljčki. Samo kaveljčke namodesti z navadnimi vijaki, velikost glave pa takšna, da gre v tisti nosilček na sliki.

Sam imam na ta način obešeno televizijo na steno, pa še vedno drži
smile-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Če pa še vedno misliš, da boš uspel zvrtati luknje v ravnini boš pa porabil malce več časa za izdelavo "nosilca".

Jaz imam narejeno za vse televizije doma in pri vseh znancih okoli na podoben način...

Priložil bom en opis spisan na hitro in eno skico (se upravičuje vsem strojnikom, ker ne bo narisana po standardih, ampak...)


na tvoje nosilčke našraufaš ploščato železo (dimenzije odvisne od teže in mere slike). Za ta podvig moraš izvrtati 4 luknje v železo in jih povrtati za vgraznjene glave vijakov, tako da imaš na zadnji strani ki gleda proti steni ravno površino. Tudi če fališ kak mm v višino pri vijakih ne bo problema.
Na začetku in koncu teha ploščatega železa narediš dve luknji in urežeš navoj za imbus vijak. Omenjaš veliko težo, zato daj zaradi boljega počuja recimo M12 vijake. Vijaki privijačiš toliko, da je še vedno med glavo in železom za debelino stene u profila iz druge slike.

Nabaviš U profil. Na razdalji kot imaš razmaknjene "nosilne" vijake na ploščatem železu zarežeš dva utora, ki bosta široka za debelino vijaka. Vijak gre skozi, glava vijaka služi kot "hakelc". Spodaj na u profilu pod utore izvrtaj luknji in ureži navoj recimo M8. Dotri daš dva vijaka, ki bosta služila kot fina regulacija nagiba levo/desno. Na zadnji strani U profila navrtaš luknje skozi katere ga boš pritrdil na steno.
2264961-slika.jpg
 

Priponke

  • 2264961-slika.jpg
    2264961-slika.jpg
    29,5 KB · Ogledi: 319

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
pa še fotka TV nosilca, ki se mi ga ne da dol jemati za bolj podrobno... Če bo želja naredim tudi to.
2264962-111.jpg
 

Priponke

  • 2264962-111.jpg
    2264962-111.jpg
    17,4 KB · Ogledi: 299

igi

Guru
13. okt 2007
5.561
1.152
113
Celje
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Daj se mu ponudi še, da boš prišel zmontirat.
Samo upaj, da ma normalno steno - tako brez kakih gusnatih ojačitev.
tongue-1.gif

to zdaj ni več problem, ko ste me naučili
smile-1.gif
oziroma me niste, ker eden bi hladil in mazal, drugi pravi, da to niti pod razne ne smem, tretji bi plamensko rezal, četrti bi uporabil TNT...

Bom moral sam stestirati ob priliki in sporočim rezultate.